Napätie a tlak v podbrušku v 6 týždni

nini1010
3. nov 2012

Ahojte,rada by som sa opytala skusenejsich mamiciek ci je normalne ze v 6tt citim v podbrusku tlak a silnejsie napatie. Je to podobny pocit ako ked mate "vetry" a nafuknute brucho ale toto nie je z toho.Stava sa mi to skor vecer ale niekdy aj pocas dna a niekedy je to sprevadzane aj bolestami krizov. Dakujem pekne za odpoved,este som nebola na prvom vysetreni takze prosim skuste ma nevydesit🙂 Dakujem este raz.

tamarar
3. nov 2012

@nini1010 Ano, aj ja to mam. Som v 5 tt🙂. Minuly tyzden som citila aj take pichanie, teraz uz nie. len taky tlak.

natalia1990
3. nov 2012

ahojky.to sa vam roztahuje maternica.Povedz to DR. ale pokial nemas krvacanie tak je to ok.len nedvihaj tazke a nenamahaj sa
neskor ta budu boliet krize,nebj

cerez
3. nov 2012

V tele nastávajú hormonálne zmeny a maternica sa postupne rozťahuje. Určite sa dr. zmieň o bolestiach, mal by vedieť všetko ako sa cíti budúca mamička a určite si dopraj kľudový režim.

adrika72
3. nov 2012

Nebojkaj sa to tak zvyčajne býva to sa ti len zväčšuje maternica,pokiaľ nemáš krvácanie neni to nič...ja som to mávala pri každom...

fantagiro29
3. nov 2012

Ahoj neboj to nic nie je.. 🙂 mala som to pri prvom a teraz aj pri druhom normalana vec,ako uz hore spomenute maternica sa ti roztahuje, lekar ti urcite odporuci magnezium a budes ok.. 🙂

majus28
7. nov 2012

@nini1010 ahoj, ja som teraz tiez asi v 6 al. 7 tyzdni.. mam podobne pocity ako ty.. asi je to normalne.. uz si bola u lekara?

nini1010
autor
7. nov 2012

@majus28 ahoj áno, práve dnes. Drobček má 5 mm 🙂

kostickabonnie
7. nov 2012

@fantagiro29 vyskusam to magnezium, lebo ja mam tie bolesti neskutocne....raz to neviem rozlisit, ci je to bolest podobna pri silnej hnacke alebo pri silnej mrche....chodi si v intervaloch a ja len rozdychavam, kym neustupi 😒

majus28
7. nov 2012

@nini1010 jeeeej 🙂 aj srdiecko si pocula? my ideme v piatok.. teraz si v akom tyzdni uz?

majus28
7. nov 2012

@kostickabonnie podarilo sa IVF? 🙂

kostickabonnie
7. nov 2012

@majus28 kontrola je az v pondelok, ale ja verim, ze ano, ty si uz bola na kontrole? prestala si tusim chodit do temy IUI na prvykrat... 🙂

kostickabonnie
7. nov 2012

@majus28 jaj, 10 prispevkov tu je a nevsimnem si, ze ides v piatok....ako sa citis?

majus28
7. nov 2012

@kostickabonnie nemam ziadne priznaky, okrem prs. zle mi bolo len raz, akurat nie ze jem, ale zeriem 🙂

kostickabonnie
7. nov 2012

@majus28 a uz ti brali aj krv na hcg?alebo je tato kontrola uplne prva?

majus28
7. nov 2012

@kostickabonnie brali a nie raz 🙂 mali sme nizke hodnoty hcg, ale uz je to potvrdene ultrazvukom, v piatok by sme mali vidiet uz viac ako bodku.. tak sa modlime, aby to bolo v poriadku... a ty si ako na tom? ides na prvu kontrolu?

fantagiro29
7. nov 2012

@kostickabonnie Ahoj a najlepsie je tomu celemu predísť a to pravidelnym uzivanim 🙂

kostickabonnie
8. nov 2012

@majus28 tak budem držať silno palce aby ste videli svojho drobca a nech je v poriadku. 🙂 áno ja idem este len na prvú krv a sono budúci pondelok. Inú odpoveď ako 'ste tehotná! ' nechcem počuť. 😉

kostickabonnie
8. nov 2012

@fantagiro29 ďakujem za radu. Stačí to šumivé magnezium s vit b6 ?

majus28
8. nov 2012

@kostickabonnie a testovala si? joj velmi ti to prajem 🙂

nini1010
autor
8. nov 2012

@majus28 Nepocula som ale videla ako pulzuje,aj fotecku mam.mne zatial ziadne krvne testy nerobili,len mam prist o 2tyzdne aby skontroloval ako sa vo vnutri drzi. Som v 7tt.

fantagiro29
8. nov 2012

@kostickabonnie Ahoj Magne B6 to sa aj pomalsie uvolnuje v tele stoji cele balenie okolo 6 € az 7 € a je tam 50 tabliet. Ja si davam 2 rano a ked citim ze mi zacina tvrdnut brucho alebo idu na mna krce tak si znova dam dve.

majus28
9. nov 2012

@nini1010 no uz som aj ja dnes videla srdiecko 🙂 to bolo nadherne 🙂 ja som podla M v 6 + 6 tt, ale podla ultrazvuku 6+1tt a babatko ma 0,5 cm 🙂

kostickabonnie
11. nov 2012

@majus28 tak ja mam zajtra pred sebou prvu kontrolu a krv, som zvedava, ako to cele dopadne....nepametam si, ty si bola na IUI alebo iVF?

majus28
11. nov 2012

@kostickabonnie ahoj, ja som bola na IUI.. ty na IVF vsak? takze zajtra budes vediet definitivne vysledky? potom daj vediet, drzim silno prsty 🙂

ivi_kiwi
13. nov 2012

baby na tieto ultrazvuky moze ist aj tatinko?

mysulkamyska
13. nov 2012

ahojte, jsem tu nová, maminy poraďte, mam každý večer nafouklé břicho vypadam jak ve 4měsíci a jsem v 6t. nevíte čím by to mohlo být? a je normální přibrat za 6t. 2kg?? trochu moc ne?? Díky za VAše zkušenosti

kostickabonnie
13. nov 2012

@mysulkamyska ja mam takisto velke brucho, mala som pichanie po bokoch a tlak na rebra, stazene dychanie ....zistili mi velke mnozstvo tekutiny v brusnej dutine...oneskoreny hyperstimulacny syndrom.....pi vela vody, aj kavu a ono sa to vstrebe, alebo ak nie, mne navrhli aj odsatie ihlou 😉

mysulkamyska
13. nov 2012

@kostickabonnie a v kterem tydnu?je to nejak nebezpecne?tlak NA zebra nemam dychani je horsi, diky sa odpov.

zan33
14. nov 2012

Čítala som na fóre o pichaní v podbrušku resp. u mňa je to na ľavej strane smerom k slabinám. Som v 7tt. Zatiaľ som to nemala, iba raz keď som bola veľmi hladná (pred vyšetreniami) a dnes ma na tom mieste dosť pichá. Chcem sa opýtať či to môže byť spôsobené stresom - včera som zažila obrovský stres.

ninka83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre