Mala by som pri rozvode nárok na polovicu domu?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

s manželom sme začali stavať rodinný dom počas manželstva, dom je na manželovom pozemku. Hypotéku sme si vzali spoločne ako manželia. Zárukou je môj byt, z nájmu splácame úver. Pri kolaudácii domu som sa dozvedela, že dom je písaný výlučne na manžela ako aj pozemok.

Mala by som pri rozvode nárok na polovicu domu?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že v čase kolaudácie ste už boli manželia. V prípade, že nebol dom vyňatý z BSM notárskou zápisnicou, mal by byť súčasťou BSM aj v prípade, že je na liste vlastníctva zapísaný len manžel. Mala by ste mať teda pri rozvode nárok na polovicu domu.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz