Som v 12. týždni a bojím sa o bábätko

iany
3. aug 2015

Ahojte .. Ja mám taký problém že som v 12 týždni .. Prvý mesiac som mala slabú menštruáciu ale to som nevedela ešte že som tehotná . Išla som na preventívku a doktor mi povedal že som v 7 týždni , bol to šook ale priateľ sa potešil. Povedal že menzes občas tehotné maajú a ked je slabý tak je to v pohode. Lenže minul mesiac bol silný a trval 8 dní , mala som aj bolesti .Tak som utekala na pohotovosť a tam mi na to povedali že sa nemám tolko strážiť.Potom som si urobila radšej aj testy ktoré boli negatívne . Teraz 3 mesiac som si všimla aj to že som mala ovuláciu , normálne plodný hlien a teraz mna začína bolieť bruško ako keby som mala dostať menzes.. Nemám žiadne príznaky tehotenstva a dokonca bruško mám ploché ako keby som ani tehotná nebola ☹ ..Myslíte že som mohla potratiť , alebo som vôbec nebola tehotná ? .K doktorovi idem v piatok ,pretože má dovolenku už skoro mesiac ☹ .. Máte niektorá takúto skúsenosť ?

lipiancanka
3. aug 2015

To ti na pohotovosti povedali ze je normalne v tehotenstve silno krcacat a nemas sa sledovat?... V ktorom tyzdni si vtedy bola? A urobili ti ultrazvuk ci je babo v poriadku? Ja som slabo zakrvacala v osmom tyzdni a chceli ma nechat v nemocnici...uz mesiac odvtedy len lezim..a beriem lieky pre hroziaci potrat...niektorych doktorov nechapem.. Drzim palce aby to v piatok dobre dopadlo🙂

mmoni89
3. aug 2015

@iany no ja neviem ale si myslím že keď si silno krvacala a s bolesťami a testy bola negatívne tak sa plod vyplavil 😔krvácanie na začiatku občas býva ale pokiaľ je silne a bolestive nieje to dobre. Veď skús ešte test a uvidíš. Držím palce

iany
autor
3. aug 2015

@lipiancanka Ano povedal že sa velmi sledujem a že mám íst ráno ku svojmu gynekologovi ,lenže ten mal už dovolenku tak som nemala kam ísť ..Vtedy som bola v 8 týždni. Teraz sa velmi bojím a ešte teraz do piatku čakať ☹ ..Dakujem .. A aj tebe držím palce 🙂
@mmoni89 Ďakujem , no budem dúfať ze sa malému nič nestalo ale vôbec sa mi to nepáči.. Ved koncom 12 týždna by som mala aj bruško aspoň malé nie ? ☹

asocial
3. aug 2015

@mmoni89
@iany tiez to tak vidim, ze sa plod vyplavil.negativne testy by si nemala mat..
ale vsetko je mozne...
moze ist aj o cystu

lipiancanka
3. aug 2015

@iany brusko mat nemusis ani ja rano nemam az vecer a to bude len z napchania sa.. Niekto nema ani tehotenske priznaky vobec...ale ultrazvuk ti mali spravit to je hrozny pristup!

mmoni89
3. aug 2015

@iany o bruško nejde, predpokladám že si prvorodicka a tak bruško má ešte čas, len skôr by som sa bála toho krvácania. Ako nechcem ťa strašiť ale skôr by som sa zmierila s tým že asi to nevyšlo. Lekár na pohotovosti to zanedbal. Keď ťa nehospitalizoval mal ti dať aspoň Duphaston. Ja som len slabunko spinila a nasadili mi ho a hneď urobili aj Sono či je všetko OK. Každopádne držím palce

zuzi241
3. aug 2015

@iany ja som ako prvorodicka brusko nemala snad do 30.tyzdna...ale to ani nie je tak dolezite ako to co si tu napisala.ak mas obavy a zly pocit,skus hned zajtra zajst k svojmu lekarovi..

zuzi241
3. aug 2015

@iany do 20.tyzdna tam malo byt 🙂

iany
autor
3. aug 2015

Ďakujem vám všetkým ..Zajtra zavolám doktorovi či by som nemohla prísť hneď ..My sme bábo ani nechceli ale teraz už sme sa velmi tešili ☹ ..To krvácanie bolo silné asi 3 dni a boli v krvi aj také zrazeniny krvi, potom 2 dni tak normálne a 3 dni ešte špinenie ☹ ..

denuss
3. aug 2015

tiez si myslim, ze s negativnymi testami tehotna nie si...a ked si silno krvacala viac ako tyzden, bolesti do toho..to bol zrejme potrat...ale to bolo asi pred mesiacom, nie?co sa dialo potom?preco si odvtedy nesla s svojmu dr., ved vobec nevies na com si teraz...a na pohotovosti neurobili sono?nemala si sa dat odbit, mohli krvacanie zastavit...drzim palce, aby sme sa mylili..

lavender84
3. aug 2015

@iany ahoj určite nečakaj do piatku na dokiho, ja by som šla na pohotovosť opat a rovno TERAZ a pytala si ultrazvuk - trebars som dnes špinila a necítim sa dobre, iste tam bol nejaky chumaj... a pri odchode by som im povedala co si myslim o ich kolegoch 😀 , nie vazne v prvom rade sa ty musis bit za svoje babo a snazit sa dostat vsetky potrebne vysetrenia a nasledne ak je treba aj liecbu, bohuzial nie vsetkym lekarom na nas zalezi rovnako... inac držim palce, nech nam tu vytries zrak a si tehu 😉

domi1988
3. aug 2015

@iany no podla mna v prvom rade maximalne nezodpovedny doktor a este viac ty! Krvacas a ty s tym nic nerobis, sedis doma a neviem po akom case napises na kona ze sa bojis co je s babom.. no prepac, ale to co je?! Ked bol debil na pohotovosti jeden den tak idem druhy den aj s kufrom a nenecham sa vyhodit, ved islo/ide predsa o tvoje dieta! Okamzite by som sla na pohotovost, aj ked ktovie ci uz davno nie je neskoro 😖

sibalka21
3. aug 2015

Pokial si mala negativne testy a 8dni!! silnu menstuaciu tak si pravdepodobne potratila. Pokial si mala aj zrazeniny tak tehu uz nebudes. Ziadne priznaky. No vsetko tomu nasvedcuje ale tak dufam ze sa mylim a babo bude ok 🙂 drzim palce

mmoni89
3. aug 2015

@iany no veru aj už vôbec tam nemajú byť zrazeniny, choď hneď zajtra

diana20
3. aug 2015

@iany bruško vôbec nemusíš mať, ja som nemala ešte koncom piateho mesiaca nič.. Ale tvoj doktor nemá zastupujúceho doktora? To si mala ísť aj k hocijakému inému doktorovi na kontrolu radšej.. Ja som krvácala tiež na začiatku a brala som lieky až do 20. týždňa.. No veľmi ti držím palce, aby to nebol potrat, ale nevyzerá to dobre..

blondiee83
3. aug 2015

Vzdy je nejaky zastupujuci lekar, ktory tvojho gynekologa zastupuje. nenapadlo ti ist k nemu? nehnevaj sa na mna, ale tvoj pristup k celemu tvojmu tehotenstvu je prinajmensom lahkovazny

charlie1980
3. aug 2015

Pises. Ze si bola na preventivnej u doktora a ten ti povedal, ze si v 7.tt Teraz sa pytas, ci moze byt, ze si ani nebola tehotna, kedze si mala neg.test. Doktor teda na zaklade coho usudil, ze si tehotna a v ktorom tyzdni...? Lebo ja ked som bola prvykrat asi v 7tt na kontrole, tak som dostala aj fotku zo sona...

steinarka
3. aug 2015

@iany presne tak ako tu uz bolo spomenute - lekára, ktorý ma dovolenku, stále niekto zastupuje.. ak by si sa až taaaak veľmi tešila na to bábätko, tak si to všetko zistíš a sedíš v čakárni ako prvá!

mirkaandrej
3. aug 2015

Uprimne...asi ste to dieta vazne nechceli.kedze si to po navsteve pohotovosti neriesila preto lebo dr mal dovolenku...nezodpovedny pristup voci (zatial len) ,,fazulke", ale keby si vtedy troska pohla rozumom uz ste sa mohli tesit z prvych fotiek babatka, onedlho pohybov....
A tie krvne zrazeniny sa obavam ze bolo ,,cistenie" po spontannom potrate, u mna to tak prebiehalo.( do toho bolesti, spinenie)
@iany

valinka248
3. aug 2015

Moj nazor je ze si potratila.. V momente ked vidim krv a viem ze som tehotba utekam na pohotovost. . Krv moze a nemusi znamenat nic zle.. Ale ak vidis ze je to silne.. Asi si to brala na lahku vahu..

mirkaandrej
3. aug 2015

@valinka248 nie asi ale urcite....

valinka248
3. aug 2015

@mirkaandrej nechcela som byt taka kruta. Ale ja ak vudim ze hoci leb spinim mimo menstruaciu volam bojim sa zapaloch a tak.. A nie este ked som tehotna

charlie1980
3. aug 2015

Baby, pre pana. Ved ked je zena tehotna, tak jej minimalne spravi lekar odber a skontroluje HCG a nie ze jej proste povie, ze je tehotna a do 12.tt ani nevie, ci bola vobec tehotna! Alebo to takto na SK nie je ?

mirkaandrej
3. aug 2015

@valinka248 a ked viem ze som tehotna bojim sa stonasobne viac....ved vo mne rastie novy zivot, dieta ktore je zavisle odomna...ale co uz kazdy zmysla inak...

steinarka
3. aug 2015

@charlie1980 ani by som sa necudovala, keby nahodou zle rozumela doktora a pochopila, ze je tehotna a v siedmom tyzdni 🙄

ladyblcha
3. aug 2015

@iany ako chces zajtra zavolat svojmu doktorovi, ked pises, ze ma dovolenku do piatku? to ako domov mu budes volat?

bibiana20
3. aug 2015

normalne ma to zaujima ako to dopadne u lekara,dufam,ze vsetko bude ok a ze napises,ze babo je v poriadku,,ale to silne krvacanie a bolesti nevestia nic dobre...drz sa a daj vediet

charlie1980
3. aug 2015

@ladyblcha Ja si skor myslim, ze to len ona si myslela, ze je tehotna a dostala normalny menzes.

blondiee83
3. aug 2015

@charlie1980 Vacsinou na sloveensku vychadzaju len zo sono, hcg nezvyknu brat...len ak by bol problem. Ono hcg ani nie je meritkom uspsneho tehotnstva.
Ale sa cudujm, ze ju neobjedla v 10TT, aby jej mohol vypisat tehotensku knizku...Asi je to jedno-bud si z nas striela alebo je fakt velmi nezodpovedna

charlie1980
3. aug 2015

@blondiee83 Ved prave. Ved do 12.tt som mala za sebou niekolko odberov (Co teda na SK nie je pravidlom), Ale uz mi robili aj vysetrenia na Downow Syndrom, myslim tym meranie, nie odber plodovej vody.
Lenze ona pochybuje aj o tom, ci bola tehotna !!! Tak kto je teda vadny...? Lekar ? Na zaklade coho usudil lekar, ze je v 7tt, ked o tom pochybuje??? Alebo Co tam videli ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre