Zapálené ďasná po dentálnej hygiene

hanaxxx
9. aug 2020

Ahojte. Mali ste po dentalnej hygiene problem s dasnami? V piatok mi odstanovali zubny kamen a pieskovali, zatial vzdy doteaz mi na koniec dali nejaku modru vodicku a zakazali jest a pit hodinu. Predpokladam ze to bolo na dezinfekciu. Teraz mi to nedali(uvedomila som si to az ked som bola prec z amnulancie, vratila som sa, ze sa spytam ci to uz nedavaju alebo zabudla,ale uz tam mala niekoho a nemohla otvorit dvere,tak som isla prec a kupila si aspon ustnu vodu s protizapalovymmucinkom. Ale na druhy den rano som mala dasna pripuchnute a cervene a bolestive, aj by som povedala ze korene zubov. Nasadila sommsi nalgesin s proti zapalu, zabral rychlo ale ked mimvyjde tak to mam na dotyk stale citlive a bolestive.uz som si ho dala trikrat (vzdy po cca 12 hod) ale tie korene ci dasna ma na dotyk stale bolia. V minulosti som na druhy den uz ani nevedela ze som bola na nejakej DH. Mate niekto s takouto reakciou skusenost?podla mna je to preto ze mi nedala dezinfekciu na koniec. neviem dokedy mam skusat ten nalgesin, ci mi to pomoze zbavit sa toho zapalu alebo co sa mi tam robi

sisa_s
9. aug 2020

Kup si Corsodyl a vyplachovat usta, to je dobre na zapal

kofolala
9. aug 2020

Ta citlivosť môže byť aj viac dní po dh. Vyplachujte par dní ráno večer s ústnou vodou s obsahom chlórhexidínu 0.2% (parodontax,curaprox,corsodyl)
@hanaxxx

hanaxxx
autor
9. aug 2020

mam lacalut aktiv, pozeram ze obsahuje chlorhexidin ale neviem kolko % a ten mi zatial nepomohol. skusim zajtra ten corsodyl. a to som sa este spytovala v lekarni ked som kupovala ten nalgesin s, ci mi vedia este nieco lokalne na to odporucit, a ze nie.
:(

kofolala
9. aug 2020

@hanaxxx najmenej urcite 0.12 ale lepsie zaberie ten 0.20 len treba kratkodobo max tyzden .dufam zaberie ☺️

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanaxxx
autor
9. aug 2020

dakujem vam, hned rano si to kupim, kolko dni by som mala cakat ci to zaberie?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
9. aug 2020

Mne teda Corsodyl na zapalene ďasna vobec nepomohol a ešte mi aj z neho napuchlo hrdlo. Volala som zubárke a neodporúčala mi ho, vraj je dosť agresívny. No neviem, každému zaberá niečo iné. Mne vtedy pomohol Curasept.

lija22
9. aug 2020

po dentalnej hygiene nie ale cerstvo mi opravovali zub ( zlomeny) a tiez mam dasno napuchnute, neviem ci zapalene. pan doktor hovoril sestricke aj piesok, to som zapocula. mozno to ma suvis. kazdopadne ja to neriesim, stava sa, ako pride tak odide nie? ;)

vanilkavan
9. aug 2020

na záver dentálnej hygieny sa zvykne dávať voda alebo nanášať taká pasta na remineralizáciu zubnej skloviny a po tom sa nemá jesť a piť, aby mohla pôsobiť na zuboch. To si asi pletieš s tou dezinfekciou. Tebe namiesto vody možno naniesli pastu. Dezinfekcie sa zvykne dávať na začiatku- vypláchnuť ústa s takou vodičkou bez chuti.

vanilkavan
9. aug 2020

Každopádne ďasná môžu byť podráždené až zapálené. Vyplachovať ústnou vodou s obsahom 0,2% chlorhexydínu - takto pýtať v lekárni, medzitým môže byť výplach harmančekom alebo repíkom. Ak do pár dní nezaberie- smer zubný lekár.

hanaxxx
autor
10. aug 2020

tak som si kupila vodu s 0,2 chlorhexidinom, ale zajtra idem znova k hygienicke, toto uz nie su len zapalene dasna, ale spravil sa mi na dasnach povlak, takze predpokladam, ze som na DH nieco chytila