Som v 7tt bez akcie srdiečka a plod sa zväčšil len o máličko

janka7306
3. okt 2018

Ahoj ženy , dnes som bola u doktorky vystrašila má s tým že som dnes v 7 tt a nebije srdiecko, no a Mimi za tyzden vyrostlo len o pár setin, doktorka mi dává este 5 dní v pondelok tam idem zase ak opat bude bez akcie srdiecka tak má posiela na vyskrab. Neviem co si mám o tom mysliet myslíte že to srdiecko naběhne do pondělka? Dakujem predom

janka7306
autor
10. okt 2018

Ďakujem dievčatá, dnes som bola u doktorky. Srdiečko nebije, doktorka povedala ze plod sa zastavil a uz ani nerastie že mam v sebe mŕtvy plod, ze uz ťahám na 9tt týždeň a to uz davno by malo byt srdiečko. Posiela ma na kyretaz, no ja som tam spustila plač ze som sa nemohla ani na žiadne otázky, poslala ma domou. A mam prist zajtra a povedat jej ako som sa rozhodla. Som s toho smutná neviem vôbec co mam robiť keďže ani nekrvacam ani nešpinim.

janka7306
autor
10. okt 2018

@mimka161 gratulujem ti moja, niek je hlavne zdravé a ty s nim.

mimka161
10. okt 2018

@janka7306 ďakujem veľmi pekne . Mrzí ma to čo ti povedala doktorka nechcela som si prečítať taky správu a viem si predstaviť čo si musela cítiť aku bolest. Ak ti môžem poradiť skús zavolať ešte nejakemu doktorovi alebo doktorke v tvojom okolí ktorý by ta pozrel možno ten to bude vidieť úplne inak . S kyretazou ešte určite počkaj, nehovorím že sa stane zázrak ale človek nikdy nevie ľudské telo je nevyspytateľné. Ja som mala v pláne že ak dr povie že nebije srdiečko kontaktujem ešte jedného gynekologa v našom meste a skúsim sa s ním poradiť poprípade objednať nech sa pozrie aj on ako to vyzerá a čo by navrhoval on . Hlavne sa drž a buď silná 😘

bianka532
10. okt 2018

@janka7306 nemam slov. prezila som si to minuly rok. podarilo sa nam druhe.
ja ti nejdem radit s kyretom.. ja som bola, no co som sa stretla potom so zenami ovela lepsie sa ich telo vyrovnalo s prirodzenym potratom ked prisla menstruacia a tak sa vycistili. ale zase mozno psychicky je lepsie co najskor vycistit a zacat od znova. neviem neviem ti poradit co mas a nemas urobit... ale verim ze coskoro budes opat tehotna.

extempore
10. okt 2018

@janka7306 nechoď na kyret... Nech ti dajú lieky na vyčistenie. Môžu ti poškodiť kŕčom. Držim palce 😘

janka7306
autor
10. okt 2018

@bianka532 za ako dlho si otehotnela naspäť? Verila som ze bude vsetko v poriadku a potom ako mi pri ultrazvuku povedala že srdiecko nebije a to všetko ostatné, len slzy v očiach a nič iné. Na malé sme sa tešili veľmi😞

bianka532
10. okt 2018

@janka7306 aj mojmu prestalo bit. ja az po pol roku ale bolo to nase rozhodnutie, kupovali sme dom, zariadovali a stahovala som sa samy stres.. zalezi ci sa vycistis sama vtedy sa moze aj skor zacat alebo ci oni ta a potom ti kazdy doktor inak povie. jeden ti povie pockaj jednu ms a mozes zacat, dalsi ti povie ze 3 mesiace mas cakat aby sa maternica zregenerovala a dalsi az 6 mesiacov ti poradi cakat.. nikdy na to obdobie nezabudem, bol to hrozny zazitok. ale hlavu hore je nas vela co mame potrat za sebou a podarilo sa potom. zivot nekonci.

katren
10. okt 2018

@janka7306 ja som bola na kyret vo februari a v aprili som bola uz tehu...
Neist na kyret je riadne nezodpovedne...otrava krvi, zapal...

bianka532
10. okt 2018

@katren ale ja napriklad poznam uz 4 zeny osobne co sa im spustil potrat riadne vela krvi a nechali ich doktori tak a potom isli o tyzden na kontrolu ci sa to vsetko vycistilo a ked nie potom ich docistili... ked je pod kontrolou lekara ale jej sa nespustilo nic tak neviem...

janka7306
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka7306
autor
10. okt 2018

@katren druhe tehotenstvo bolo bez problému?

katren
10. okt 2018

@janka7306 jasne...potom som mala 3 tehu do 3 rokov a vsetko ok, len ma brali ako rizikovu...i ak nic

extempore
10. okt 2018

@katren nie je to pravda, maternica sa vie vyčistiť aj sama a následne ju ultrazvukom skontrolujú.. pri kyrete jej môžu narušiť krčok ☹️

bianka532
10. okt 2018

@extempore aj steny maternice jej mozu poskodit vela vyskrabat

sweetdreams
10. okt 2018

@janka7306 je mi luto, co sa ti stalo. ja som si tym presla dvakrat, na kyret som nesla ani raz. krvacanie sa spustilo samo a bolo to trosku silnejsie ako bezna menstruacia, akurat ze som krvacala vyse tyzdna, cca 11-12 dni, nie tych 5 dni ako pri klasickom menzese. bolesti tiez ako pri normalnej ms. muz zostal so mnou doma, ze keby to bolo velmi silne, zavezie ma na pohotovost, ale ani nebolo treba. je to mensi zasah do organizmu + od dalsej ms sa mozete znova snazit . po kyrete sa ma 3 mesiace cakat. drzim palce , nech to nabuduce uz vyjde

luckamjar
10. okt 2018

@janka7306 ja mám za sebou 2 potraty...prvý prišiel sám v 6tt a druhý podobne ako ty, srdiečko nenabehlo. V 6tt doktor tehotenstvo nevidel, v 7tt zodpovedalo 5tt a v 9tt to bolo ešte mensie ako predtým...keďže sa to nepúšťalo samo, doktor ma presvedčil na kyret, aj kvôli genetike, aby sme vedeli. Za mna kyret úplne v pohode. Žiadne bolesti ani krvácanie som nemala. Neboj sa toho, dobre bude.

nicol20
4. nov 2018

ahojte baby ak smiem pripojím sa k debate.. môj prípad
moj posledny menzes bol 3.sept...sla som gyn po zistený že mám. dve čiarky na teste samozrejme.... bola. som. tam asi 3 krat lebo stále nič nevidel... nakoniec teda na 3 krat že som 6 plus4 a vravel ze bije aj srdce.... ze mam. prísť 21.11...no medzičasom som dokt menila.. tak som šla za dva týždne k inému odovzdať kartu a hneď ma aj vyšetríl... co som ani nečakala lebo vravel ze iba kartu odovzdám a pn mi prenesie....a teda vravel ze srdce nevidí bit a ze plod nenarastol vôbec. mala. som. byt už 8plus 2 dní a. ze plod je stále ako 6 plus 2...ze od poslednej kontroly u predchádzajúceho dokt nenarastol ani o kúsok a poslal ma. domov stym ze mam. prísť o týždeň to je teraz v utorok a ze ak nenarastie pojdem na kyretaz... tak tu všeličo čítam ze srdce začalo byť až v 8tt ci 9tt...neviem ci je možnosť že by sa predchádzajúci dokt pomýlil že vidí srdce. no zúfalé ženy hľadajú zúfalé vysvetlenia.... co myslite 🤷‍♀️😔...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre