Strach z potratu

3. máj 2021

ahojte,
pred 7 rokmi som mala zamlknuty potrat v 10tt, musela som na kyretaz
teraz som v 9tt s inym partnerom, a strasne sa bojim ze potratim, mam nocne mory ze krvacam, alebo spinim, pred kazdou kontrolou u gyn som viac vystresovana, bojim sa ze babetku prestane bit srdiecko, ze sa nebude dobre vyvijat, neviem si pomoct a ukludnit sa, stazim sa mysliet pozitivne ale neda sa to, strach je ovela silnejsi
neviem ci to uz niekto tak mal, taky strach alebo som hlupa? uz som myslela ze navstivim psychiatra, ale naco ked liek, nemozem ajtak brat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miska992
3. máj 2021

Ahoj. Aj ja mam presne to iste, som po 2och biochemickych. Snivalo sa mi ze som krvacala a aj sa tak stalo, opakovane. Som t.c. 5tt+3 dni a na druhe sono idem az o cca 3 tyzdne. Snaz sa mysliet pozitivne, pomodlit sa ak si veriaca, aj tak nic z toho neovplyvnis 🙂 hlavne klud. Ved raz sa to predsa podarit musi! Drzim palce

zuzkaa1991
3. máj 2021

Ja som mala MA v 12tt tiez som isla na kyretaz a po roku som opäť otehotnela tiež som sa bala az do konca tehu ;) každý mesiac som bola na pohotovosti co som mala vkuse krce ale našťastie nic hrozne nebolo aj to som bola na rizikovom....vela veľa oddychovať a nenamahat sa to mi pomahalo

danusa64
3. máj 2021

Ahoj, uplne ti rozumiem, ja som po 3 potratoch v 6,9 a 13tt, teraz som znovu tehu (21tt) a kazda poradna je pre mna obrovsky stres, nocne mory o krvacani a potrate som tiez uz mala, snivalo sa mi ze som v nemocnici, do 2tyzdnov som tam fakt skoncila, nastastie to nebolo nic vazne. Som este len v polovici a strach mam obrovsky, ale snazim sa ukludnovat, ze uz bude len dobre a najhorsie tyzdne mam za sebou. Stres nepomaha nam ani babatkam, je to tazke, ale musime verit ze bude vsetko v poriadku, aj tak to neovplyvnime. Ak sa ti da tak sa co najviac setri a snaz sa byt v pohode. Drzim palce✊

petamich
3. máj 2021

zazila som to 2x a pri tretom som mala velmi narocny prvy trimester, na kazdu jednu navstevu wc som sla s malou dusou, co tam objavim, snazila som sa vedome zamestnat si hlavu, aby som na to nemyslela, niekedy fungovalo, niekedy nie a cez lock-down sa toho vela nedalo, po tom 1 trimestri ale u mna velka cast toho stresu opadla, nejako "sama", velmi ti budem drzat paste, aby si to tak mala aj ty a teraz jedina rada je prijemna hudba, prechadzky, telefonaty s kamosmi...nech na to co najmenej myslis a velmi drzim paste

rajc1nka
3. máj 2021

Ja vam verim. V Juni 2017 som mala MA, nasledne v dalsom tehu som bola v strese kazde vysetrenie a aj som krvacala trosku, bola som u doktora dost casto v prvom trimestri, kedze som sa bala. Ale doktor mi povedal,ze ten stres je pre babatko horsi. Nakoniec som v Juli 2018 rodila a v decembri 2020 som zas rodila. Uz tretie tehu bolo viac v pohode, ale trosku som sa bala tiez. Mne dost pomohlo, ze som nebola jediny pripad, ze to co sa stalo mne sa stava vela tehotnym (nie ze by som to niekomu priala, ale aspon som nebola jedinecny pripad). Nebojte, urcite sa to podari, hlavne byt v pohode a ak ste v strese, dajte si sumive magnezium, mne zaberalo na uvolnenie. Drzim palce

kkovacovak
3. máj 2021

Tiež chodím vždy na wc s obavami že čo tam nájdem a som z toho na nervy. Na druhu stranu si hovorím že radšej teraz ako potom. Ak má mať bábätko nejaký problém tak nech sa to ukáže skôr ako neskôr keby to bude bolestivejšie. Hlavne keď tu čítam že iné ženy prežili aj 4 potraty za sebou a fungujú a majú zdravé bábätko tak ma to trošku ukludnuje. Aj keby sa to nepodarí tak vždy je šanca. Jeden potrat nič neznamená a prvý trimester je lotéria či to bude alebo nebude. Treba k tomu tak pristupovať a brať veci také aké sú. Byť realista ale zároveň rátať s pozitívnymi informáciami. Nič s tým neurobíte a prečo sa stresovať niečím čo ešte ani neprišlo

autor
3. máj 2021

dakujem baby 🙏 aspon viem, ze nie som sama s takym strachom .. presne aj ja idem na wc stale so strachom, ci neuvidim krv.. viem ze my tu rozumiete, ze nie som jedina a cudna
@danusa64 veru, tie najrizikovejsie tyzdne mas za sebou, uz musi byt vsetko dobre, prajem vela zdravicka.🍀🍀🍀

kkovacovak
3. máj 2021

Hlavne si uvedom že tým ubližuješ bábätku. Tým že budeš stresovať tak tomu naozaj nepomôžeš. Aby sa tam malo dobre musíš sa mať dobre aj ty a byť v kľude. Nečítaj fóra a diskusie. Mne príde že tu prežilo potrat 90% žien čo je nereálne. Neber ženy z koníka ako dobrú vzorku na ktorej si máš robiť názor. Väčšina tehotných žien sem nikdy nezavítala. A sama z okolia poznám veeelmi málo kamarátok ktoré mali akékoľvek problémy. Dýchaj a snaž sa nejako zamestnať hlavu aby si nemyslela na negatívne veci

gerfinka
3. máj 2021

Ja som mala 2 potraty a veru, keď som otehotnela, tiež som mala prvé týždne obrovské strachy. Postupne som si nejak uvedomila a odovzdala som to "do rúk" prírode, Bohu. Tiež som sa skoro každý večer modlila za to moje v brušku a prosila tých 2 anjelikov hore, nech mi toto nechajú tu. Možno to vyznie divne, ale mne to takto trosku pomohlo. A teda už mám 2 baby na svete. Držím palce.

sirka9
4. máj 2021

ja to poviem aj inak, som tehotná prvý krát, vlastné deti mať nemôžem, tak sme podstúpili umelé oplodnenie darovanými vajíčkami. nikdy som nezažila potrat. ale tiež mám obrovský strach. som teraz v 9 týždni, vo štvrtok ma čaká kontrola a ja stále rozmýšľam, či je všetko v poriadku, či stále bije srdiečko. je to na prášky. v 5 týždni som krvácala, musela som na pohotovosť, ale našťastie všetko bolo v poriadku. ale odvtedy mám ešte väčší strach. držím nám všetkým palce aby sme to dobojovali do úspešného konca.

autor
4. máj 2021

@sirka9 my sme podstupili ivf s darovanymi spermiami, lebo muz nemoze mat vlastne deti .. samozrejme ta chapem, ked si krvacala v 5tt, tvoj strach je opodstatneny.. ja sa velmi bojim ze zacnem krvacat, mam doma estrofem pre pripad, a stale uzivam progesteron na udrzanie tehotenstva, ajked mi lekar kazal uz vysadit, no bojim sa ze hned ako ho vysadim tak potratim

sirka9
4. máj 2021

držím ti palce, päste, všetko. áno, aj ja ešte stále beriem estrofem (ten je súčasť stimulácie od začiatku) a amelgen na udržanie. estrofem by som mala vysadiť v 10 tt a progesteron v 12. tak uvidíme čo to spraví. ale asi sa musím spoľahnúť na bublinku a jej silu a prírodu.

meluela
4. máj 2021

ahoj, urcite odporucam terapiu, hlavne taku co riesi traumaticke zazitky (napr. emdr terapia), to ti moze zmiernit tie pocity strachu, ktore teraz prezivas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre