Po akom čase môže súd zmeniť rozsudok a zrušiť prítomnosť matky na styku?

Zodpovedané
9. okt 2023

Dobrý deň,

súdom máme rozhodnuté, že otec sa s 9-mesačným synom bude stretávať za prítomnosti matky. Po dvoch týždňoch od rozhodnutia má s tým nejaký problém a vyhráža sa, že podá na súd o zmenu, aby sa so synom mohol stretávať bez prítomnosti matky.

Je možné, že po takejto krátkej dobe súd zmení toto rozhodnutie?

Otec nijaké závažné dôvody nemá. Len to, že spolu nevychádzame a vadím mu tam.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nenastala zmena okolností, ktoré sa brali v úvahu pri rozhodovaní (čo nepredpokladám), otec síce návrh podať môže, ale bude s veľkou pravdepodobnosťou neúspešný.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz