Hrubnutie - vlnenie nechtov

nikolweiss
19. aug 2017

Ahojte. Začali sa mi veľmi zvláštnym spôsobom deformovať nechty a na internete som nikde tento konkrétny typ zmeny nechtov nenašla resp. nevygooglila.Ide o to,že už od malička nemám geneticky kvalitné nechty,ale snažím sa o ne starať čo najlepšie viem (strava,doplnky,olejčeky,krémy a pod.) a vedela som si ich vždy "vypestovať" . To čo sa ale s mojimi nechtami deje posledné dva týždne ma znepokojuje. Smerom od koreňa nechtu ako je nechtová kožička mi nechty začali hrubnúť,a už mi to odrastá tak ,že mám v strede nechtov preliačiny. Konce-tie mäkké časti sa mi neskutočne štiepia a musím to strihať. Viete mi prosím niekto poradiť ako to dať do normálu alebo aspoň poradiť čo to môže byť? Som z toho zúfala. Za každú radu vopred ďakujem

nikolweiss
autor
19. aug 2017

Ešte prikladám foto

nikolweiss
autor
19. aug 2017
laurita285
19. aug 2017

V podstate je možné, že ti vyrastá nový kvalitný necht

nikolweiss
autor
19. aug 2017

Nejde mi pridať tretiu foto -palca kde je to vidno uplne najviac :- (

jeennyv
19. aug 2017

@nikolweiss sla by som na manikuru k dobrej nechtarke ak si este ovsem nebola a skusila japonsku manikuru po nej rastu pekne a rychlo nechty

nikolweiss
autor
19. aug 2017

Jeenyv ďakujem za radu ,ale gelove nechty ani gellack nechcem. Narúša sa pri tom nechtová platička ☹ ...

tamtamka26
19. aug 2017

Ked som bola decko na ZS, spoluziacka mala tiez nieco taketo. Dali jej na to uzivat zelatinu. Ake pripravky si na ne davas? Ja som po celozivotnom obhryzani s tym prestala, tiez ich mam nekvalitne,ked su dlhšie. Zacnu sa stiepit a hned ich mam v zuboch...🙄

majloo
19. aug 2017

@nikolweiss nemas nahodou nejake kozne problemy, seboroicku dermatitidu, lupiny, supinky, ekzemy.....atd? Mne sa tiez toto stalo, na nohach mi uz rastu ok, ale na rukach mam take zvlnene miestami nechty ako na foto, mne sa to zacalo robit, ked som mala fakt zhorsene prejavy seb.dermatitidy...nakoniec pomohla bezlepkova dieta, aj na dermatitidu, aj na nechty. Len teda na rukach su este take, vidim to len ja sice a su pevne. Inak stiepia sa mi, ked mi chyba zelezo.

jeennyv
19. aug 2017

@nikolweiss ale nechtarku myslim, ze ti urobi normalnu manikuru pripadne ti poradi co s tym....robia aj klasicku

nikolweiss
autor
19. aug 2017

Tamtamka používam najmä kokosový a čajovníkový olej ,potom indulonu,phytonalu,nechtikovu vazelinu. Po každom umývaní rúk si ich krémujem aj nechty už som zúfala

nikolweiss
autor
19. aug 2017

Majloo nemam žiadne kožné problémy,ale lupiny som mala cca pred dvoma mesiacmi odvtedy používam šampón proti lupinám a už je všetko o.k. až na tie nechty

nikolweiss
autor
19. aug 2017

Ale ďakujem ,skúsim zmenu stravy teda.

nikolweiss
autor
19. aug 2017

Len sa bojím ,či to nemôže byť aj pleseň z jazera ?