Ako postupovať, keď 12-ročný syn odmieta chodiť k otcovi?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

12-ročný syn odmieta chodiť dlhodobo (rok) k otcovi. Často sa stávalo, že pre neho neprišiel, nevenoval sa mu, alebo mal depresie. Preto mu povedal, že nepríde. Po opakovaných sklamaniach mu syn povedal, ak bude chcieť, tak mu zavolá a príde za ním. On však momentálne nechce a nech to otec rešpektuje. Odvtedy otec výživné neplatí - cca rok. Súdom má určené platiť 200 eur, kontakt s dieťaťom každý druhý víkend.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete žiadať o zmenu rozhodnutia a skrátenie styku s dieťaťa so synom. Nakoľko otec neplatí výživné viac ako rok, navrhovala by som podať na otca exekučný návrh, prípadne zvážiť podanie trestného oznámenia.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz