Musí otec dieťaťa platiť už súdom nariadené zvýšené výživné?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

pred necelými 3 mesiacmi sme mali s bývalým partnerom súd. Som žena žijúca s dieťaťom na Slovensku, slovenský občan. Otec žije ako rakúsky občan v Rakúsku. Neboli sme manželia. Súd rozhodol, že má platiť výživné 300 eur do 15. dňa v mesiaci. Dnes je už 17. deň a obdržala som od neho len tú sumu, ktorú platil predtým.

Musí otec dieťaťa zaplatiť už zvýšenú sumu?

Ako je to v prípade odvolania?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že rozsudok je po 3 mesiacoch právoplatný a je vykonateľný, preto by mal otec Vášho dieťaťa platiť novú sumu 300 eur. V prípade, že nehradí, obráťte sa na exekútora. Prípadne centrum medzinárodnej ochrany detí a mládeže, ktoré Vám pomôže s vymáhaním výživného zo zahraničia.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz