Sú zlomené nechty náznakom choroby?

Zodpovedané
24. mar 2019

Dobrý deň,

zlomili sa mi nechty v strede na palcoch na nohách. Všimla som si to počas odlakovávania. Nikdy som problémy s nechtami nemala. Okrem toho, že mám celkovo krehké a mäkké nechty, tak sa mi štiepia a lámu. Nedávno som začala nepravidelne užívať vitamíny na nechty a vlasy.

Mám to nechať odrásť, alebo navštíviť lekára?

Môže to naznačovať nejaké ochorenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade je vhodné pokračovať v užívaní vitamínových preparátov, ale mali by ste navštíviť dermatológa.

Zvyčajne sa robí odber vzoriek z poškodených nechtov, aby sa vylúčila mykotická infekcia (o type vyšetrenia rozhoduje dermatológ).

Nepredpokladám, že pôjde o nejaké systémové ochorenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková