Tlak v bruchu v 18. týždni

mamka176
11. júl 2021

Ahojte, prosím o radu pripadne o podobnú skúsenosť. Som 18tt a už týždeň pociťujem najmä k večeru pocit takého veľmi ťažkého brucha, ako svalovice ale v hornej časti nad pupkom. K tomu sa občas pridáva aj tlak smerom dolu a take napätie zo spodu. Gyn mi dala magnosolv 1x denne, mám pocit že to mi trochu pomôže ale len tak na 4-5 hod. Takze zvyšok dňa sa s tým borim opäť. Zažili ste niečo podobne? Čítala som niečo o diastaze, ale neviem o tom, že by som ju mala. Ďakujem za každú správu.

cloviecka
11. júl 2021

Kľudne si pridaj ti magnézium. Ja beriem 3xdenne, už mi tiež začína tvrdnut bruško. A hlavne veľa kľudu, žiadna námaha.

mamka176
autor
11. júl 2021

@cloviecka
Neviem žiaľ identifikovať či je to tvrdnutie, keďže som to nezažila. Ale je to taký veľmi nepríjemný pocit. A zvláštne je, že sa mi to väčšinou deje práve v klude, keď povedzme ležím na chrbte a oddychujem.

cloviecka
13. júl 2021

Áno, aj ja to cítim v pokoji na chrbte. Ono, keď je to raz za čas, je to o.k. no, ak častejšie, skracuje to krcok, takže pozor na to, aby si nakoniec neskončila v nemocke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre