Kedy môže matka prerušiť výkon styku otca s dieťaťom, ktorý sa deje v jej prítomnosti?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

súdom máme stanovený styk v prítomnosti matky v určitý čas a je určené aj miesto, kde sa máme stretávať. Ako matka malú doveziem na určené miesto a s otcom sa tam hrá.

Kedy môžem zasiahnuť, malú zobrať a ukončiť stretnutie skôr?

Ide napríklad o to, že som mu jasne povedala, že chcem, aby ten čas venoval len malej a on to nerešpektuje. Napríklad stretol svojich známych, s ktorými mám problém a malú im ukazoval a začal sa s nimi rozprávať, že ako tam môžu aj oni ostať (tiež majú dieťa), že sa s budú spolu hrať. Dcérku som zobrala a išla s ňou preč.

Môžem to tak robiť?

Porušujem niečo?

Ďakujem

Dobrý deň,

výkon styku môžete prerušiť v prípade, že je dieťaťu napr. ubližované alebo mu hrozí ujma. Nemyslím si, že to, že vy nemáte rada známych otca Vašej dcéry a dcére znemožníte styk s otcom je dôvodom na prerušenie výkonu styku. Myslím, že ani súd by Vás za toto nepochválil. Otec si časom môže žiadať o styk dcéry bez Vašej prítomnosti, kde nemôžete taktiež určovať, s kým sa má otec s dcérou stýkať a s kým nie.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz