Úzkosti, bolesti brucha a čudné stavy

dom98
25. dec 2022

Ahojte , chcem vam povedat moj pribeh stale som v tom zamotany , preto ci mi bude dakto dat daku radu mozno ci zazil dsco podobne … v januar 2022 zacali bolesti brucha z nicoho nic viac menej lava dolna strana a bolest nepresla dodnes … akurat to rotuje po celom bruchu hore dole krizom krazom v cca aprili mi ku tomu celemu zacali stavy uzkosti , depresia (tu v sucastnosti uz nemam) ale hlavne tie stavy uzkosti neviem stym fungovat musim si dat neurol.

Bol som hospitalizovany cca 2 mesiace v 3 roznych nemocniciach… Bol som na kolenoskopiu 3x hadica zhora 2x mri brucha, mri chrbat , ct brucha, mri mozgu , sono rengeny niekolko krat odbery krvi tolko ze uz podla mna asi na vsetko co existuje… bol som aj u psychiatra psychologa neurologa endokrinologa infektologa a ja neviem kde vsade , vsetko je v maximalnom poriadku.
Nic sa nezistilo. Kedze sa po kompletnom vysetreni nic nezistilo uzatvorili to ako IBS(syndrom drazdiveho creva)
Ked ma boli brucho da sa to vydrzat uz som si na to zvykol dako ale ked pridu tie uzkosti som mimo nedokazem nic robit aj par dni len lezim v posteli na tabletkach.

Vsetci si myslia ze psychika… lenze ja som vyrovnany kludny clovek , u psychiatra som brsl 3 mesiace lieky byz vysledku povedal som si ze to uz nechcem.

Myslim si alebo citim ze hlavnym problemom je brucho ktore asi sposobuje tieto vsetky stavy lenze neviem sa z toho dostat uz rok a to som skusal vseliake dijety.

Mate dakto podobnu skusenost alebo dsco coho sa troska chytit a pokecat ? Aspon daka podpora lebo ja uz fakt neviem co budem robit ak to pojde takto dalej … :/ diky moc majte pekny sviatky 🤟

lucinka62
25. dec 2022

Ahoj a probiotika nejake kvalitne si skusal uz?ja som mala tiez take problemy a ako beriem probio asi mesiac tak ma brucho neboli,zacala som arkodefensis acute a potom normalne probio,za skúšku ak si este toto neskusal nic nedas,drzim ✊

dom98
autor
25. dec 2022

@lucinka62 ahoj probiotika uzivam po celu dobu bolesti brucha , ale bez vysledku a vystriedal som uz viacero znaciek

drzaopica
25. dec 2022

Ak by si bol vyrovnaný nemáš úzkosti🙂treba sa liečiť u psychiatra.Aj syndróm dráždivého čreva je zo stresu.Treba nasadiť AD na Neurole nemôžeš byť celý život

ivanis267
25. dec 2022

@dom98 presne tak ako píše vyššie...dráždivé črevo je od úzkosti, takže nie si z toho vonku ako píšeš. Duševná nepohoda sa prejavuje aj fyzicky. Treba si písať denník kedy ako spíš, koľko čoho ješ, piješ, cvičíš, či si požil alkohol alebo iné návykové látky, proste všetko. Vďaka tomu budeš vedieť kedy sa ti pohorší a čomu sa vyhnúť

misuz55
12. máj 2024

ahoj @dom98, mne sa toto zacalo diat prednedavnom, presnejsie mesiac dozadu a odvtedy ma boli v bruchu tiez na roznym miestach a zazivam uzkosti, niekedy tlak a tazko sa mi dycha. este sa zvyknem aj lakat akoby som sa niecoho naplasil a teraz sa toho neviem zbavit.. chcem sa ta opytat ci ta to uz preslo alebo s tym stale bojujes? akurat dnes planujem ist konecne domov lebo robim v zahranici na stavbe a chcem sa tiez ist dat vysetrit.. bohuzial moj pribeh je iny ako ten tvoj.. ja viem ze posledne roky zijem velmi nezdravo a psychika to uz asi prestala zvladat a prenasa to na telo.. mesiac dozadu som dostal mensi epilepticky zachvat a odvtedy mam tieto problemy, takze ja asi viem ze to musi pramenit z tade.. ty si nepamatas, ze by si v minulosti mohol zazit nejaku silnu stresovu situaciu, ktoru by ti tieto stavy vyvolalo? neviem preco sa ta to pytam urcite si nad tym vsetkym rozmyslal uz vela krat.. ja sa len bojim toho, ze to bude presne to iste co zazivas aj ty a ziadne lieky a vysetrenia nepomozu.. jedine zbavit sa toho podvedomeho stresu co bude v mojom pripade velmi tazke