Podľa sona som v 6. týždni + 0

kikula123
9. apr 2021

Dobrý deň... viete mi poradiť? Naposledy som mala menštruáciu 30.1.2021... podľa sona mi vychádza že som v šiestom týždni... pred tým som bola na sono pred dvoma týždňami, plod mal 2mm, teraz má 3,52mm bez akcie srdiečka aj vtedy aj dnes... môže to byť ešte v poriadku? 😔😔😔
Som zúfalá, pred pol rokom som bola tiež tehotná a neskončilo to dobre...
ďakujem za každú odpoveď

viky_21
9. apr 2021

@kikula123 ahoj, a mas pravidelnu ms ? Nemohla si mat posunutu ovulaciu ? Ja som mala poslednu ms 29.1 ale viem ze ovu som mala posunutu o 2t. A na sone bolo uz aj srdiecko. Prve tehu mi tiez neskoncilo dobre.

diaalex
9. apr 2021

@kikula123 Fuh to mas veľký rozdiel, už by si mala byť 10tt ... to aj keby si mala o 2 týždne posunutú ovu už by bolo byt ❤️

jaskolka
9. apr 2021

To už by si mala byť v 10 týždni, myslím. Aj keby bola ovulacia neskôr, tak o mesiac už asi nie 🤔. Neviem, ono všetko je možné, ale pripravila by som sa skôr aj na ten najhorší variant...

andreatytler
9. apr 2021

@kikula123 Je to cudne... tie vypocty tyzdnov ale ak si naozaj v 6 tyzdni, tak je normalne ze srdiecko nevidno. To byva az po ukonceni 7 tyzdna... niektorym babam az v 8 tyzdni. Co vravi lekar na to ze su tie tyzdne tak cudne posunute?
Kazali ti prist na kontrolu?

rachel36a
9. apr 2021

Ak si mala 30.1 poslednú mrchu tak si v 10 tt, ak este nie je srdiecko, aj keby si mala posunutu ovulaciu, tak zial to dobre už nebude...presla som si tym viac krat...

vierka0508
9. apr 2021

Ja som mala tiez poslednu 30.1. a som v 9+6 aj podla sona v 7tt plod zodpovedal velkostou danemu tyzdnu. 6ty týždeň je veľmi malo aj keby bola posunuta ovulacia

petus998
9. apr 2021

Aoj ja som mala byt uz 10tt a som podla sona 7+4 je to dost rozdiel ale dr. Ratal 28 dnovy cyklus co ja mam 35 dnovy a plus som mala posunutu ovu o nejake dni ale u mna srdiecko bolo tak pevne verim ked mimino rastie na dalsej kontrole bude aj akcia ❤ hlavne nestresuj vsetko bide oka

kikula123
autor
9. apr 2021

Ide o to že pred dvoma týždňami mal plodík 2mm a dnes mal 3,54mm takže moc nepodrástol asi to je tiež problém... doktor mi povedal že mám ísť o týždeň na kontrolu a ak sa nič nezmení rovno idem na kyret ešte v ten deň...
naozaj si to neviem predstaviť druhý krát ...
mrchu som mala od kyretu pravidelnú, od kyretu som mala mrchu 3 krát vždy 30teho...

kikula123
autor
9. apr 2021

Prikladám sono z dnešku...

kikula123
autor
9. apr 2021

@petus998 a srdiečko si mala prosím od koľkého týždňa?

petus998
10. apr 2021

@kikula123 viesco ja som bola na prvej kontrole 6+2 podla sona bolo aj srdiecko ale podla ms viac a presne 11 dni posunute takze srddiecko sa mozwe ukazat aj 8 tt poznam take pripady

miirka123
10. apr 2021

@kikula123 ja som mala tiež tak poslednú ms a som v 10tt. Srdiecko bolo vidno už v 6tt dúfam že budes mat všetko v poriadku že si mala len posunutú ovulaciu.🍀

kikula123
autor
12. apr 2021

Prosím vás a sono vám pripadá v poriadku?

rachel36a
13. apr 2021

@kikula123 na 10tt nie...ak by si mala posunutu ovulaciu, tak by musela byt posunuta aspon o mesiac aby to zodpovedalo velkosti plodu...zial...

bebotka
13. apr 2021

@kikula123 mohla si mať posunutú ovuláciu, ale tam bude asi horšie to, že ten plodík za tie dva týždne strašne málo podrástol, ja som bola v 8tt prvý krát na kontrole a plodík mal 11mm, o necelý týždeň som začala špiniť tak som išla na kontrolu a mal už 16mm čiže za cca 5 dní o 5mm narástol, držím ti palce, ale veľmi nedúfaj

kattky
13. apr 2021

@kikula123 ahoj. Ja som poslefnu ms mala 28.1. a pred tyzdnom som bola u dr a som tiez bola v 6tt. Tiez vravel o posunutej ovu. no ja som uz srdiecko na sone mala.

vierka0508
13. apr 2021

@kikula123 a este si nebola na dalsej kontrole? Ja som bola dnes tiež som mala poslednu MS 30.1. a uz bolo male zretelne vidiet. Som 10+3

kikula123
autor
13. apr 2021

@vierka0508 ešte som nebola, idem v piatok... a gratulujem 🙂

kikula123
autor
13. apr 2021

Baby ktoré ste mali podobnú skúsenosť aj vám zistili prečo sa to stalo? Nakoľko u mňa je to už druhý krát a ešte dieťa nemám ...

stevvvka
13. apr 2021

Nie je dobre, že plodik nepodrastol. Neviem posúdiť, čo je možné a co nie, koľko má pod rast a kedy musí byť vidno srdiečko. Ale ja som mala posunútu ovulaciu o viac ako mesiac, čiže je to reálne. Nebola si náhodou chorá? Napríklad choroba môže až takto veľmi posunúť ovulacii. Bežne to nie je, ale stáva sa.
Ja som mala Koncom septembra ms a až v novembri ovu..

viky_21
13. apr 2021

@kikula123 skusala si hematologiu ? Mna po prvom MA automaticky poslal gynekolog tam. Nastastie je vsetko v poriadku ale som sledovana nadalej. Pripadne endokrinologiu by som este skusila.

kikula123
autor
13. apr 2021

@viky_21 po prvom tehu ma poslal na hematológiu a bolo všetko v poriadku ... no teraz mi už dva krát po sebe nezobral ani krv... nemá sa už kontrolovať hcg?
Ak v piatok skončím znova na kyrete chcela by som ísť na vyšetrenia aj ja aj priateľ ... veľmi túžime po bábätku...

kikula123
autor
13. apr 2021

@stevvvka chorá som asi nebola a ani si nemyslím že by bol môj prípad že by som mala posunutú ovulku o mesiac nakoľko som ěste pred MS zistila že som tehu... a hlavne do poslednej kontroly vypadalo byť všetko ok...

viky_21
13. apr 2021

@kikula123 tak skus este tu endokrinologiu, ci nebude problem s hormonmi. Mne na hcg nebral vobec krv. Ani po kyrete ked som bola na kontrolu mi nebral. Len ja som si doma potom robila test aby som vedela ci bude este ciarka alebo nie. To ti verim my tiez este ziadne nemame a po prvom neuspesnom som bola velmi sklamana 😥 ale urcite treba hladat pricinu a problem preco sa to deje

rachel36a
13. apr 2021

@kikula123 ja som priska o 5 deti a nikdy nezistili pricinu...dala som si robit hematologiu, HP, imunologiu, genetiku...aj muz.. dovod sa nezistil...

kikula123
autor
15. apr 2021

Dnes som si vybavila ešte iného lekára a teraz mám ešte väčšiu dilemu... dnes mal plodík 6mm znamená to že znova narástol ( a spadá to pod 7tt, čo minulý týždeň nám spadalo na 6tt ale podľa ms som už 11tt) ako to že znova narástlo a srdiečko aj tak nebije? Zajtra mám ísť na kyret a ja naozaj neviem či nemám radšej ešte počkať 😔😔😔

kattky
16. apr 2021

@kikula123 mno ja som tiez 7tt ale podka ms som 11t co by bola somarina podla velkosti plodu, len mojmu uz bije srduecko. Tiez mi nebral krv na hcg hoc povedal, ze zoberu mi a este to da tak aby rychlo vysledky urobili.
Je mi luto ze babatku nevidno srdiecko, viem ako sa citis 😞

andreatytler
16. apr 2021

@kikula123 Ja by som este pockala. Ak si skutocne v 7 tyzdni, este nemusi byt vidiet srdiecko. Pisali tu baby, ktore mali srdieckoa z v 8 tyzdni.

erickatt
16. apr 2021

@kikula123 nemozu este tyzden pockat a hlavne zobrat krv??

stevvvka
16. apr 2021

@kikula123 juj to je dilema. No ja by som radsej pockala.. Pre istotu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre