Predĺži mi obvodná lekárka maródku?

barbi_19
18. dec 2011

..som na PN od obvodnej,kvôli vracaniu a nevolnosti a obvodna ma poprosila,aby som priniesla nalez PN od gynekologicky,a gynekologicka mi nedala nalez PN,bo nemam rizikove tehotenstvo,a ze nevolnosti,vracanie je normalne a obvodna môze mi predpisat PN a prave pozajtra idem na kontrolu obvodnu a nemam nalez PN od gynekologie. Myslis,ze obvodna by mi este predlzila PN? Stale mam nevolnosti,chodit na wc ani nehovoriac.. Hm.. 😖

kohutovci
18. dec 2011

Ahoj.. Ja som na zaciatku teho dostala zapal hornych dychacich ciest.. vypisala ma obvodacka.. samotna liecba trvala asi dva tyzdne no drzala ma na pnke asi dva mesiace.. pretoze mi nastupili tehotenske nevolnosti.. obvodacka si nepytala od mojej gyndy nic.. dokonca vravela, ze ked chcem necha ma doma cele tehotenstvo.. podla tohto co pises asi velmi zalezi od pristupu lekara.. v kazdom pripade ked ti je zle.. tvoja gyna ta musi nechat doma.. predsa nebude riskovat, ze sa ti nieco stane.. 😠 kazda znasame teho inak.. a to ona predsa dobre vie..

ivetkab.
18. dec 2011

Predpokladám, že si tehu. Obvodný lekár Ťa môže vypísať ak máš nevoľnosti. Nemusí to byť len z tehu. Ale ak Ťa vypisuje už napr. na také tri týždne, tak to musí podložiť aj ďalšími vyšetreniami na ktoré chodíš. Keďže Tvoje nevoľnosti sú spôsobené tehotenstvom, tak by to malo byť podložené gynekológom. Obvodný lekár to musí totiž tiež dokladovať, prečo si tak dlho na PN. Podľa mňa choď za svojou gyn. a nech Ťa vypíše ona. Tá Ťa už môže vypísať na tak dlho, ako to budeš potrebovať. Takže porieš to tak, že ukonči si PN u obvodného napr. k 20.12 a gynekolog nech Ťa vypíše od 21.12. Nemusíš jej ani hovoriť, že si bola doteraz vypísaná u obvodnej.

zvonkohra
18. dec 2011

neviem preco ti neda pn gynek.mne dal moj gynek.na cele 9m a to mi nebolo zle len som mala krce..zmen ju ak je taka aka je

pimpulienka
18. dec 2011

Ja som bola od 5.mesiaca na dlhodobej PN a vypisovala mi ju obvodna lekarka nie gynekologička. Bola dom totiž neustale chora a bolo už aj nutne nasadit atb.. Ostala som doma do konca tehu. Gynekologicke ťažkosti som nemala, len ma trapili choroby dychacich ciest od začiatku tehotenstva a keďže som robila s deťmi, tak som bola par dni.v robote a 2 tyždne nasledne pn, tak na obvodna vypisala už potom do konca..

nibiru
18. dec 2011

ahoj ja som bolana tom rovnako normalne jej povedz že gynekolog ti nic nedal stale mas nevolnosti mne zas pn nedal gynekolog hoci som mu vravela že v robote ma nemaju kde preradit a grcat som musela chodit na druhu stranu hypermarketu pretoze wc sme na oddeleni nemali no katastrofa ja som bola v tom že vypisat ta može len obvodna bola som tak pn 2m. potom som sla do prace na 1tt ale kedze mi vyskocila platnička co vtedy nevedeli presne urcit mala som strasne bolesti klbu,krivala a nevedela chodit ostala som pn od 5m. gynekolog sa ma pytal ci som pn ked som povedala ze ano viac to neriesil gynekologicky som bola ok aj som behala po vysetreniach no vsade som sa dostala odpovede vsak vydrzte nic nemozeme ste tehotna pred materskou som cerpala 20dni dovolenku a na matersku som sla 8tt pred porodom.kolegina takto obvodnej povedala že ju bolia kize a bola pn cele tehotenstvo kedze aj zdravy clovek s krizami moze pnkovat aj 1r. kedze gynekolog ju nechcel vypisat vraj je gynekologicky ok hlavne ze v robote sme museli tahat 500kg palety, a aj 30kg prepravky v chlade kde tiekli pulty a hrozilo ze sa spadnes co sa mne aj 1x podarilo:o( presne zalezi od pristupu lekara.

p.j.jacky
18. dec 2011

Mna vypisala gynda ked som bola 6tt ,vracala som ale bola som rozikova....Ak sa necitis dobre tvoja gynda by to mala nechat doma.Nechapem preco robi drahoty aby ta nechala PN-kovat...ale su aj ludia z nazormi(moja svokra),ze tehotenstvo nieje choroba (co nieje ,...ale)nepochopia ked je clovu na skapanie....ak ta posle do prace,asi by som zmenila gyndu,lebo by som to brala ako nedoveru vto,ze sa citis ako sa citis.Proste prec od nej....

rabiva
18. dec 2011

mna moj gyn vypisal bez problemov od cca 8tt, aj z dovodu celodennej nevolnosti a predchadzajucemu missedu... nerobil s tym abs. ziaden problem... ja robim s ludmi, takze odbiehajuc od klienta rovno na wcko neprichadzalo do uvahy 😝 skus trvat na tom, ze jednoducho v praci takto robit nemozes, mozno sa gyn. da obmekcit... ak nie, ber kartu a utekaj k inej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre