Som v 6. týždni a mám strach

lucindao
30. okt 2014

Ahojte kocky.ked som bola prvy krat tehotna s mojim uz teraz 7 rocnym synom, nemala som ziaden strach.ani zle myslienky.proste som si uzivala tehotenstvo.ale to somnecitala modreho konika.teraz som asi v 6 tyzdni.dva testy mi vysli pozitivne tak som bola u dr.ktory ma prezrel urobil sono a povedal ze to vyzera na zacinajuce tehotenstvo.upozornil ma ze ziadne lieky chemiu a spravat sa ako tehotna.som sa opytala ci je vsetko v poriadku a on mi povedal ze tam nevidi nic zle
ale aj tak sa bojim ked citam tieto prispevky ze co sa moze stat.aj som citala ze sono ukazalo tehotenstvo a popritom islo o mimomaternicove co sa zistilo neskor.neviemsi vobec uzivat tehu.stale sa nieco bojim.a to len preto ze som citala prispevky co teraz lutujem.

pupavka123
30. okt 2014

@lucindao Prestan citat MK a daj sa dokopy...snad ta nejaky MK nebude ovplyvnovat ☹

linee
30. okt 2014

@lucindao tak je necti, co příspěvek jiny názor. Odpoj se z MK a maximalne googli nebo se ptej kamaradek nebo primo doktorky. Udelas lepe pro sebe i pro mimco🙂

olivia6
30. okt 2014

tak necitaj negativne veci. Tehotna sa ma zaoberat len prijemnymi a peknymi vecami, myslienkami. Citaj radsej pekne knihy, nepozeraj spravy v tv, tes sa z malickosti, ver sebe, svojmu telu a babatku.
TY rozhodujes, co si k sebe pustis, cim si zivis mysel.
Prajem krasne tehotenstvo 🙂

zvedavka13
30. okt 2014

@lucindao to máš tak... kým som nechodila na MK, myslela som si, že keď budeme s manželom chcieť, budem tehotná "raz, dva"...teraz si to už ale tak celkom nemyslím... a keď mu doma rozprávam, že to asi také jednoduché nebude, pozerá sa na mňa nechápavo a tvrdí, že by som také stránky ani nemala kukať🙂
A má pravdu... niekedy je lepšie žiť v "sladkej" nevedomosti a užívať si všetko to krásne... a ty máš dôvod sa tešiť.. užívaj si ten čas, lebo veľmi rýchlo prejde a ty zistíš, že to bol ten čas na radosť....držím ti palce... vylož si nohy, uvar si čaj, vezmi do rúk nejakú peknú knihu a užívaj... juj, hneď by som aj ja, ale uzávierky nepustia....:o) maj krásny slniečkový deň.....

siska765
30. okt 2014

@lucindao pokial doktor videl zacinajuce tehotenstvo,tak ho videl na spravnom mieste, teda v maternici.To by ti povedal ze bud zatial nic nevidi alebo by ti rovno povedal ze ide o mimomaternicove.Vsak predsa pokial je raz gynekolog a pozera ti do vnutra sonom,tak vidi ze je v maternici.Ked ti povedal ze je vsetko ok,tak to tak aj je.Teraz je to uz len na tebe ako sa budes setrit a na drobcovi ako sa bude dalej vyvijat.Ja mam za sebou 2xMA a teraz konecne cakame babatko som v 27tt , tiez od zaciatku same stresy,ako to dopadne ,ale prisla som na jedno-mysel a telo musis zamestnat niecim od rana do vecera,pokial mozes rob hocico,ujde ti rychlo cas a nebudes mat moznost mysliet na sprostosti.a co sa tyka MK 🙂 tak to by som ti tiez vedela narozpravat 🙂 hoc kde ma pichne alebo sa nieco deje, uz aj som studovala co to moze byt-nakoniec som sa docitala tie najhorsie scenare a u mna to nic neznamenalo.Takze by som odporucila -po svojich skuseostiach mysliet len pozitivne ,zamestnat mysel inym smerom a ked doktor povie ze je vsetko ok tak mu proste verit -lebo aj tak ti nic insie neostava 😉 prajem pekny den 😉

lucindao
autor
30. okt 2014

Ale pred dvomi tyzdnami som mala taky hnedy vytok ale len trosku.a dnes zase som zistila ze mam slabo ruzovy tak neviem co mam robit.akurat som v praci

ervenka
30. okt 2014

@lucindao ak vytok, tak chod ku dr. alebo aspon zavolaj. Dr. pozna najlepsie tvoj zdrav. stav. Pri nasom prvom som mala anhydramnion. Prve co som spravila, ked mi prisiel list, ze musim na kontrolne echo do nemocnice- googlila- a potom v slzach volala mamine, ze nieco nie je v poriadku.... Drobec sa narodil zdravy, nic mu nechyba. Teraz nebudem googlit, aj ked mi nefunguje stitna... o 3 tyzdne mam morfologicke sono, tak sa uvidi, ako sa ma babo a na zaklade toho pojdeme dalej... Takze naozaj, negoogli, ziadny MK, len lahke temy a tak... 😉

dina14
1. nov 2014

pouzijem dva priklady, su sice 'off the topic', ale ide o pointu: posledne 3 mesiace som si vsimla, ze mi dost padaju vlasy a zacala som sa tym privelmi zaoberat, velmi ma to stresovalo, lebo mam vlasy zdrave, huste, krasne a z korienkov neutrhnutelne .. v lekarni mi doporucili produkt, ktory som si zatial votrela do hlavy 3x a ... stres zmizol a padanie mi uplne vyfucalo z hlavy. Dcera mojej znamej nechcela v detskom veku cestovat autom, vzdy bola drama o (zarucenom) zvracani. Mama je teda vzdy dala 'tabletku proti zvracaniu' (vitamin C) a mala bola kludna, lebo mala medicinku, teda mohla hopnut do auta. Psychologicky ucinok robi svoje 🙂 Blahozelam, ze si tehotna!! Uzivaj si tehotenstvo a prezeraj rozne web-stranky o menach babatiek, kocikoch, postielkach, vecickach, atd. a zapajaj aj maleho poradcu 🙂

alexandra1104
1. nov 2014

Keby si mala mimomaternicove tak ti na sone asi moc nenajde nemyslis a neviem naco stresujes ved cakat ten krasny zazrak zivota je to najkrasie co moze byt tak si to len uzivaj nemysli na nic zle ved aj pozitivna energie pomaha tvojmu babetko

ilie
2. nov 2014

Inač fakt,keď človek číta, aké problémy a čo všetko sa stáva, nie je to dobrý pocit. Predtým by ma ani nenapadlo, že normálne môže žena potratiť len tak z ničoho,ako často sa to stáva. Potom jasné, aj ja sa trošku bojím,keď čítam také veci. Aj keď,musím si zaklopať,ja sa cítim veľmi dobre,nemám žiadne problémy. Je mi ľúto všetky,čo majú potiaže

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre