Dá sa niečo robiť, keď bývalý manžel nedodržiava súdne rozhodnutie a neplatí výživné načas?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

bývalý manžel má platiť výživné 15. deň v mesiaci, ale nedodržiava to. Vždy pošle dva až tri týždne po termíne. Mne to však spôsobuje problémy.

Ako sa dá brániť?

Dá sa niečo robiť, keď bývalý manžel nedodržiava súdne rozhodnutie a neplatí výživné načas?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je toto jeho konanie svojvôľou, tak sa môžete obrátiť na súdneho exekútora, ktorý zabezpečí vykonávanie zrážok zo mzdy, ak je bývalý manžel zamestnancom.

Súdnemu exekútorovi však musíte zdôrazniť, aby jeho zamestnávateľ posielal zrážku zo mzdy priamo na Váš účet. Stáva sa totiž niekedy, že exekútor to vymôže na svoj účet a následne to posiela oprávnenému. Teda Vám a v takom prípade môžete byť na tom rovnako alebo ešte horšie.

Ak je však napr. SZČO a má nepravidelné príjmy, tak jediný spôsob je cestou exekúcie a siahnutím na bankový účet exekútorom.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu