Tehotenstvo po potrate - kontrola

10. jan 2024

Ahojte ,chcela by som sa poradiť , minulý rok som prekonala spontanny potrat v 6tom týždni, čakala som na svoju prvú menštruáciu ale tá neprišla a tehotenský test ukazuje že som opäť tehotná rada by som sa opýtala či by som mala na kontrolou k svojej doktorke zájsť skôr ak by trebalo niečo nasadiť ? Predtým som užívala utrieť ale to som krvácala. Teraz nekrvacam a cítim sa dobre. Nechcem ísť moc skoro ak tam nič neuvidí a zas má vystresuje že nevidí nič..
Ďakujem

autor
10. jan 2024

Utrogestan som myslela

autor
10. jan 2024
autor
10. jan 2024

Ešte by som chcela kúpiť jeden test a potvrdiť si to.

maryetta
10. jan 2024

A potrat bol minuly rok. Ale kedy leto? Jesen? Pred mesiacom? Ak niekedy koncom roka nemoze to byt zostatkove este?
A vtedy dr ti kazala co? Ze kedy mas prist?

Pripadne zavolaj ze ci mas prist. Alebo len cakat.
Kazdopadne prajem nech to dopdne dobre.

autor
10. jan 2024

@maryetta bol v novembri, v decembri som sa doma sama čistila. Robila som si test niekoľko krát a vždy bol negatívny,a teraz až vyšiel pozitívny takže zostatkovy zrejme nebude. Dr povedala po prvej menštruácii ale tá zrejme nepríde. Tak asi zavolám skôr a nech sami povedia či čakať alebo radšej prísť skôr.. spravím ešte kontrolný Test

dagas
10. jan 2024

Zavolaj čo ti povedia.Mne kázali prísť hneď aby nasadili lieky.

maryetta
10. jan 2024

Ak boli medzi tym negativne testy tak volaj… aby nasadili liecbu. Ono okej. Mozes prist skor. Na utz nebude vidiet ale mozu zobrat krv aby vedeli hcg porovnat.

autor
10. jan 2024

@maryetta ďakujem,tak najprv spravím kontrolný Test a zavolam

maryetta
10. jan 2024

Ak aj kontrolny. Tak s odstupom 2dni 😉
Všetko dobre prajem.

cokoladova_babovka
11. jan 2024

Ahoj, ja som to mala tiež takto. Keď som zistila, že som tehotná znovu, zavolala som aby mi predpísali utrogestan a prišla som na kontrolu až v 7tt

selena_luna
11. jan 2024

Ak mas za sebou potrat, tak dr. by ti automaticky mala ponuknut hormony na udrzanie ( moja vravi ze "mate na ne narok") Ale netreba sa ponahlat, moja dr ich nasadzuje aj v tychto pripadoch az ked sa potvrdi akcia srdiecka ( aby to nebolo kontraproduktivne a silou mocou sa nesnazili udrzat velmi poskodeny plod)

autor
12. jan 2024

@selena_luna ahojte žienky. Od lekára stále nemám termín..😓 dnes robene testy ,prvý 9.1. a dnešné na4 deň stále veľmi slabé... A začala som ráno aj špiniť. Zrejme biochemické tehotenstvo. Ale aj má mata čo ak nie a čo ak treba nasadiť niečo . Som zúfalá 😥

cokoladova_babovka
12. jan 2024

@selena_luna ja som pri prvom tehotenstve špinila od začiatku, dr mi nasadila utrogestan ale nepomohol. Myslím, že ani tabletky neudržia to, čo má odísť.

autor
12. jan 2024

Od hora po dolok je od prvého dňa po dnes
.

lienka.7
12. jan 2024

@autorka koľko ti mešká ms?

autor
12. jan 2024

@lienka.7 ja neviem..som po spontánnom potrate.. čakala som prvú menštruáciu a mám teraz pozitívny tehotenský test. Predtým bol negatívny,nebude to zostatkove.

autor
12. jan 2024

@cokoladova_babovka áno aj ja som brala utrogestan a odišlo aj tak. No uvidíme,som veľmi nervózna a smutná

selena_luna
12. jan 2024

@cokoladova_babovka ano, progesteron pomoze, ak je babo zdrave, ale zena nema dost progesteronu na udrzanie. Ak je to vada nezlucitelna so zivotom, tak babo odide.
Ale tiez to pomaha dost psychicky a odburava stres, ze "nieco robis" mne teda to pomohlo dost.
@autorka spinenie moze byt aj uhniezdovanie, nic nie je stratene. Jedine co teraz treba je pockat. Cas ukaze ci sa podarilo.

lienka.7
12. jan 2024

@autorka pýtam sa preto, lebo sú to velmi, veľmi slabé testy... ale drzim palce ✊🍀

sofia1979
12. jan 2024

Sú veľmi slabé a hlavne mali by silniet

lauriik
18. jan 2024

Toto podla mna neni ani jednodznacne tehotenstvo. Mozno skus ist na krv nech teda vies ci si alebo nejsi. Ale ja by som povedala, ze nejsi tehotna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre