Tehotenstvo s ochorením štítnej žľazy

marcovka91
19. júl 2017

Prosím Vás žienky, ktoré sa liečite na štítnu žľazu tak ako ja (hypotyreóza) vedeli by ste mi odporučiť nejakú alternatívu k Femibion-u 1 ? Niekde som sa dočítala, že sa pri ochorení štítnej žľazy neodporúča a nechcem to riskovať, som prvýkrát tehotná v 5 týždni. Beriem Euthyrox 100, no neviem si z tých preparátov vybrať niečo relevantné aby dieťatku nič nechýbalo. Budem vďačná za každý tip 🙂

janinuska
19. júl 2017

Ak sa ta možem opytat, otehotnela si bez problemov, lebo ja mam tiež hypothyreozu, tvorim protilatky proti hormonu štitnej žlazy, tie sa vraj liečit nedaju a nemožem otehotniet už 9 rokov, už sme to vzdali. Inak v car nikto moju štitnu žlazu neriešil a ani nikoho to tam nezaujimalo, dokonca mi predpisali clostilbegyt, ktory by sa nemal uživat pri ochoreni štitnej žlazy, preto sme to vzdali.

zuzka1117
19. júl 2017

@janinuska neviem či tvoje problémy s otehotnením budú v súvislosti so štítnou žľazou.ja sa na ňu tiež liečim a otehotnela som do mesiaca ako sme sa začali snažiť.

vanesanova
19. júl 2017

Ja som cele tehotenstvo brala euthyrox na zvysennu cinnost zlazy a klasicku obycajnu cistu kyselinu listovu 10 mg a len do konca 3.mes.potom je to aj tak uz zbytocne to mi povedal moj gyndos a inak cele tehu porod vsetko ok a uz 5 mes.sa kojime 😉

zuzka1117
19. júl 2017

@marcovka91 ja som brala iba klasickú kyselinu listovú od zentivy

janinuska
19. júl 2017

@zuzka1117 No ved nikto mi nevie povedat, či to štitna žlaza ovplyvnuje alebo nie, niektory lekari tvrdia, že ano, ini nie , tiež sa ti tvoria protilatky proti hormonu štitnej žlazy? Lebo tie by to vraj mohli ovplyvnovat.

3petka
19. júl 2017

Ja som nič okrem liekov na žľazu nebrala. Samozrejme že stravu som trosku upravila. A môjmu babu nič nechýbalo. Je z neho krásny zdravý mocný chlap. 👍😁

marcovka91
autor
19. júl 2017

@janinuska ahoj, mrzí ma že sa vám nedarí, ale neviem pomôcť ako píše @zuzka1117 tiež som otehotnela bez problémov... môžem sa ťa spýtať či si brala nejaké tehotenské vitamíny? Mohla by si mi odporučiť niečo?
@vanesanova ďakujem 🙂 , čistú kyselinu l. beriem teraz, no chcela by som nejaký komplexnejší doplnok.. euthyrox berieš stále?

zuzka1117
19. júl 2017

@janinuska Áno ja mám to isté už dosť dlho.ked som otehotnela tak som musela hneď ísť na vyšetrenie aby mi zvýšili dávku euthyroxu lebo by to bolo pre bábätko nebezpečné. A ako dlho sa už snažíte?

marcovka91
autor
19. júl 2017

@zuzka1117 aha už vidím tvoju odpoveď ďakujem 🙂

@3petka tak to si ma trošku upokojila, dúfam že všetko bude v poriadku..

janinuska
19. júl 2017

@zuzka1117 9 rokov, boli sme aj v CAR, ale moja štitna žlaza tam nikoho nezaujimala, a tie protilatky ATG ATPO maš stale zvyšene? Mysliš, že to teda neovplvnuje?

zuzka1117
19. júl 2017

@marcovka91 ja som brala iba tu kyselinu listovú a to myslím že iba do 3.mesiaca.nebrala som žiadne vitamíny (s tými vitamínmi by sa to ani nemalo preháňať rodia sa kvôli tomu niekedy veľké deti ) a to som celé tehotenstvo mala všetko úplne v poriadku -krvny obraz, železo.dokonca mi doktori hovorili že mám všetky hodnoty ako keby som ani nebola tehotná 🙂

marcovka91
autor
19. júl 2017

@zuzka1117 tak to si mala super 🙂 dik za info... rozmýšľam teda či nepočkať na endokrinologické vyšetrenie (8.8.) čo mi na to povedia a dovtedy užívať len kyselinu listovú..

miluna777
19. júl 2017

Hmmm, mne naopak doktor Femibion 1 odporúčil, práve s ohľadom aj na štítnu žľazu, lebo ženy, ktoré majú problém so štítnou, zvyčajne aj zle vstrebávajú kyselinu listovú a je lepšie brať rovno tie foláty, ktoré z listovky nevedia vstrebať, teda femibion... prečo je akože nevhodný?

marcovka91
autor
19. júl 2017

@miluna777 ďakujem ti za tvoju odpoveď, ty máš zvýšenú alebo zníženú funkciu štítnej žlazy? Berieš aj lieky? Lebo na obale Femibionu je uvedené, že sa nemá užívať pri zvýšenej činnosti, ale o zníženej sa nič nepíše... tak preto váham všimla som si to až doma ako som ho včera kúpila. Na nete som čítala odpoveď jednej farmaceutky, že sa ženám liečeným na ochorenie štítnej žlazy neodporúča užívať prípravky s obsahom jódu...

zuzka1117
19. júl 2017

@janinuska no ak si sledovana v endokrinologickej ambulancii tak si myslim ze to neovlyvnuje, horsie by bolo keby si o svojom ochoreni netusila. (ale ja nie som doktor, to je iba moj nazor) prave tie lieky pomahaju tvojej stitnej zlaze fungovat tako ako ma. a aky silny euthyrox uzivas? je mi luto ze sa vam nedari ale netreba sa vzdavat 🙂 a doktori nevedia dovod preco to zatial nevyslo?

miluna777
19. júl 2017

@marcovka91 ja mám zníženú funkciu, beriem Eutyrox. Môj gynekológ má atestáciu aj na endokrinológiu, aj preto som u nej, lebo sleduje tehotenstvo a štítnou v kombinácii, a odporučil mi práve femibion 1, z dôvodov popísaných vyššie. Naopak mi hovoril, že nech obyčajnú listovku zahodím, že mi nič nedá a môže mi aj uškodiť.

miluna777
19. júl 2017

@marcovka91 Ono bude vonkoncom asi lepšie sa spýtať priamo u doktora, predsa len, pozná tvôj krvný obraz a stav, a bude ti vedieť lepšie poradiť.

zuzka1117
19. júl 2017

@miluna777 no mne gynekolog a ani endokrinologicka nedali ziadne vitaminy, vraveli ze staci kyselina listova. a to ja chodim do narodneho endokrinologickeho centra do lubochne.

miluna777
19. júl 2017

@zuzka1117 Tak on mi to tiež nenariadil ako bernú mincu, iba odporučil, že by to bolo dobré. Podľa mňa, ak si dobre liečená na štítnu, tak funguješ ako zdravá baba - teda nič špeciálne netreba, iba ak chceš. Keď ti odporučili listovku, ber listovku. Na ten femibion sa asi môžeš iba spýtať... Ono je to myslím si aj názor od názoru.

zuzka1117
19. júl 2017

@miluna777 no ja uz to momentalne nepotrebujem lebo sa mi tu hra a plazi krasny zdravy chlapcek 😉

veverka24
19. júl 2017

Mne kazala pripravky bez jodu a jediny ktory som zohnala bol pro mimi a ten beriem.

marcovka91
autor
19. júl 2017

@veverka24 a ty máš zvýšenú či zníženú funkciu štítnej?
@miluna777 poslala som ti IP 🙂

veverka24
19. júl 2017

Znizenu. Pocas tehotenstva beriem euthyrox 100. Predtym som nebrala, len tesne pred otehotnenim 25 a po otehu 75.

marcovka91
autor
19. júl 2017

@veverka24 aha... vďaka a prosím ťa tie pro mimi vitamíny si v akej lekárni kupovala, lebo na nete som ich nenašla ako vyzerajú..

veverka24
19. júl 2017

Iba na internete, v kamennej nemali nikde. Najlepsiu cenu mali v http://www.gigalekaren.sk/produkt/elasti-q-prom... neviem ale ci preto, ze maju trvanlivost do oktobra

hors
19. júl 2017

@marcovka91 ahoj ja som po 3 tehotenstvach brala som 180 mg brala som Febion aj pri prvej aj pri druhom tehu a problem nebol okrem toho zelezo a kysleniu listovu.Tehotenstva som mala pohode:0)

marcovka91
autor
19. júl 2017

@veverka24 aha, super dik za link 🙂
@hors ďakujem, to rada počujem 😇

hors
19. júl 2017

@marcovka91 neboj sa bude pohode a mimi tiez ☺

dianna3571
19. júl 2017

@marcovka91 Ahoj,ja som uz 15 rokov liecena a beriem aj som brala tie iste lieky ma štitnu zlazu ako ty a brala som aj femibion1 pocas tehu prve 3 mesiace a po porode som brala femibion2
Femibion obsahuju vsetky vitamini kt.babatko aj mamicka potrebuju.. 🙂

miluna777
19. júl 2017

@zuzka1117 potom vsetko super 😊 vidno ze niekedy je to asi naozaj aj o nazore lekara. A gratulujem k chlapcekovi!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre