Som v 7tt bez akcie srdiečka a plod sa zväčšil len o máličko

janka7306
3. okt 2018

Ahoj ženy , dnes som bola u doktorky vystrašila má s tým že som dnes v 7 tt a nebije srdiecko, no a Mimi za tyzden vyrostlo len o pár setin, doktorka mi dává este 5 dní v pondelok tam idem zase ak opat bude bez akcie srdiecka tak má posiela na vyskrab. Neviem co si mám o tom mysliet myslíte že to srdiecko naběhne do pondělka? Dakujem predom

kaporka
3. okt 2018

@janka7306 mne videli srdiecko a plod az v 9 tt a ak ti poradim aj krv si dsj zobrat a potom o dva dni znova ... u mna sa len vdaka tomu cakalo a o tyzden uz bolo srdiecko vidiet

julinka88
3. okt 2018

Ur ite by som este počkala ale malo by urcite podradt dovtedy
Držím palce

tinak25
3. okt 2018

Mojej tiez v 7tt.este nebilo. Az v 9tt sa roztlklo.

janka7306
autor
3. okt 2018

No a ak sa mi neukáže nejaka akcia srdiecka do pondělka tak má posiela na vyskrab, to už v pondelok budem 8tt tak co mam teraz robit mam jej to nejako vyvrátit aby počkala do 9tt či ako... Já už som zufala myslím nato najhorsie.

hennyinnsbruck
3. okt 2018

@janka7306 bohuzial ti neostava nic ine ako pockat 😞 ktovie ked ani rast nechce.... 😟Drzim palce aby bolo vsetko v poriadku

mmag
3. okt 2018

Zúfalá určite nebuď! V dnešnej dobe veľmi stresujú tehotné ženy- mám osobné skúsenosti.😠 Ani pri jednom tehotenstve- a to mám tri za sebou, mojim deťom nebilo srdiečko v takomto týždni.
Nezabúdaj, že Ty si rozhoduješ o sebe a nie lekár. Môže Ti navrhnúť spôsob liečby, ale Ty dáš súhlas alebo odmietneš.
Keď budeš chcieť čakať, môžeš koľko chceš, lekár o tom nerozhoduje, aj keby Ti napísal dvesto papierov na vyčistenie.
Takze hlavu hore- bábätko je ešte moooooc malinké, a potrebuje usmiatu a kludnú maminku!😉
Ja som sa stresovala a mám- hlavne prvé dve- ľahko vystresovatelné deti.
Takze úsmev 🙂🙂🙂🙂🙂

pieksamaki
3. okt 2018

@janka7306
Ano suhlasim s tym, ze ty sa v prvom rade rozhodujes...ber to ako info od doktora, ale pre overenie zajst mozes aj inde na ultrazvuk,kde sa ti vyjadria aj na ten rast a akciu srdiecka..tym nespochybnujes jeho pracu,ale ty si overujes....ludsky faktor je omylny...aj elektronika....pre dane casove obdobie vyvoja.

extempore
3. okt 2018

@janka7306 Nebuď zúfalá, uvidíš, že všetko dobre dopadne, držím ti palce, daj potom vedieť. Inak, s tým HCG to nie je zlý nápad. Daj si s odstupom dvoch dní vziať krv. Ak bude rásť, je to jasné 🙂

miadi
4. okt 2018

Mozno vobec nie si 7tt ale menej mohla si mat ovulku posunutu o dva tyzdne co by vsetko jednoducho vysvetlovalo. Kde žijem je prve vysetrenie az okolo 12tt si predstav ist na vyskrab ked by si mohla mat krasne babatko? Daj mu cas a ked žije uvidis ..vsetko bude ok ak nie kyretaz ti mozu robit aj neskor.Drzim palce

julinka88
4. okt 2018

@janka7306
Ked ta nic neboli ani nekrvacas tak je to na tebe povedz ze ty cgces este počkať
Lebo bohužiaľ dnes sme este stale naprogramovany tak ze doktor je pan a rozhoduje a my musime posluchat ale to tak nema byt mozes s nim skonzultovat a ked si neni ohrozena na zivote ty si povies co chceš 😉

kaporka
4. okt 2018

@julinka88 hej presne počkaj ja som aj krvácala a teraz ma malý kope v brušku... a verím že je všetko v poriadku a okolo vianoc budem mať zdravého krpca.. aspoň tú kev keby ti zobrala budem držať prsty

rubinka
4. okt 2018

@janka7306 - radím počkať nedaj sa nahovoriť na kyretáž, takisto som mala akciu srdca až v 9.tt strašili ma že je to mŕtvy plod a dnes je z neho krásny zdravý 6 ročný chlapec. Správny postup v takom prípade je ako píšu dievčatá že sa odoberá krv a sleduje sa či hcg rastie alebo klesá.

janka7306
autor
4. okt 2018

Dievcata dakujem za podporu , držte mi palce v pondelok ak nebude akcia srdiecka požádám si niek mi zoberu krv, tiez má ubija ta myšlenka pojdem na kyretáž a zoberiem malému život pre nedočkavost doktorky.

zuzinapipina
4. okt 2018

@janka7306 uvdis ako to dopadne o 5 dni, ale isla by som potom pristotu aj za inym doktorom ci doktororkou a pocut aj iny nazor. Pride mi naozaj skoro hovorit o vyskrabe a takto zastrasovat. Uvidis všetko dopadne dobre, upokoj sa, nestresuj 🙂

kaporka
4. okt 2018

@zuzinapipina aj podla mna to je skoro, mamina znama z prace takto isla k inemu lekarovi a cakaju chlapceka v januári

ivca88
4. okt 2018

Mne v 7 tyzdni na pohotovosti v nemocnici povedali že mam ist potratit domov, lebo som spinila krv a na sone bol len vak. Bez plodu a srdiečka.
Vdaka bohu to spinenie prestalo, o 4 dni tam moja gyn. videla srdiecko a dnes ma moja dcérka krasne tri mesiace.
Naozaj treba pockat. Bábätko je ako máčik. Veľmi malinke. Už ma niekedy rozculuju doktori pre ich urýchlene závery. Toľko sĺz som v ten deň vyronila, ze sa čudujem ze som zo stresu nepotratila...

mimka161
4. okt 2018

Ahoj ja som bola v pondelok u dr mala som byť 6+3 tt ale plod zodpovedal 5+6tt a doktorka povedala ze to nevyzerá ružovo..že mám prist ba kontrolu o týždeň to budem 7 +3 a plod bude predpokladam menší ako bol aj naposledy..akcia srdca nebola . Doktorka sa tvárila že ak nebude ani 7+3 akcia že ma pošle na kyret...Ale ja ho v každom prípade minimálne do 10tt nepostúpim..

kaporka
4. okt 2018

@mimka161 presne tak nikde ziadny kyret aspon do toho 10 tt , ako som pisala mnet videli srdiecko az 9 tt

schoki
4. okt 2018

Ahoj,ako pisu dievcata,treba pockat.Pripadne kontrolne sono u druheho lekara.A urcite trvaj na odbere krvi.
Keby mala lekarka zial pravdu,pozistuj si moznost nechat to na prirodu ( ked to tvoj zdravotny stav dovoli)aj taka moznost je.
Drzim palce nech vsetko dobre dopadne a v pondelok uvidis akciu srdiecka.

mimka161
4. okt 2018

Ja mám ísť teraz v pondelok na tu kontrolu ale nemám žiadne problémy bolesti ani spinenie a keďže nepotrebujem ďalší stres a prerevane dní pri dvojrocakovi tak v pondelok zavolám sestrička nech ma prehodí na piatok aspoň lebo že nam maleho chorého a nemá my s ním kto zostat

janka7306
autor
7. okt 2018

Dievcata dakujem za podporu, kontrolu som musela odložit na stredu, musím ist do práce. Takže až v stredu budem vediet nacom som, ale nekrvacam ani nešpinim no ani sa necítím být tehotna nemám žádné priznaky nic. Tak som zvedava ako dopadne m v stredu, dufam ze Mimi bude být srdiecko velmi si to zelam.

mimka161
10. okt 2018

Ahoj no co ako si dopadla ? Ja som bola vcera a srdiečko bilo . Taká som bola šťastná. Mala som byť 7+4 ale babo je menšie zodpovedalo 6+6 ale to nevadí. Dúfam že máš dobre správy. A ak si ešte nebola držím palce 😘

zuzinapipina
10. okt 2018

@janka7306 aj ja na vas myslím, daj vedieť potom 🙂

bianka532
10. okt 2018

@mimka161 kyret by som ani neodporucila, mna takto doktori nahovarali a telo sa aj same vycisti.. este nie si v takom vysokom stadiu tehotenstva. ale teraz zavcasu o tom rozmyslat pocaj do 9 tt uvidis

noemmy
10. okt 2018

Co Ta lekarka posiela na vyskrab, inymi slovami potrat? Este si len na zaciatku a uz takeho strasenie. Mojej sestre povedali na zaciatku tehotenstva, ze "to je nieco mrtve", lebo tiez nebilo srdiecko.. A dnes ma krasne 9 rocne dievcatko. Ty si matka a Ty predsa rozhodnes, ci tam pojdes alebo nie. Urcite by som este pockala ako pisu dievcata, aspon do 10tt. Drzim palce a hlavne bud v pokoji..

boredka
10. okt 2018

@janka7306 ahoj ako si dopadla? drzim palce

mimka161
10. okt 2018

@bianka532 našťastie mojmu vabetku včera srdiečko bilo ❤

bianka532
10. okt 2018

@mimka161 super tak vela nervov este ta caka dlhaaa cesta tehotenstvom, hlavne tieto prve tri mesiace prosim ta klud, ak mas stresujucu pracu vykasli sa na nu, chod na pn.. tieto tri mesiace su velmi dolezite lebo dieta sa intenzivne vyvija, daj pozor na zdravu stravu, vitaminy a ziaden stres. nestoji to za to.

mimka161
10. okt 2018

@bianka532 ďakujem. No ja som doma na materskej s 2 rocakom ale našťastie je veľmi dobre dieťa a keď mi nieje dobre ide sa sám hrať alebo pozerá a nechá ma ľahnúť si a oddychovať. Pre mňa sú skôr stresujuce naše rodiny ktoré nám moc nepraju . Včera som mala kontrolu ohľadom toho srdiečka moja mama to vedela a ešte sa stále neozvala ako to dopadlo proste nezáujem..A o manželovej rodine ani nehovorím to je pre mňa najvacsi stres. Ďakujem za podporu

bianka532
10. okt 2018

@mimka161 vies co nepripustaj si to, nemysli na to, citaj nejaku lahku literaturu, chod na prechadzku jesennu, kup nejaku ponozku pre male aby si sa potesila... cim menej budes na to mysliet tym lepsie.
neboj aj dalsich 100000000000 zien malo stresy problemy a deti su zdrave, stastne. aj ja mam cele tehotenstvo otrasne, ziadna psychicka podpora aj krvacanie bolo v 16 tt teraz je sikmo otocena, placenta dole, vysoky tlak.. nulova podpora z rodiny, mama ma poslala na kyret a co??? ja uz teraz tu malu tak lubim aj keby mala 2 prsty a nie 10 uz je moja.. ostatny ma nezaujimaju len ona. jaj a ani vybavicku nemam lebo moj stary ma nejaky psychycky problem ci stres z buducnosti a to za par tyzdnov rodim.. ale v poho. som pysna ze to mala vydrzala a stale krasne rastie v brusku a kopka a tlaci ma. problemy vzdy boli aj budu. ale vsetko je v hlave... tam ked sa dobre naprogramujes tak sa budes aj inak pozerat na veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre