Bývalý manžel býva od nás 100 km. Dostane striedavú starostlivosť?

Zodpovedané
1. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bývalý manžel býva od nás 100 km a chce striedavú starostlivosť. Tým pádom by dcérka navštevovala dve základné školy.

Je to možné?

Doteraz býval 50 km od nás, ale presťahoval sa ešte o 50 km ďalej. Dcéra je z toho nešťastná, plače a nechce o tom ani počuť. Mala dosť veľké ťažkosti pokým si zvykla na kolektív a na školu, keď minulý rok nastúpila tu do školy. Hovorila som aj s riaditeľkou školy a tiež úplne takéto niečo odmieta.

Môže bývalý manžel dostať striedavú starostlivosť?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

nie.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu