Môžem mať problémy, keď nedám dieťa otcovi?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

mám 5-ročné dieťa, o ktoré otec nemal viac ako pol roka záujem. Povedal dieťaťu, že viac pre neho nepríde. Prehlasoval, že on už dieťa nemá, že on nemá záujem, nezaujímal sa. Dieťa si odvyklo a otec sa zrazu domáha stretnutí. Vraj ak sa nedohodneme, bude to riešiť návrhom na detského psychológa. Pôjde na kuratelu a potom na súd, ak bude treba.

Môžem mať nejaké problémy, ak mu dieťa nedám?

Dieťa k nemu nechce ísť, styk bol určený súdom.

Môže súd nariadiť psychológa, resp. zmeniť styk v jeho prospech?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučovala by som riešiť zmenu styku s otcom, prípadne uvedené nahlásiť na ÚPSVAR - kuratelu. V prípade, že máte styk určený súdnym rozhodnutím a dieťa otcovi na styk nedáte, vystavujete sa hrozbe tzv. výkonu rozhodnutia. Tam Vám môže byť uložená napr. finančná pokuta.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz