Má manžel právo poznať zdravotný stav dospelej dcéry z predchádzajúceho vzťahu?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom manželovej už dospelej dcéry. Nemá dokončený druhý ročník na strednej škole, ktorý opakovala. Vraj podali odklad na strednej škole kvôli zdravotným problémom, tvrdí jej matka. Manžel doteraz nevidel ani jediný zdravotný záznam s tým, "vraj ho nemusí zaujímať". Manžel teraz nevie či jeho dcéra vôbec má nejaké zdravotné (psychické) problémy alebo nie. Máme tak podozrenie, že to jeho bývalá partnerka jednoducho zveličuje a chce len, aby stále platil výživné. Nevieme ani meno ošetrujúceho lekára dcéry. A ak by sme to aj zistili, tak sa nám začne vyhrážať právnikom. Nevieme, ako ďalej postupovať.

Ako sa dá legálnou cestou zistiť zdravotný stav jeho dcéry?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdravotný stav dospelého dieťaťa nie je možné bez jeho súhlasu zistiť.

V prípade, že dcéra nenavštevuje strednú školu, ale je napr. evidovaná na ÚPSVAR, manžel nemá povinnosť už hradiť výživné.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz