Úzkosť a strach zo smrti

Zodpovedané
9. jan 2019

Dobrý deň,

mám strach, že umriem a z ničoho nič ma premáha úzkosť. Neurológ aj internista povedali, že všetko mám v norme. Ale ja sa úzkosti a strachu neviem zbaviť. Stále nato myslím a googlujem príznaky, nemám chuť do jedla, som unavená, neviem zaspať a neviem sa sústrediť. Je mi zima, trasiem sa, mám sucho v ústach. Je to hrozný pocit. A mávam aj tlak na hrudi a aj pod lopatkou a bolesť hlavy.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
Úzkostné poruchy patri medzi veľmi časté psychické poruchy, bez liečby sa stávajú chronickými a pacientovi znepríjemňujú život. Hlavným príznakom úzkostnej poruchy je úzkosť a strach z niečoho, k ďalším prejavom sú rôzne nešpecifické somatické príznaky ako napr. bolesti na hrudníku, sťažené dýchanie a iné. Úzkosť tak ako iné ochorenia sa dá liečiť, v dnešnej dobe je dostupné celé spektrum liekov, ktoré sa využívajú v liečbe. Liečba patrí do rúk všeobecného lekára a psychiatra, preto by Ste mali navštíviť odborníka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková