Syndróm miznúceho dvojčaťa - skúsenosti

lenulik88
18. máj 2018

Ahoj baby. Ma niektora z vas skusenost s tym, ze cakala dvojicky, ale jeden plod nevydrzal v 1.trimestri? Ono sa to vola syndrom miznuceho dvojcata, kedy by sa mal ten plod pomaly rozpustit a vstrebat.. no mne sa to stalo pred tyzdnom som bola u dr, kde mi povedala, ze druhe babo uz nieje, iba stopa..a na to ma vcera chytili krce a dnes som dostala tmavohnedy vytok. Tak som letela k dr, ta hned pn, prisny kludivy rezim na lozku a o tyz. kontrola... Predpisala mi tbl.na udrzanie tehotenstva a ak sa to zhorsi tak do nemocnice. Len si nebola ista, ci je to tym druhym dvojcatom, co to nezvladlo a nezmizlo ako ma, ale vypudzuje sa von.. zazili ste niktora take nieco?

simsalabim
18. máj 2018

Ja som mala syndrom miznuceho dvojcata. Slabe krvacanie, hospitalizacia, kludovy rezim...do tyzdna uz bolo iba jedno. Aj prezilo, uz je dospela 🙂

lenulik88
autor
18. máj 2018

@simsalabim ako dlho si mala ten kludovy rezim prosim ta? Kolko dni si bola hospitalizovana, pamatas este?

hettinka
18. máj 2018

@lenulik88 áno ... na prvom sone boli dve, 1-dnové špinenie a potom už len jedno. Pri pôrode mi povedali, že mám akúsi zdvojenú placentu, privolali aj dalšieho lekára, že nech sa ide pozrieť, či už také videl ... každopádne, syn sa narodil úplne zdravý, šikovný, nemá žiadne zdravotné problémy a donosený do 38tt.

simsalabim
18. máj 2018

@lenulik88 krvacala/spinila som iba 1 den, v nemocnici ma drzali tyzden, potom som sa este tyzden povalovala doma a sla som sa vypisat do prace. Moja dr moc nechcela, ale ja som sa citila dobre a trvala som na vypisani. Potom uz bolo vsetko OK.

lenulik88
autor
18. máj 2018

Ach, dufam, ze to druha fazulka zvladne.. som z toho na nervy.

erikaah
18. máj 2018

@lenulik88 Tak, ako ti písali baby vyššie - to isté mala moja kolegyňa/kamarátka ... teraz má už 14 mesačnú Mišku. Plne donosenú a zdravú a v júni sa jej má narodiť sestrička 🙂

jatva
18. máj 2018

Tiez som tak mala. Len vtedy netusili, ze ide o dvojicky. Videli len to jedno miznuce, velmi som krvacala, krcok skrateny, pootvoreny, poslali ma na kyret, kde som si vyrevala, ze ziaden nebude a o tyzden uz videli aj to druhe a z prveho iba vak. Teraz je to uz trojrocny zdravy chlapak 🙂

mariasalome111
18. máj 2018

Presne aj umňa, v 9tt špinenie, pozorovaná v nemocke 3 dní, Duphaston, vysadenie dufastonu, dnes máme 28tt. 😊 Všetko bude ok 😉 neboj...

nina774411
18. máj 2018

Neporadím, ale veľmi držím palce fazulke. 🙏

lenulik88
autor
21. máj 2018

Baby dakujem vam pekne za vase odpovede. Zajtra mam 3d, tak sa modlim nech je vsetko ok.

yvkay
6. jún 2018

Ja som tak mala tiez a jedno mi v 5-6 tt sa prestalo vyvyjat,mala som menstruaciu a bola som tehotna uz iba s jednym.tehotenstvo bolo bezproblemove.tiez mi predpisal dufaston na udrzsnie tehotenstva,brala som asi mesiac.

windyyy
23. mar 2019

@yvkay ahoj. ako riesili doktori to ze si mala menstruaciu? Ja teraz zazivam podobne. Som v 6 tyzdni, tento pondelok mi doktor povedal zeje tam jedna dutinka s bijucim srdieckom a druha dutinka ktora je prazdna, tak je to pravdepodobne tento syndrom. V stredu som zacala krvacat,hned som sla radsej k doktorovi a ten ma poslal do nemocnice a davaju mi injekcie proti krvacaniu. Doktor co ma v zhone prijmal mi vsak ( mam taky pocit) naznavoval ze to ani asi nieje tske nutne aby som zostavala koli tomu v nemocnici. Spytala som sa ci krvacanie nieje prirodzene ked j3den plod odchadza...povedal ze ano. Nejak v tom zhone som sa radsej dala hospitalizovat, ale dnes by som chcela ist na reverz domov do kludu...

sendricka
19. sep 2019

@lenulik88 ahoj chcem sa ta spytat ako ti to dopadlo?

lenulik88
autor
19. sep 2019

@sendricka ahoj, dopadlo to stastlivo. Dnes mam 9 mesacneho synceka, zdraveho sibala 🙂 ale tehotenstvo bol boj. Par krat hospitalizovana, placentarny pruh, neskor nabeh na predcasny porod.. aj primar tipoval, ze to do 34.tt nedame. Samozrejme maximalny kludovy rezim z vyvysenou postelou pri chodidlach. Non stop magnezko a dupaston az ma tak zabetonovali, ze som rodila v 39.tt akutnym cisarom, lebo som sa ani za svet neotvarala ani po vyvolavackach s kontrakciami kazdu minutu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre