Tehotenstvo s ochorením štítnej žľazy

marcovka91
19. júl 2017

Prosím Vás žienky, ktoré sa liečite na štítnu žľazu tak ako ja (hypotyreóza) vedeli by ste mi odporučiť nejakú alternatívu k Femibion-u 1 ? Niekde som sa dočítala, že sa pri ochorení štítnej žľazy neodporúča a nechcem to riskovať, som prvýkrát tehotná v 5 týždni. Beriem Euthyrox 100, no neviem si z tých preparátov vybrať niečo relevantné aby dieťatku nič nechýbalo. Budem vďačná za každý tip 🙂

marcovka91
autor
21. júl 2017

@hors verím v to... 🙏

@dianna3571 tak to je dobre, pokial bolo všetko ok 🙂 si predstav že mne sestrička u gyn. vravela že môžem brať a ked som sa pýtala sestričky z endokr. tak povedala, že radšej nie pokial mám nastavenú liečbu mohol by to jód ovplyvniť.

marcovka91
autor
21. júl 2017

@mariannamk vďaka za príspevok, držím ti palce aby sa hodnoty dali čím skôr do poriadku... Tiež beriem teda len čistú kyselinu listovú.. B6 a B12 si si k tomu osobitne kupovala alebo je to v tom doplnku od Swansonu obsiahnuté? Či si si len odsledovala ktoré potraviny tieto vitamíny obsahujú?

@ervenka ďakujem ti ešte raz za reakciu, písala som ti IP

@vanesanova dik, ľanový olej veru užívam i keď nie dlho.. ale to skôr kvôli tráviacim problémom až potom som sa dočítala, že je dobrý aj v tehotenstve.

ervenka
21. júl 2017

@marcovka91 odpoved odoslana. 😉
scarletka34 volali sa tie tabletky Cytomel?

mariannamk
21. júl 2017

@marcovka91 zvlast som si tie vitaminy kupila, ich kombinacia v metylovanej forme sa zatial u nas nepredava. v beznej forme ich ale v kombinovanom doplnku zozenies. napriklad jamieson ma za vybornu cenu 3-mesacne balenie (niekedy je viac tbl na 4 mesiace), len treba hladat e-shopove lekarne a popatrat po najlepsej cene.

scarletka34
21. júl 2017

@ervenka nie na F ale už neviem to boli roky do zadu 🙂

ervenka
21. júl 2017

Ak mozem proprosit- pozrite sa na obal eurothyroxu- kto to vyraba? Lebo vyrobca MERCK nieco skusa. Uverejnim o tom spravu v mojom blogu. A bolo by dobre, aby ste o tom aj na SVK vedeli. Ak vyraba niekto iny, nic sa nedeje. Dakujem velmi pekne.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ervenka
31. okt 2017

@zara1357 pri spomalenej sz sa zelezo neodporuca.

chmurkaxy
31. okt 2017

ja som dostala od geneticky odporúčanie na Fertilovit TSY, ktorý je špeciálne pre poruchy stitnej žľazy.

neznamadama
8. dec 2022

mate pri hipertiroze zvysenej stitnej nejaky problem s otehotnenim? aberiete thyrozol?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre