Môžem používať ústnu vodu Curasept ADS 205 na zapálené ďasná?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

som po dosť bolestivej dentálnej hygiene. Mala som veľmi veľa zubného kameňa a zapálené ďasná. V lekárni som si kúpila Curasept ADS 212 0,12% ústnu vodu.

Koľko najdlhšie ju môžem používať a či vôbec ju môžem na tie ďasná aj používať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ústna voda Curasept ADS 212 s obsahom 0,12% chlorhexidínu má antibakteriálne účinky, čím zabraňuje aj pooperačným komplikáciám. Teda smie sa použiť aj po napr. ťahaní zubu alebo šití ďasna.

Preto sa ju nemusíte báť použiť po dentálnej hygiene, tam sa práveže odporúča pre rýchlejšiu regeneráciu ďasien.

Vďaka ADS prídavku nezafarbuje zuby, ani nespôsobuje zmenu chuti a je tiež bez alkoholu. V príbalovom letáku máte najpodrobnejšie informácie o dĺžke používania, tieto liečivé ústne vody sú určené len na krátkodobé použitie, väčšinou po dobu maximálne 2 týždňov.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská