Som v 6. týždni a bábätku nebije ešte srdiečko

natally_261
2. apr 2015

Ahojte som prvý krát tehotná a som v 6. týždeni, viem to už viac ako týždeň a bola som už dva krát u doktora, ktorý mi potvrdil že všetko je ok som tehotná atd...a dnes keď som tam bola mi povedal, že bábo už má 4 mm čo ako na 6. týždeň pohode ale že ešte mi nedá tehotenskú knižku, pretože bábo ešte nereaguje, nebije mu srdiečko... Som z toho trošku mimo a bojím sa...
Mali ste niektorá takúto podobnú skúsenosť pri tehotenstve? Ďakujem

lucka1987
2. apr 2015

@natally_261 hej mam. a je to v pohode, namsu zacalo bit az v 8 tyzdni.. takze netreba stresovat.. to srdiecko je strasne malinkate a, nie vzdy je to vidiet dobre. odbery ti isto bral, ak je hcg v poriadku, vobec by som sa nestresovala

natally_261
autor
2. apr 2015

Na odberoch som mala všetko v poriadku ... len ma to tak dnes zarazilo ale dúfam teda, že bube všetko ok 🙂 Ďakujem

sonika696
2. apr 2015

@natally_261 ahoj aj ja som v 5-6 tt... ja som bola v pondelok u doktora a povedal ze vsetko je ok meria 4,4mm a ze srdiecko zacne byt o tyzden alebo na konci tyzdna... neboj sa

lucinkab
2. apr 2015

srdiecko bije na 21-25 den od oplodnenia 🙂 teda cca 7-9 tyzden tehu, kedze tehu sa ráta od poslednej ms a nie od oplodnenia 🙂 jwe to v poho neboj

lavinis
2. apr 2015

@natally_261 v 6.tyzdni je na srdiečko este skoro. Ani ja som nemala vtedy este srdiečko. Knizku niektori davaju az v 12tt. Ja som dostala v 9tt

natally_261
autor
3. apr 2015

Ďakujem pekne... som si vydýchla 🙂

shania31
3. apr 2015

@natally_261
Ziadne stresy, este je skoro. Nasim obom zacalo 7-8 tt.

sonika696
8. apr 2015

Ahojte,už som tu písala ale dnes som bola na vyšetrení a doktor povedal že som v 6tt+2dni a este mu nebije srdiečko a ak v pondelok ties nebude tak idem na kyret, nieje to skoro?

adulienka92
9. apr 2015

@sonika696 ahoj,ja som bola včera u doktora,tiež som 6tt+2 a mne nebolo vidno vôbec nič,povedal,že tehotná som a mám prísť budúci týždeň,dal kyselinu listovú a poslal domov.......to som nevedel,že tebe takto povedal. držím palčeky

sonika696
9. apr 2015

@adulienka92 dakujem dufam ze bude byt...najradsej by som mu navrhla nech počkáme este tyzden lebo niekedy stačí jeden deň

natally_261
autor
9. apr 2015

Ahojte, dnes som bola po týždni na kontrole a už veselo bijeme 🙂

babatkonr
9. apr 2015

@natally_261 Hlavne sa dopredu nestresuj a nemysli na zle. V 6tt je mimi hroozne malinke a potrebuje este svoj cas aby sa vsetko vyvinulo ako sa ma. Ja som teraz 10+tt a knizku este nemam. Dostanem ju po ukončení 1. trimestra ktory je najrizikovejsi. To uz kazdy doktor dava inak. Pri prvom som uz v 10tt dostala knizku. Drzim palceky nech malinke rastie ako ma a nech ste v poriadku 😉

zuzka105
9. apr 2015

@sonika696 urcite by som pockala dlhsie a nie iba tyzden...kopec bab tuna pisalo ze im zacalo byt srdiecko az po 8 tyzdni..a ty budes o tyzden len 7+2....ty musis suhlasit s kyretom, inak ho nemozes / nemusis podstupit..
ale verim ze nebudes musiet riesit 🙂

zuzka105
9. apr 2015

@adulienka92 vies aky velky si mala vacok ?

mkmimka
9. apr 2015

ahoj.mala som to pri prvom tehu. a tiez babätku nebilo srdiecko.zlakla som sa velmi ze daco nie je v poriadku ale vraj u niektorych babätiek to srdiecko vidiet neskor. a v skutocnosti nemusis byt tehu 6 tyzden. si predsa v 6 tyzdni od kramov nie? cize este pockaj a nestresuj. ja si pamätam ze som bola v 7 tyzdni a potom mi kazala prist v 9 tyzdni a uz to tam bolo vidiet.... teraz som druhy krat tehu a tiez v 6 tyzdni este som nebola u doktorky idem o dva tyzdne tak hadam tam to bude ok. uvidis musi srdiecko len narast a trosku dozriet a to som citala ze sa vyvija v 6 tyzdni. cize neboj.

adulienka92
9. apr 2015

@zuzka105 1,31 cm prečo?

adulienka92
9. apr 2015

@sonika696 hej,nenechaj sa oblbnut ja som čítala že do 10 tt má mať všetko čo by mať malo. Takže kyret nech odloží,my tehulkujeme 😉

sonika696
9. apr 2015

@adulienka92 tak to tí gratulujem,drzkajte sa...

smejo4ja
13. apr 2015

Ja som dnes bola u Dr. zistila že som 5 tt tak mi povedala že po 4 Máji mám prísť či srdiečko bije 🙂

lavinis
13. apr 2015

@smejo4ja to je ok, ja som ja som este v 6tt nemala ani len embryjko 🙂

tiumen
13. apr 2015

Baby nestresujte zbytočne, neviete kedy bola ovulácia a kedy ste teda otehotneli.. ja som otehotnela keď som mala mať ms a teda mi napr kalkulačka ukazovala že som v cca 7tt ale to som nebola, nabehla som natešená k dr a tam prázdny vačok s takmer neviditeľnou ďubkou niekde vnútri to som bola v 3tt+5.. na kontrolu som šla o 2týždne teda v 5tt+5 a toto ma čakalo na utz 😀 z ďubky malý šťuplík a srdénko bilo o dušu..aj keď všetci vravia že to nieje 6tt ale nejaký 7tt, malý sa narodil len 2dni pred TP podľa termínu z tohto utz 😉

sonika696
13. apr 2015

No ahojte koceny, dnes som si bola pozriet drobceka či mu bije srdiecko, so strachom som pozerala na obrazovku a tam krasne buchotalo. Velka ulava. Bol to krásný pohlad

lavinis
13. apr 2015

@sonika696 poznám ten pocit 🙂 paráda

sonika696
19. apr 2015

@adulienka92 ahoj no ako si na tom?

adulienka92
19. apr 2015

@sonika696 ahoj. Mame sa vyborne 🙂 veselo tlkoceme srdieckom. A termin mame 1.12. A vy? Co kolegyna?

sonika696
19. apr 2015

@adulienka92 super gratulujem... aj my si veselo tlkoceme, termin este nemam to mi oznami pri dalsej prehliadke... kolegyyna nooo keby si to zazila by si hned pochopila... ked sa to dozvedela od kucharov tak to povazovala za zart, ale ked prisiel kolega nam pomoct obsluhovat a ten jej povedal ties ze som tehu, tak na celu restiku zvrieskla COOOOOO? a potom prisla urevana a cely den sa somnou nerozpravala ani slovo... po tyzdni ked sme zase spolu robili tak uz bola kludna ale stale dost odmerana,... A ty co v praci? Uz si im to povedala?

adulienka92
19. apr 2015

@sonika696 tak to je ina......nevyjadrujem sa 🙂 u nas v pohode. Kazdy sa tesi a gratuluje 🙂 ja uz mam aj knizku. A 12.5. ideme na prvu poradnu

dai
19. apr 2015

ahojte... ja len ze mojim obom detom srdiecko bolo vidiet az po 8tt.... na kyret by som inak isla az keby som mala nezavisle potvrdtene ze to naozaj nie je zdrave tehotenstvo... urcite nie len na zaklade nejakeho vypocitaneho predpokladaneho tt ( cyklus moze byt nepravidelny napr., ovulacia moze byt uplne nepravidelna etc. ... )

sonika696
19. apr 2015

@adulienka92 už máš knižku? Tak potom si v ktorom tt? Ja idem 4.5. na ultrazvuk tak tam sa podozvedam čo ďalej...ty si bola teraz dako na vyšetrení ked máš už knižku?

adulienka92
20. apr 2015

@sonika696 ja som bola v stredu.....8tt som. 12.5. Mi ide robit ultrazvuk a berie krv a moc na zistenie chorob. U nas dava tehu knizzku asi skor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre