Od 4. týždňa chodím každé dva týždne na sono. Je to normálne?

nikuska412
23. júl 2022

Ahojte žienky.
Od 4.TT chodím každý jeden-dva týždne na sono.
Myslite, že to je normálne ? Momentálne som 10+3.
Doktor vždy povedal, že je všetko v poriadku. Bábätku bije srdiečko, rastie. Tak potom prečo tak často? Viete mi to niekto vysvetlit? 🤷🏻‍♀️ Sestrička sa ma pri každej návšteve opýtala, či nekrvacam. Aj Vás sa to pýtali?
Je to klinika, je tam viac lekárov. Ale vždy, keď som povedala, že mozem ísť aj k inému, tak povedala recepčná, ze len k primárovi.
Nejak sa nad tým začínam zamýšľať, ze asi niečo je zle. Ale keby bolo, mali by mi to povedať nie?
Ako často ste chodili vy?
Ďakujem krásne za odpoved.

petamich
23. júl 2022

do 12tt som chodila kazdych 10 dni a potom raz za mesiac, ja som ale bola rizikova, lebo som pred tym mala nejake problemy + som si pichala injekcie, kazdy lekar/klinika ma ale nejaku prax ak sa ti cokolvek nezda urcite sa spytaj ale nemyslim si, ze je bezne, aby ti lekar cokolvek zatajoval

kkovacovak
23. júl 2022

@nikuska412 keby ti niečo je tak by ti to určite povedali. Hlavne keby to bolo niečo čo môže ohroziť teba alebo dieťa mala by si prísny kľudový režim. Ale si asi jediná tehotná ktorú poznám a sťažuje sa že vidí moc často svoje dieťa 😄 Sú ženy ktoré ho vidia 3x za celé tehotenstvo.

nikuska412
autor
23. júl 2022

@kkovacovak Ja sa nesťažujem, že ho vidím často. Len mi nejde do hlavy, prečo tak často ho chce vidieť môj gynekológ. 😂😂

nikuska412
autor
23. júl 2022

@petamich ďakujem pekne. 🙂 Áno, pýtala som sa ho. Len asi to je bežný postup. Zneistili ma aj kolegyne v práci, že prečo chodím tak často. Tak som si povedala, že radšej sa opýtam tu, skúsených.

petamich
23. júl 2022

@nikuska412 urcite je vsetko v poriadku 😀 a gratulujem!

ildiko36
23. júl 2022

@nikuska412 tak často sa nema chodit, to rusi aj škodí babetko.Napr v nemecku 3D sono je uz aj zakazane od roku 2019, hodci ak som sa snazila prehovoriť svoju dr nespravila mi ani fotku že už je to zakazane, a kontroluje je zdrav poistovna, tak som si dala spravit aspon 1fotku na Sk

x_mery_x
23. júl 2022

U mojho gynekologa je prvy trimester kazdy tyzden sono, druhy trimester raz za mesiac, a treti kazdy druhy tyzden sono a potom od 36 uz nemocnica / sono robi dvakrat zdola a aj cez brucho/

xena0
23. júl 2022

Ja by som brala častejšie sono ale na poradni mi sono lekár nikdy nerobi a jediné sono ktoré som absolvovala bolo v každom trimestri raz

adka3321
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskamicha
23. júl 2022

@nikuska412 mozno chce teba vidiet🤣 neviem preco...ja chpdim raz za mesiac

ropucha6
24. júl 2022

@nikuska412 vsak sa opytaj, ked tam pojdes 🙂 ja som bola v 6tt prvykrat, potom 8tt a odvtedy raz za mesiac plus tie specialne sona. Vzdy sa doktor pyta, ci nekrvacam, to je normalna otazka 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bessdonna
26. júl 2022

@ildiko36 preco je to zakazane?je to ina frekvencia?zaujimave,ze postupne prichadzame na to,ze to nie je az take dobre.podla mna viacej skodi ospevovany angelsounds.

ildiko36
26. júl 2022

@bessdonna moja gynekologicka v nemecku uz odmietla urobyť keď som bola tehotna, toto som nasla na nete..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre