Týždeň tehotenstva podľa ovulácie alebo poslednej menštruácie

nina24888
27. nov 2020

Ahojte, prosím vás, ako Vám počíta doktorka, alebo vy sami týždeň tehotenstva? Podľa poslednej menštruácie (čiže ako keby 2 týždne plus) alebo od ovulácie/splodenia? Aj na internete píšu raz tak a raz tak 🤷🏻‍♀️
Ďakujem za odpovede 😊

anile12
27. nov 2020

Počíta sa to od poslednej MS čiže ak aj je že si tehotná vlastne 2 týždne tak reálne niesi lebo vtedy nastala ovulácia. Ale aj tak sa to počíta od poslednej MS

ruzasipova
27. nov 2020

@anile12 Vzdy od 1. dna poslednej menstruacie.

nina24888
autor
27. nov 2020

@anile12 vôbec to ale nie je logické, však? 😅 ale ďakujem za odpoved teda 😊

anile12
27. nov 2020

@ruzasipova áno zabudla som tak dodať. Ďakujem

nina24888
autor
27. nov 2020

@ruzasipova ďakujem 🙂

cookie29
27. nov 2020

Pocita sa od prveho dna poslednej menstruacie. Ale ak mas napriklad dlhe cykly, tak sa pocita odo dna ovulacie + 2 tyzdne. proste den ovulacie - 14DC. Aby to sedelo tabulkovo. Ale ono sa to este upravuje pri ultrazvuku, podla velkosti babatka

nina24888
autor
27. nov 2020

@cookie29 ďakujem, čiže ak som mala poslednú MS 28.10. - 2.11. Tak to vychádza 4tt+2. Potrebovala som vedieť, aby som si vyrátala keď pôjdem k doktorke 😊

petamich
27. nov 2020

@nina24888 lekarka si to vyrata sama 🙂 bude sa ta pytat na termin poslednej menstruacie a neskor to uz bude zrealnovat podla velkosti drobca

alikal
27. nov 2020

@nina24888 nie je to logicke, ale vsade na svete sa to tak rata ze do poctu pridavaju aj tie dva tyzdne pred ovulaciou kedy realne tehotna nie si 😉

jana2518
28. nov 2020

@cookie29 mne stále hovoril dr na ultrazvuku že maly je väčší aj teraz naposledy ze je o 2tt väčší ale termin pôrodu mi neupravili, že to je proste daný termínom MS.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre