PN na začiatku tehotenstva a oznámenie zamestnávateľovi

kittyna5
6. jan 2020

Ahojte, chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosť ako to je s PN hneď na začiatku tehotenstva. Som v 7 tt a gynekológ mi vypísal odporučenie na PN s diagnózou O21 - Nadmerné dávenie v ťarchavosti. Zajtra idem k obvodnej, aby ma vypísala a zaujíma ma, či musím už teraz oznámiť zamestnávateľovi, že som tehotná. Zatiaľ to nevyzerá dobre, preto nechcem ešte nič hovoriť, až keď by som mala tehotenskú knižku. Môj šéf nebude pozerať čo tam mám napísané, o akú diagnózu sa jedná, len neviem či som teraz povinná niečo oznámiť, alebo nie.

Ďakujem 🙂

miriam1983
6. jan 2020

@kittyna5 niesi povinna nic oznamit. Ani v neskorsom stadiu niesi povinna,je to na tebe. Ale ked to oznamis,najlepsie pisomne,si chranena pred prepustenim.

arcticcode
6. jan 2020

Oznamit je pravo, ale rozhodne oznam, nemoze ti to v nicom ublizit, len pomoct

miriam1983
6. jan 2020

@arcticcode no ono zalezi od zamestnavatela a v tak skorom stadiu,ked je tam este riziko,sa clovek boji,ci je pochopitelne. Ja som to tak skoro tiez neoznamila.

nikpa
6. jan 2020

@kittyna5 ja som oznámila, hneď na začiatku nakoľko som bola na rizikovom ale rozhodla som sa ešte pracovať, no potrebovala som upraviť pracovný čas. Ale mala som dobrú vedúcu

sebastian2009
6. jan 2020

Niesi povinná nič oznamovať je to vo tvojom záujme či to povieš zamestnávateľov si vypísaná a hotovo ostatné ta nemusí trápiť

kika2810
6. jan 2020

Ja som oznamovala az v po prvom trimestri niekedy v polke 4 mesiaca. A to som bola aj som PN odzaciatku. Ked sa zamestnavatel vypytoval tak som mu oznamila ze mi nie je dobre ale ze blizsie detaily takto rozoberat nechcem. Moc sa to sice nepacilo ale bolo to moje pravo a prezili to. Takto ked neoznamis si v ochrannej leho ako PN a ak by si oznamila tehotenstvo, moze sa stat, ze ak by to dobre nedopadlo a vratila by si sa, zamestnavatel by bol neisty ci sa to nezopakuje a vyhodil by ta

domisha02
6. jan 2020

@kittyna5 nemusíš nic oznamovať ja som len zahlásila šéfovej ze som na Pnke tiez som bola vypísaná v 7 tt az do konca bola som po potrate a bolo tam riziko ze zase potratim takze som to tiež nechcela nikomu do predu oznamovať pre istotu neskoršie som uz povedala ze som tehotná a ze sa tak skoro nevrátim.. stačí len ked povieš ze mas pnku a hotovo

evittam
6. jan 2020

@miriam1983 A coho sa ma bat? Stále lepsie oznámiť a byt chránena ako nie a ak bude zamestnavatel chciet tak sa jej zbavi..
Tiez som nechcela oznamit skor ale tiez sa stalo,ze som mala hematóm tak som musela ist na PN a bolo to viac nez jasne.

evittam
6. jan 2020

@kika2810 Vyhodiť ta nemoze len tak a ak je to hajzlik co sa ta chce zbavit tak nájde dôvod aj pocas PN podla ZP

1lulu1988
6. jan 2020

@kittyna5 preco ta nevypisal tvoj gyn.? Preco ta posiela obvodnej na vypisanie PN? Mna hned od 7 tt vypisal moj gyn.. Na PN

kittyna5
autor
6. jan 2020

@1lulu1988 lebo mi gynekológ povedal, že gynekológovia PN nedávajú, že to môže lwn obvodný 🤷🏻‍♀️ ako je mi jedno kto ma na tú PN dá, takže toto ma netrápi

evitoki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
6. jan 2020

@evittam pisem,ze zalezi od zamestnavatela. Ked sa nieco,nedajboze,stane,tak ked sa vrati,uz ju nemusia chciet naspat. Ak sa boji,ze by ju pocas pn prepustili,tak moze oznamit,samozrejme.

veonika303
6. jan 2020

Ja som tiež na Pn tiež z diagnózou 021 nakoľko v tehotenstve vraciam každú chvíľku od gynekologicky som pýtala PN mi ju dala poslala som papier pnkovy do prace a ked mi z prace volali co je so mnou som oznamila riaditeľovi po telefóne a aby to zostalo diskrétne nakoľko som v druhom mesiaci tým sa to vyriešilo a mám.klud zdravie je prvoradé

veonika303
6. jan 2020

@kittyna5 no ak si tehotna tak na pn by ťa mal poslať gynekológ a nie obvodný ja aj keď som mala potrat tak gynekológ mi dal pn nakoľko mi bolo zle to čo je za blbosť že keď ma niekto gynekologicky problém ma vypísať na pn obvodný 🙈

miriam1983
6. jan 2020

@veonika303 nie kazdy gynekolog hned vypisuje pn. Kolegynu musel obvodny preto,lebo gynekolog uz nemohol kvoli poistovni. Je to hlupe,ale je to tak.

veonika303
6. jan 2020

@miriam1983 mne sa,stalo raz že som prisla za obvodnou že mám gynekologicky problém a hneď ma odbila že ona s tým nemá nič ani neni gynekológ

miriam1983
6. jan 2020

@veonika303 ale je ine tehotenstvo a nejaky iny gynekologicky problem.

martinka0944
6. jan 2020

Ja som tiez na PN v 13 tt s diagnozou 021 ale len z toho dovodu ze bolo mi skor zle ako sa mi potvrdilo tehu tak som sla riadne k obvodakovi a ten ma vypisal. Neskor sa uz pojdem vypisat riadne od gynekologa. Zamestnavatelovi som to oznamila ze som tehotna asi v 10tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre