Nečakané tretie tehu

8. máj 2020

Ahojte, včera som zistila, že som tehu. Prvé som rodila, už to bude pomaličky 18r., takže viac sa bojím, ako to všetko ostatné - radosť,hnev a obavy. Ale moja otázka znie, je možné, aby som mala v 5tt. také brucho ako v 16tt.? Či to je tým, že je to už tretie a sadielko sa rozteká?😀 Zatiaľ okrem muža to nik nevie, však aj ten už rozdýchava druhý deň, ani baviť sa nechce o tom so mnou😀DDDD , ale on to dá, zmieri sa s tým, verím mu. Ja sa ničoho nebojím, len porodu a toho, že mám na maternici polyp a neviem, ako sa bude chovať, nikdy mi nerobil žiadny problém, ani nejako extrémne nerástol. Už som si aj povedala, že ho dám vybrať a potom ak by sa zadarilo, ale niekto tam hore ma prekvapil skôr.

autor
8. máj 2020

A ešte som chcela, ak ste mali polyp rodili ste cisárskym, či klasica? 🙂

victoria210
8. máj 2020

A prečo manžel rozdychava? Keď striekal priamo,tak mal s tym počítať🙂

autor
8. máj 2020

@victoria210 práveže nie je si vedomy a ja tiež nie, ale to je vedľajšie😉

nikpa
8. máj 2020

No môžu tam byt aj dva kúsky 😀 uz si bola na sone?

autor
8. máj 2020

@nikpa nebola je to čerstvé, počkám ešte týždeň, aby bolo už aj srdiečko vidieť, ak teda ozaj, no to by už asi ozaj nerozdýchal, dvojky myslím😀, čítala som aj tu na fore, že pri treťom niektorým tak brucho vyskočí, ale až tak?😵 Však to dokonca budem jak slon

nikpa
8. máj 2020

To ti neviem povedať, ja mam za sebou len jedno tehotenstvo ale teda 2 kusky tam boli 😀 a tiež muž predychaval túto info, niekoľko dní 😂 ale snáď bude len jedno ked si tak prajete.

autor
8. máj 2020

@nikpa no dievča by sa nám hodilo, keď už sa k nám baby takto vtesnalo, ale tak nakoniec to bude jedno len nech je zdravé. Vždy sa mi snívalo o trojročnom dievčatku, som si myslela, že si adoptujeme na "staré" kolena😁, keďže 3r.bociany nenosia

buducamama
8. máj 2020

Drzim palce a velmi sa s vami tesim😊

pininka1
9. máj 2020

Aj moj predychaval tretie lebo nechcel ani za svet a tiež nestriekol priamo ale to už je jedno, našlo si to cesticku. Teraz je šťastný ako blcha a každému odporúča tri deti. Ja som silnejšia, ale mám obrátenu maternicu, takže brucho mi vždy vyskočilo dosť neskoro. Niektorí ľudia nevedeli ešte keď som bola v 7 mesiaci. Ale zas sesternica bola v treťom a mala brucho ako niekto v 8. To je individualne. Držím palce. Môj muž to týždeň rozdychaval, potom už bol ok.

jaroe
9. máj 2020

Ja som mala také veľké brucho pri 4. Hneď na začiatku mi vybehlo. Potom sa to ale zastavilo a pribrala som len svojich štandardných 10 kg

autor
9. máj 2020

@jaroe ja najprv chudnem 10kg, prve tri mesiace a potom cca 15 išlo hore, tak uvidime, čo to bude tento krát, keďže za týždeň už kilo dole je, ale slabá som jak mucha uz

monqy
9. máj 2020

Aj my čakáme 3tie ,úplne neplánovane,rozdychavali sme obaja 😂🙈 medzi druhým a tretím bude rozdiel 22mesiacov ,tak mám strach 😂 momentalne som v 13tyzdni a bruško ešte nemam žiadne ,nik nevie ,že som tehotná

autor
9. máj 2020

@monqy tak super, už dnes je muž zhovorcivejsi ako vcera😬, tak hádam už to chápe, čo sa deje. Ja mam rozdiel medzi druhým a tretím 14r. Takže ako keby som bola prvorodicka😥. No ja mam normálne pocit, ako keby babo bolo väčšie, ako si myslím, že som proste 4mesiace prechodila v nevedomosti😁. Zatial ani u nás nevedia, pokiaľ nemám v ruke papier, ani im netreba.

janulkama
12. máj 2020

Ahoj, ja som prave vcera zistila, ze cakam 3 dieta. Ja mam teda rozdiel skoro 8 rokov od mladsieho a 13 od starsieho. A teda rozdychavam to doteraz. A ak sa nic nestane, tiez tajne dufam, ze k 2 chlapcom pribudne dievcatko❤️

autor
12. máj 2020

@janulkama dnes som bola u mudr, ešte nie je srdiečko vidieť, takže ma objednali na 1.6. Vieš čo, ja som žiadala zmenu svojho života k lepšiemu, ak toto ma byt ono, idem do toho a konečne budem pozerať len a len na seba a svoju rodinu. Určite to prepleskne veľa ľudí, ale tak beriem to ako výzvu na "staré" kolena. Môj chlap už mena vymýšľa pre dievku😆, ale aj tak som navine stále ja😁

autor
12. máj 2020

@janulkama a ešte som chcela, prvé čo mi povedal, že musím na genetiku potom, ale to mi dá papier až bude všetko ok.

janulkama
12. máj 2020

Fiha, ako keby som citala o sebe. Aj ja som zacala zmenu života, lepsie stravovanie, cvičenie, proste chcela som zmenu. Ale ze pride takato som ani vo sne necakala. Ja som dnes volala dr, lebo v momentalnej situácii sa len objednava. Mne to vychadza ze som 4+5,takze mam prist o tyzden. Som tiez zvedava, pretoze mna boli brucho a dnes aj cudne stehna. Mne sestricka do telefonu hned, ze test neni 100%,tak ale robila som si 3,treti s tym co ukazuje tyzdne. Takze urcite som, len v rannom stadiu

janulkama
12. máj 2020

A preco na genetiku? Ja pri porode budem mat uz 38 rokov, asi aj mna uz budu cakat ine vysetrenia, ci?

ssslnieckooo
12. máj 2020

Pridávam sa. Aj ja čakám tretie bábo. Keď sa narodí, bude rozdiel medzi dcérkou a ním presne dva roky a medzi starším a ním skoro 8 rokov. Ja to ale už viem mesiac, že som tehu, ale popravde nerozdýchala som to doteraz. Mám PCO a s obomi deťmi som mala obrovský problém otehotnieť a teraz keď som to nečakala asi na 60 deň cyklu po jedinom raze som zostala v tom. Manžel to berie lepšie ako ja. Ja stále ešte len hľadám dôvody na radosť. Skôr som plná obáv a strachu, že taký malý rozdiel medzi dcérkou a týmto tretím bude ☹

janulkama
12. máj 2020

@ssslnieckooo lebo pri dvoch sme si to vedeli predstavit, ale ja verim, ze to zvládneme 😀 teda, budeme musiet😉

autor
12. máj 2020

@janulkama tiež budem mat toľko, teda ja už aj mam, ale stále budem mat. Ja som už schudla dve kilá za týždeň a mam problém normálne jest a brucho ma boli, keď veľa chodím, ale včera som si dala mätový čaj a ako zázrak, dnes jak za mladi😁, aj jest mi konečne chutilo

janulkama
12. máj 2020

Tak ja som pribrala co som doma s detmi skoro 4kg🙈🙈🙈 preto som zacala cvicit, aby som schudla a bac... Ale aspon sa snazim dodrzat stravovanie. Uz teraz som zasa hladna, ale vydrzim, mam uz urobeny salat a dam si ho.

autor
12. máj 2020

@janulkama ja som práve dala tabuľku čoko, čipsy a kuriatko s uhorkami 🤣, proste týždňový hlad, je tyzdnovy😁 a zaliala pol litrom vody, inak sa mam ozaj fajn😁, a inak, ak to nebude baba, aj nato ste pripravení? Lebo môj nie..

pbra40
12. máj 2020

Co je toto za obdobie? pridavam sa do klubu necakane tehotnych s 3tim babatkom. Rozdychavam, boli aj slzy (nie radosti), priznavam. Muz si tiez nie je vedomy, kedy sa to stalo. Proste nechapeme obaja. Asi je Corona obdobie nejake plodne 😂

monqy
12. máj 2020

Ja som veru není pripravená na to ,že čo ak to nebude baba 😂 ja po dvoch chlapcoch to dievča chcem 😂🙏 a do štvorice to ozaj skúšať nejdem.

guiseppinka
12. máj 2020

@pbra40 aj ja som na tom presne rovnako... Aj ked ja som s tym mohla ratat. Este ked sa narodila starsia, tak sa mi snivalo s decembrovym datumom, ale pre mna bol skor datum pocatia, kedze som chcela letne deti. Nejako som po druhej na to zabudla a teda tyzdrn pred ms mi bolo divne, kolegovci ma skoro rozplakali, potom mi kamoska poslala test a ked som zbadala datum, tak ma skoro vystretlo, lebo to sedi na ten moj datum a vedela som, ze ms uz nemusim ocakavat. A teraz by som mala byt nejaky 10. 11.tt v pondelok idem k dr po knizku...

autor
12. máj 2020

@pbra40 presne, ani my sme si neni vedomí😅 , aj mudr. mi dnes povedal, že takých je Vás viac, čo ani nevedia kedy a ako v tejto corone😨, to ozaj máme tak zatemnené mozgy😝
@guiseppinka tiež mám len jarné deti, zimné nemám a celkovo, nemám ani jednu vec pre bábo, vsak kto by aj mal, 14r. niečo skladovať😢

autor
12. máj 2020

@monqy ako čítam, to asi všetky máme chalanov😂

janulkama
12. máj 2020

Tak sa nas pekne nazbieralo. Ja teda neviem, v podstate mi to je jedno, ale uz ked mam mat to dieta, tak nech to teda je baba. Ale stale nechapem, asi to pochopim, az ked dostanem tehu knizku. Alebo ked zacnem zhanat vybavicku pre babatko.

autor
12. máj 2020

@janulkama vidíš, nechápeme to viaceré, ani niečo bolo vo vzduchu😉 , jasné, že nakoniec to bude každému jedno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre