Už 8 rokov mám stavy úzkosti. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
29. máj 2020

Dobrý deň,

mám 30 rokov a zhruba pred ôsmimi rokmi mi začali stavy úzkosti. Tá nemá žiadnu príčinu, nemyslím na nič zlé. Jednoducho začnem mať postupne takú ťažobu na hrudi, do toho mi srdce začne preskakovať a už niet cesty späť.

Vždy ma to vyplaší a neviem sa z tohto stavu dostať. Mam tým pádom aj problém zaspať a ak aj zaspím, tak to je len preto, že už som maximálne vyčerpaná. Na druhý deň všetko v poriadku.

A toto sa deje celé roky. Neviem, prečo tá úzkosť. Mám pekný život. Teda nie vždy bol, ale už je.

Bola som na kardiológii, pľúcnom, gastro, neurológii, no všetko v poriadku. Nakoniec som sa rozhodla pre psychiatra, keďže som tie problémy so srdcom časom začala pripisovať mojim stavom úzkosti.

Boli mi nasadené AD, no môj stav je rovnaký. Neviem, čo mám robiť. Strácam chuť do života, nič ma nebaví, pretože viem, čo ma čochvíľa čaká.

Čo mám ešte vyskúšať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporučila by som Vám znovu kontaktovať psychiatra, ktorý pravdepodobne zmení liečbu, keďže Vám terajšia liečba nezaberá.

Úzkosť je ochorenie ako každé iné, ktoré sa dá liečiť. V dnešnej dobe je dostupných mnoho liekov a nie každý liek Vám musí zabrať, preto treba byť trpezlivý, verím tomu, že ďalší liek Vám zaberie a budete sa cítiť lepšie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková