Klesajúce hCG

34natalianaty
15. dec 2022

Dobrý deň,

Chcem sa Vás spýtať ak samozrejme máte niektorá skúsenosť. Tehotenstvo mi potvrdili iba tehotenstke paličkové testy a keďže ja im veľmi nedôverujem, tak som hneď skúsila aj clearblue ( + 1-2) to bolo vo štvrtok, keďže som špinila aj kvôli tomu som si robila tehotenské testy, keďže spinenie bolo asi deň dva po menstrucii, tak som sa vybrala na dalsi deň k doktorke. Samozrejme ona nič nevidela a zobrala krv. Hcg bolo len 130 o ďalšie dva dni 90 ( pondelok). Pondelok som si urobila test clearblue ale už bolo + 2-3. Dnes je štvrtok opäť som bola na krv a hcg len 60. Iba pripomeniem o 1-2 týždňov som pila duphaston. Zmierila som sa s tým, že ide o spontánny potrat alebo biochemické, ale stále mi vŕta v hlave, prečo test ukazoval aj pri zníženému hcg viac týždňov a brusko cítim tvrdejsie a pichanie v pravom boku - nie je ostré dá sa s tým robiť všetko ale proste to cítim. Prosím Vás mala niektorá skúsenosť alebo podobný prípad? Ja viem, že sme každá iná, ale už som zúfalá, keďže sme bol najhorší deň pri zistení hcg.

Ďakujem za skúsenosti a rady

martinaju
15. dec 2022

@34natalianaty lebo test ukazuje podla hcg. Test si nerobila v den odberu a ani v ten isty čas. Mala si hcg tak ze ukazal 2-3 preto tak ukazal.

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@martinaju kvôli tomu sa pýtam. Keď som mala hcg 130 tak test ukazoval 1-2 a keď som mala hcg 90 test ukázal 2-3. Nemal by náhodou ukázať 1-2 keď to už klesalo. Robila som si testy aj deň odberu a posledný presne o polhodinu po odobratí. Aj píšem v pondelok 90 a hneď urobený test

svetlonos
15. dec 2022

@34natalianaty
Ahoj a si teda tehotna, ci si uz silno krvacala? Ja som nikdy hcg nekontrolovala ani ked som spinila. Ten duoaston ti pomohol?

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@svetlonos neviem neisla som už na ultrazvuk keď som zistila že kleslo. Že vraj keď klesne. už to ide pomaly preč plod sa neujal a začne sa krvácať a nakonec už tehotné nebudeme. Lenže mne keď klesol mala som tehotenstvo o 2 týždne viac. Kvôli tomu sa pýtam tu. Ja som mala bez krvi iba spinenie a po spineni asi 5 dni nasledoval vodnasty výtok a trosku bolesti po cely čas v pravom boku tak ako píšem v príspevku

martinaju
15. dec 2022

@34natalianaty pred odberom si mohla mat menej ako 130 a mozno menej ako 90 kolko pred odberom si si robila test? Vtedy este mohlo stupat a zacalo klesat az nasledne. Ono to je velmi individualne co sa tyka tych testov. Nikto ti nikdy ani nepovie kedy presne zacne ukazovat 2-3 a kedy 3+ to sa ani neda uplne povedat

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@martinaju nie. Najprv bol odber až potom test. Test bol najprv iba raz pri prvom odbere hcg 130 a test 1-2. Pondelok najprv odber hcg 90 a test 2-3. Preto píšem, inak by som nepísala ak by som to robila, tak ako píšeš, viem, že to je individuálne ale chcem sa spýtať či to nemal niekto podobne

petamich
15. dec 2022

tak tehotensky test ovplyvni aj to ako je moc koncentrovany atd. smerodajne su krvne testy, nakolko moc je len zrkadlom toho co ti zistia v krvi, zial ak HCG klesa nie je to dobre znamenie a zrejme nejde o prosperujuce tehotenstvo

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@petamich áno to som písala, nie je to dobre tehotenstvo len má zmiatli tie testy

evica17
15. dec 2022

@34natalianaty myslím že to bude koncentráciou moču. Ak si napr veľa vody vypila tak si mala nesiu koncentráciu hcg v noci a zas naopak ak si malo vypila,to vyššia a ukazoval vyššie TT

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@evica17 počkám ešte do pondelka ako to bude. Zatiaľ nepociťujem nič len právy bok

svetlonos
15. dec 2022

@34natalianaty
Ja som potratila pomerne na zaciatku teraz v lete ale velmi som krvacala. raz len dva dni trochu, o tyzden 3 dni a o dalsi dyzden uz silno az som isla na pohotovost. Dupaston mi dali na docistenie. Preto ak si nekrvacala tak by som tam este sancu u teba videla 🙂

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@svetlonos nemám červenú krv, spinenie som mala a asi už 3 dni mám vodnasty výtok ako keď je ovulacia a cítite sa mokrá a po utreti je tam ruzovkasty. Neviem už mi klesla hcg 2x dole…

martinaju
15. dec 2022

@34natalianaty oba robene z ranneho moču? Zaleží od koncentracie moču ale tak je jedno čo ukazuje domaci test smerodajna je krv.

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@martinaju a neviete náhodou nejaké informácie, že sa to ešte nejako dá hoci klesne hcg?

martinaju
15. dec 2022

@34natalianaty ak klesa hcg tak prosperujuce tehotenstvo to bohužiaľ nebude. Ešte možno ak by bola krv vyhodnocovana v dvoch labakoch kamoske sa tak stalo ale nakoniec ziatili ze v nemocke to volako rucne vyhodnocovali a mala len chybny vysledok ale tebe to vyhodnocovalo rovnake laboratorium kedze si bola u jednej lekarky. A bohužial už dva krat kleslo už len čakať na ms 😔

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@martinaju prvýkrát mi robili v nemocnici, druhýkrát na poliklinike a tretíkrát tiež poliklinika. Mám tvrdšie brucho a stále nekrvaciam.. neviem či to je dobre alebo zle..

martinaju
15. dec 2022

@34natalianaty kleslo ale o 30. Ms sa spusti az ked hcg bude nizke mne sa spustila ms az pri nule.

34natalianaty
autor
15. dec 2022

@martinaju nehovorím o MS ale o krvácaní pri potrate, v poriadku ďakujem veľmi pekne ❤️

nikkas
2. mar 2024

@34natalianaty qhoj ako si dopadla bola si tehotna?

34natalianaty
autor
17. máj 2024

@nikkas ahoj, vtedy som potratila cca za 2 týždne. Gynekologička mi poradila jeden cyklus počkať, počkali sme a dalsi cyklus už neprisiel, teraz mám zdravého polročného synčeka 💙

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre