Týždne tehotenstva

11. jan 2024

Ahojte keď idem do kalkulačky na modrom koniku pozrieť aký týždeň tehotenstva a deň som tak je tak že lekárske označenie doby tehotenstva 9+5tt a týždeň tehotenstva 10tt prečo to ukazuje jedno tak a druhé tak v ktorom som ?

chaerin
11. jan 2024

Prebiehajúci 10 týždeň, si tehotná 9 týždňov + 5 dní

autor
11. jan 2024

@chaerin takže keď budem 10+0tt tak to už bude prebiehajúci 11 týždeň tehotenstva ?

chaerin
11. jan 2024

Áno, 10+0tt je prvý deň 11. týždňa tehotenstva

autor
11. jan 2024

@chaerin aha lebo keď idem priateľovi alebo niekomu povedať v ktorom som týždni momentálne tak ja som vždy povedala že 9 týždeň a 5 dní ale mala by som povedať teda že som 10 týždni tehotenstva

chvostik1
11. jan 2024

@chaerin nie je to celkom pravda. Minule na to upozornil gyndos moju kamošku, ktoru som vtedy sprevádzala. Ta +0 je ukončenie daného týždňa. Aspoň tak ju stopol lekár keď mu oznámila, že by v dany deň mala začínať ďalší tehotenský týždeň. On sa pozrel do papierov a skonštatoval, že ďalší týždeň začne az na ďalší deň keď tam bude +1.

Tiež som doteraz žila v domnienke, že ta +0 je už začiatok ďalšieho týždňa. No, ale podľa dr sme žili v omyle 🙂)) Tak neviem🙂

chaerin
11. jan 2024

@chvostik1 ťažko povedať, čo lekár to iný názor… asi si máme vybrať čo nám vyhovuje 😁

gab1sol
11. jan 2024

Daj si to na narodeniny, resp. na roky. Dieťatko má po narodení 0 rokov, ale už žije svoj prvý rôčik. Keď oslávi prvé narodeniny, bude mať rok, ale následne začína plynúť jeho druhý rok života, ktorý ukončí druhými narodeninami. A tak ďalej. Aj dospelý človek. Ak oslávi 35. narodeniny, nasledujúci rok prežíva svoj 36. rok života, ktorý ukončí 36. narodeninami. A tehotenstvo sa počíta v týždňoch. A či sa 11. týždeň začína ako 10tt+0 alebo 10tt+1, záleží od lekára. Ak to hovoríš priateľovi, alebo okoliu, tak proste povedz: “začínam 11. týždeň.” Ak to hovoríš nejakému lekárovi kvôli vyšetreniu, tak povedz napr. 10tt+3 (reálne ako to je).

januska12323
11. jan 2024

Okoliu je jedno v ktorom si týždni, hovor mesiace, aj tak do týždňa zabudnú aký to bol 😁 priateľovi a doktorovi hovor ako je napríklad ten 10+3dni.

jj298
11. jan 2024

Baby tak skusime zapnut hlavy co vy na to? Logicky sa tehotenstvo zacina 0. Potom 0+1, 0+2…cize si v prvom tyzdni aj ked je na zaciatku nula. Ked si 2+4 mas za sebou dva tyzdne a si stvrty den takze ti bezi treti tyzden, si v tretom tyzdni. To naozaj je tak tazke sa trochu zamysliet ked uz asi google zlyhal.
Pozerali ste niekedy nejaky zapas v telke? Ked bezi prva minuta zapasu ako ukazuje casomiera? 00:15, cize aj napriek nule bezi prva minuta.

gab1sol
11. jan 2024

@jj298 to mi potom podľa tej logiky nevychádza. 😉 Ak je prvý deň 3+0, tak potom 3+1 je deň druhý, 3+2 je deň tretí, 3+3 je deň štvrtý, 3+4 je deň piaty. Či? Skôr by som povedala, že ide o štvrtý týždeň a 4 dni (nie štvrtý deň). 😉

jj298
11. jan 2024

@gab1sol prepac nechapem ta. Ved hovorim, ze ked je na zaciatku 3, mas 3 tyzdne za sebou takze si stvrty tyzden tehotna, si v stvrtom tyzdni.

gab1sol
11. jan 2024

@jj298 píšem o dňoch. Týždeň má 7 dní a keď berieš tie tehotenské, tak ideš od 3tt+0 do 3tt+6. Ty píšeš, že 2+4 je druhý týždeň a štvrtý deň, čo nie je tak, ak týždeň začína 0, tak ide o druhý týždeň a piaty deň. Preto som to v predchádzajúcom komentári rozpísala po dňoch. Alebo inak, ak je 2+0 prvý deň, tak 2+1 je podľa teba ktorý deň?

domka222
11. jan 2024

@chaerin 0 je ukončený týždeň, až +1je začínajúci ďalší týždeň

jj298
11. jan 2024

@gab1sol ved ano tak som to myslela. to isté či na týždne platí aj na dni. 2+4 je ukončený druhý týžden a piaty den. asi som to nejasne formulovala. autorka sa ale pýta na týždne a ako vidíš každý tie dni berie inak. a ono asi ten jeden den nie je nijak dôležitý

ssizk
13. jan 2024

Ahojte, spravne je to tak, ze ak je zena v 9+5 to znamena, ze ma za sebou ukoncenych 9 tyzdnov a 5 dni..cize ak by to bolo dnes tak realne je dnes 6ty den den 10teho.tyzdna, ale oznacuju sa vzdy ukoncene tyzdne a ukoncene dni. Takze ak je 10+0 je realne po ukonceni 9tyzdnov a 7 dni. Lebo oznacenie 9+7 neexistuje...ide to 9+6 a dalsi den je 10+0 takze ma ukocenych celych 10tt a prebieha jej prvy den 11tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre