Som v 8. týždni a mám tehotenské nevoľnosti

christin1280
21. sep 2020

Ahojte baby som v 8tt a mam hrozné nevoľnosti od cca 5tt, trvajú celý deň, vraciam a stále ma napína. Ako ste to vy zvládli psychicky? Ja celé dni iba prelezim a plačem. :( dúfam že sa to skončí po tom 12stom týždni. Neviem si to predstaviť mesiace ešte takto prežívať. Poraďte mi nejaké rady ako prežiť toto obdobie.. :/

myela
21. sep 2020

@christin1280 ahoj, prejde to neboj, skus si dat pozor aby si si casto dala trosku niecoho, nech neostane prazdny zaludok, napr kusok ovocia, zeleniny, z jigurtu, piskoty, lebo potom to byva horsie. A este mi jemne pomahali zazvorove lizatka z lekarne.

kiki68
21. sep 2020

Neplac, iba Ti bude horsie. Skus napr rozkrojit limetu a cuchat tu vonu. Tiez zazvor sa da skusit. Prejde to. Medzi 8-11 tt je to najhorsie. Ja som sa smiala ze vyzeram ako vo filme po chemoske, zgrcana vedla hajzla. Kybel pri posteli.

vanilka_n
21. sep 2020

Toto iste mam ja, tiez som v 8tt a od 5tt mi je neskutocne zle, vela vraciam, neviem jest ani pit, zvycajne sa mi polepsi az na vecer, ked sa viem najest a dobehnut pitny rezim. Dufam, ze to prejde, lebo ani citron, ani zazvor co som sa na nete docitala, mi nezaberali. Este som z toho mala super kyslost zaludka :/. Pi magneziu sem-tam a vitamin B6 moze na to pomoct, ale tiez sa mi to extra neosvedcilo....Tebe to ale mozno pomoze. B6 do 20mg mozes v tehu pokojne.

siegi
21. sep 2020

@christin1280 tiez sim na tom rovnako. Od 5tt neskutocne nevolnosti, zvraciam 1 -2x za den ale cely den ma napina, este aj v noci mi je zle. Treba hlavne pit, som si vsimla ze ked nevypijem ani liter je to horsie. Ziadne ine osvedceny tipy a triky mi nezabrali. A jest po troske aj ked ta napina a hlavne lahke jedla, nic tazko stravitelne. Ja som tiez prvy tyzden prelezala, preplakala a schudla 3,5 kg za tyzden. Potom na mna mamka aj manzel nakricali ze sa nemozem takto opustit. Uz je to cez 3 tyzden co mi je tak zle a poamly si na to zvykam 😀. Co ine nam ostava

eskop
21. sep 2020

@christin1280 ja som tiez od 5teho po 12ty tyzden len pregracala aj 10x za den, maso som nemohla ani citit, ani varit. Ani spat sa mi nedalo. Vobec som sa nemohla ani tesit...este mne pomahala cola tak poharik denne viac nie. od 13teho mi je super 😂 takze jedine vydrzat bohuzial nic ine nepomoze..

hygienka
21. sep 2020

@christin1280 aj ja mám s tým bohaté skúsenosti, bolo mi neskutočne zle, nemohla som ani počuť slovo mäso, nie to ešte cítiť jeho vôňu :D ja, čo mäso milujem :D ani otvoriť chladničku som nemohla, kôš otvoriť, do obchodu ísť, lebo len čo som vošla hned ma napínalo na vracanie :D vyzerala som strašne :D ale postupne som si našla "systém", vyskúšala som veľa vecí.....pomáhala mi Fatra ale iba pár glgov za deň, tehotenský čaj Leros, čaj citron-zázvor ten obyčajný popradský čerstvý zázvor katastrofa :D alebo ešte medovka a na jedenie bebe keksy...týždeň som jedla iba chlieb s džemom na raňajky, obed a večeru 😂 zemiaky varené v šupke a potom som si na nich dala trochu masla a keď som sa z toho ako tak spamätala mi začala chutiť živánska a to som jedla tiež v kuse na raňajky obed a večeru 😂 samozrejme žiadne normálne porcie, ale som zjedla tak 4 sústa :D dôležité je len po troške zobkať, aby si po troške niečo dostala do žalúdka a nikdy nepiť na prázdny žalúdok! som v 30tt a doteraz s tým mám problém ked sa nalačno napijem, hneď vraciam. Držím palce zvládneš to 🙂

hygienka
21. sep 2020

ešte som chcela ddoplniť, že ja som mala nevoľnosti a brutál vracanie a to my ešte ani menštruácia nemeškala 😂😂 skončilo to cca do 20 týždňa, aj keď ani teraz to nie je ideál, hlavne keď cestujem autom alebo autobusom 🙂 sáčok vždy a všade so sebou

rachel36a
21. sep 2020

Mne tak bolo do konca 8 mesiaca...neboj, prezijes...je to tazke ale mysli na ten krasny darcek co ta na konci caka

guiseppinka
21. sep 2020

prvy trimester u mna desny - tocenie hlavy, hlavne pri zlom pocasi, druhy trimester este horsi, akurat bolo teplo, v dost horuce dni som skoro umierala, teraz v 31. uz sa citim celkom ok, ALE problemy s kyselinou mam uplne od zaciatku a totalne nepredvidatelne, ze co mi ju sposobi - raz zjem jablko a je to OK, inokedy mi je z neho zle... ovocie a zeleninu moc teda nemozem... do toho kadejake ine problemy, ale kedze fungovat musim, tak to musim zvladat... ale ver, ze odratavam dni do porodu a snazim sa ukecat krpca, ze by sa teraz mohol narodit aj skor, ale s mojim stastim budem zase prenasat...

rarara88
21. sep 2020

Mne to prvým trimestrom neskončilo, čím ta nechcem strašiť.. ešte aj v 16 tt som grcala, teraz som v 21 a už to snáď prešlo konečne

solinkarka
22. sep 2020

Ja som mala od 6tt bohužiaľ až do 15tt či 16tt vracala som za celé to obdobie asi 5x ale zle mi bolo celý deň...treba len vydržať 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre