5. týždeň - prítomný len gestačný vak

duska1996
20. okt 2023

Dobrý deň prajem, chcem sa asi len upokojiť.... Mávam nepravidelnú menštruáciu - teda mávala som, prišla som 11.10 nato že som tehotná clearblue test mi ukazoval 2-3, podľa menštruácie som mala byť 7 týždeň ( keďže neviem kedy bola ovulácia bola to čistá lotéria) Sestrička u gynekológa mi kázala prísť zdalo sa mi to skoro ale čo už šla som. Lekár videl len gestacny vak, ktorý nezodpovedal 7 týždňu ale 5 týždňu. Spomenula som nepravidelnú MS a tak uznal že to môže byť ok. No následne mi povedal že mám prísť na kontrolu o 10 dní s tým že uvidíme či sa to niekam posunie alebo to bude zamlknuty potrat - DOSŤ MA TO VYDESILO, vzhľadom na to že som tehotná prvý krát. HCG mi brali a prišla mi sms s výsledkom že : HCG - pozitívne. Snažím sa byť v pokoji, no predsa len mám zmiešané pocity a nemám chuť ísť o 10 dní tam, keď viem ...že opäť tam nemusí nič vidieť.

selena_luna
20. okt 2023

@duska1996 moze to byt vyrazne posunuta ovulacia, ale zial aj neuspesne tehu. To teraz nikto nevie, uvidite s dr o par dni. Hlavne sa nestresuj , mysli pozitivne.
Zaciatok tehotenstva je super zlozity, staci jedna malicka chyba pri deleni buniek... zle sa to cita, ale je to velmi caste , len sa o tom velmi malo hovori. Neznamena to vsak, ze zena urobila nejaku chybu, je to proste len loteria a zivot je zazrak.
Kazdopadne u teba je este velka sanca, ze to bude uspesne tehu, z posunutej ovulacie. Tak drzim silno palce nech ti to vyjde!

masandra
20. okt 2023

@duska1996 viem, že sa to ťažko hovorí, ale musíš sa snažiť zachovať kľud. Áno, možno takmer nemožné, ale ak je "problémom" iba posunutá ovulácia, všetko bude úplne ok. Prvý trimester je "rizikový" pre každú ženu. Viem, že čakanie tomu nepridáva žiadny kľud, no zatiaľ musíš len čakať a veriť, že je všetko tak, ako to má byť. Ak chceš kľudne mi napíš správu🙂.

simca06022011
20. okt 2023

hlavne sa ukludni, urcite je velka sanca ze bude vsetko v poriadku. Stresy ti nepomozu. HCG je pozitivne, gestacny vak zodpoveda 5tt, vies ze si omhla mat ovulaciu posunutu.. nepotrebujes sa stresovat. Bude ako bude.

duska1996
autor
20. okt 2023

@selena_luna mávam cyklusy až 42 dňové, a ovuláciu som väčšinou mala pred koncom mesiaca.. snáď to bude v poriadku 😇

duska1996
autor
20. okt 2023

@simca06022011 ďakujem veľmi pekne, tak zdravotné som ok 🙂 snáď to bude v poriadku

duska1996
autor
20. okt 2023

@masandra práve preto že sme sa snažili dlhšie tak som z toho nervózna 🙂

tehotna40
20. okt 2023

@duska1996 ja tak mam uz druhé tehotenstvo, babo o 2 týždne posunuté. Mam nepravidelný cyklus a neskro ovulaciu. Posunu mi vždy len termín porodu, dcera sa aj presne na ten posunuty TP narodila,inak sa bábätko vyvíja ako ma. Držím palce a veľa zdravia

duska1996
autor
20. okt 2023

@tehotna40 veľmi ste ma potešili vašou skúsenosťou, dali ste mi akúsi nádej ďakujem ❤️

tehotna40
20. okt 2023

@duska1996 vieš co skus, ešte jeden digitálny ci uz ukazuje 3+, mne ukázal 1-2, o osem dní 2-3 a o ďalších 8 dní 3+. Podľa toho som vedela ze hcg stúpa a bola som pokojná 🙂

duska1996
autor
20. okt 2023

@tehotna40 super vyskúšam, zajtra si kúpim a uvidím 🙂

tehotna40
20. okt 2023

@duska1996 daj vedieť 🙂

duska1996
autor
20. okt 2023

Ešte za celkom pozitívnu vec beriem to, že nešpiním, nekrvacam....tak snáď 💫

es321
20. okt 2023

Ja som tiez mala posunuu ovulaciu a ked som 42. den cyklu nedostala menstruaciu, tak som si urobila test a bol pozitivny. O 2 tyzdne dr tiez videla len gestacny vak a zodpovedalo to 5+5, o tyzden uz bol aj plod/babatko. Presne viem ako sa citis, cele tehotenstvo som pred kazdou kontrolou mala obrovsky respekt a verila som, ze to dobre dopadne a vsetko bude v poriadku a nastastie bolo☺️ drzim palce aj tebe☺️

duska1996
autor
20. okt 2023

@es321 ste úžasná, ďakujem za podporu 💫❤️ prajem veľa šťastia 🍀

duska1996
autor
22. okt 2023

@tehotna40 dnes som si nakoniec robila a ukazuje 3+ tak snáď je to dobré znamenie 💫

tehotna40
22. okt 2023

@duska1996 super , je to veľmi dobre znamenie, že hcg stúpa, držím moc palce 🙂

duska1996
autor
29. okt 2023

Ja sa len chcem poďakovať všetkým Vám ktoré ste mi napísali niečo pozitívne 🤗 bola som u lekára a plod bol tam, a mal aj bijúce srdiečko ❤️ takže základ máme dobrý. Ďakujem 🙂

tehotna40
29. okt 2023

@duska1996 super výborne 🙂 držím moc moc palce

duska1996
autor
5. nov 2023

@tehotna40 prepáčte že dnes zrovna v nedeľu otravujem no premýšľam.. Asi pred pár dňami som prechladla, asi 2 dní dozadu má prestali bolieť nejako výrazne prsia, začali ma však tak sem tam bolieť kríže, som unavená, občas mi býva aj zle a občas aj nechuť na jedlo. Je v poriadku to že tie prsia má prestali bolieť tak zrazu? Čítala som že veľa ženám sa to stratí a neskôr objaví. No taká som z toho. Stále mám aj výtok - biely, číry nezapacha ani nič .. dnes som 8+3 ... Ďakujem za prípadnú odpoveď. Na kontrolu idem až 16.11. Ešte pripomeniem že v jeden deň sa cítim lepšie a v ten ďalší je to horšie.

selena_luna
5. nov 2023

@duska1996 priznaky mozu miznut aj sa zas objavovat, nic to neznamena. Mnoho bab ti povie ze zmizli a nic sa nestalo a tiez mnoho bab povie ze zmizli a o babo prisli. Obe skusenosti su pravdive, moja osobna skusenost je taka, ze som nevedela ze som o babo prisla, to je zrada zamlcaneho potratu. Ty ale mas potvrdene bijuce srdiecko, co je obrovske plus, uz musis len verit ze vsetko bude dobre! 🙂
Trochu vedecky, hcg klesa pomaly, teda aj keby sa prestalo tvorit, priznaky by sa mali este objavovat kedze su reakciou na hcg. Plus kazde telo reaguje na babo uplne inak. Raz ti je dobre, hned zas nie. Kazde tehotenstvo je velmi individualne, skus sa nestresovat privelmi, vypni hlavu pri filme, knihe, prechadzke, serialy. A trochu si to tehotenstvo aj uzi 🙂 nikto z nas nedokaze babatkam pomoct, musime len verit ze to zvladnu.

duska1996
autor
5. nov 2023

@selena_luna ďakujem veľmi pekne za komentár 🍀

tehotna40
5. nov 2023

@duska1996 to je úplne v poriadku, s prsiami to tiež tak mam teraz ma dva týždne neboleli a dnes som si dala dole podprdu a prsia až horúce, boľavé. A aj zlé mi už nebývalo a znovu mi býva. To sa strieda tieto bolesti a nevoľnosti. A vytok je v poriadku, ak je nefarebny a nezapacha. Povedať lekárovi, ale myslím si, že nebude ani vytok riešiť.

duska1996
autor
5. nov 2023

@tehotna40 ďakujem veľmi pekne 🤗❤️ veľmi si vážim, Vašu pomoc a odpovede.

sajmon27
12. nov 2023

Ahojte prosím vas nemate kúsenosť 5.11 som si robila test 1-2 a 12.12 dnes zas 1-2 nemate skúsenosť? HCG 8.11 292 a na sone len veľký zltkovy vak

tehotna40
12. nov 2023

@sajmon27 skus o dva dni, vždy po 8 dňoch mi ukázalo ten vyšší počet týždňov

sajmon27
12. nov 2023

@tehotna40 ďakujem moja a robila som ho až poobede od rána som už bola xykrat na wc za minútu z ďalšieho moču som urobila paličkovy nie z toho moču čo digitálny ale z ďalšieho za minútu a úplne slabulinka čiarka dúfam že to bolo z toho že moc je zriedeny 🥲

tehotna40
12. nov 2023

@sajmon27 ja som testovala rapiclear testami, vždy ráno.kazdy druhý deň a čiarka pekne silnela a ako som písala digitalny som mala vždy po 8 dňoch silnejší.

tehotna40
12. nov 2023

@sajmon27 držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre