Od ktorého týždňa tehotenstva sa zakladá tehotenská knižka?

som v 10tt na kontrole som bola už dva krát a vlastne sa nič podstatné neriešilo...je to normálne? je to moje prvé tehotenstvo a trochu stresujem so všetkým novým

lucy125
5. apr 2015

Ahoj,no je to rozne,zaleži na gynekologovi,niektori dava aj v 8tt niektori až v 12tt,to už si je isty,že na 90% by sa nič nemalo stat ako MA a a samovolny potrat,ja som dostala tiež tušim v 11tt knižku.

lavinis
5. apr 2015

Zavisi od lekara. Bezne v 12tt
Ja som dostala v 9tt

maslenka47
5. apr 2015

Co take "podstatne" by si chcela riesit... si tehotna, nie chora. Predsa sa z teba kvoli tomu vsetci neposkladaju. Na mojej TK su kolonky az od 12tt, zbytocne, aby ti to davali skor. Aj tak neviem, co od tej knizky vlastne cakas, bezproblemove tehotenstvo ti nezarucuje a stejne ti to v porodnici zoberu....

sue
5. apr 2015

12tt

jurly
5. apr 2015

uplne normalne. ja som dostala az ked sa mi skoncil prvy trimester. cize okolo12tt. ma to svoje dovody...

bonaqa2013
5. apr 2015

pri 3 tehu som prišla k lekárke v 15tt tak som dostala hneď. Pri ostatných po10 tt. Však ja som vlastne nikdy ani skôr neprišla. Neviem načo tam baby chodia v 5 tt. Niekedy tam lekár ešte ani nič nevidí, resp. nevidí to čo by chcel.

l3yla
5. apr 2015

12tt

marylis
5. apr 2015

Ja som dostala v 8tt 🙂

lucinkab
5. apr 2015

v prvom tehu vacsina dava az po ukoncenom 12tt kvoli potratu, aby sa zena viac netrapila ak daco

lucyzet
6. apr 2015

tiež som bol na kontrole 2x (v 6tt a 9tt), robil mi UTZ, ale kvôli tomu, že som otehotnela s "pomocou". 😀 ale knižku som dostala až v 13tt, kedy robil veľký UTZ aj všetky krvné testy a tak. je to kvôli tomu, že v 1.trimestri je veľké riziko potratu.

m_ij_ka
6. apr 2015

12tt

nanunkaaa
6. apr 2015

mne dala v osmom tyzdni

mrskova
6. apr 2015

v 9tt, ale zalezi od doktora , ja som akurat menila vtedy gynekologa, prvy mi povedal , ze knizku vystavi az v 12 tt, potom som zmenila a ten druhy mi vystavil knizku ihned v 9 tt..

teruskaa
6. apr 2015

ja som dostala po ukoncenom 12tt

therra
14. apr 2015

Ja som dostala tehu knižku v 9tt +6. Bola to moja 2. návšteva od pozitívneho testu. Teraz som absolvovala krvné testy a 30. apríla mám 1. veľkú poradňu.
@bonaqa2013 Je fajn ísť skôr k doktorovi skontrolovať či nejde o mimomaternicové. Poznám baby ktoré nešli hneď a potom prišli o vaječník. Navyše už do 10 týždňa som videla na sone videla môjho človiečika kopkajúceho nožičkami o sto šesť. Som rada že som to zažila už tak skoro.

myrepose
14. apr 2015

..ja som v 12tt a ešte nemám 😊 o týždeň mám poradňu a až vtedy mi doktorka dá, tak sme sa aj dohodli. hlavné je, že ťa pošle na všetky potrebné vyšetrenia. NT skríning (krvné odbery + ultrazvuk)

meaningful
14. apr 2015

ja ju mam od 7 tt ked uz bilo ❤️

denisa_fabian
14. apr 2015

Ja som bola v 6tt+5 a uz mi ju sestricka vypisala, takze uz ju mam. Teraz len dufat, ze bude vsetko v poriadku. 🙂

martina888
14. apr 2015

u nas doktor od 12 tyzdna vzdy

maminecka2
14. apr 2015

Ahoj, ja som dostala knižku tiež neskôr, už neviem uplne presne, ale okolo 12-teho tt je to bežne

katarina1984
14. apr 2015

Vacsinou od alebo po tretom mesiaci...kedze do tej doby je to stale bud alebo

vierkac
30. apr 2015

Ja som bola na kontrole najprv 7tt a potom az 13tt a az na tej druhej som dostala knizku. Tiez som bola najprv sklamana. Ale teraz to vidim inak - lepsie brzdit natesenu tehulku, aby bola pripravena aj na smutnu verziu. V tychto stadiach sa tam aj tak nema co zapisat, akurat kolko priberies 😀

martina117cd
23. máj 2019

@bonaqa2013 niekedy je dobré prísť skôr. Vyhneš sa riziku, ak by bolo niečo nie ok. Napríklad mimomaternicové tehotenstvo, ochorenie štítnej žľazy, nedostatok niektorých látok. Je dobré to riešiť čím skôr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre