V ktorom som týždni?

janushka7
24. jún 2014

ahojte baby , vcera som bola u lekara aby mi potvrdil tehotenstvo. Podla poslednej menstruacie 7.5.2014 by som mala byt uz v 6tt ale zacal krutit hlavou , ze urcite nie som v 6tt ale iba okolo 4tt zrejme kvoli posunutej ovulacii. Mam prist az o 10 nekonecnych dni aby videl ci je plod zivotaschopny. 2 tyzdne rozdiel sa mi zda dost vela. Strasne sa bojim a neviem ako vydrzim cakat tak dlho. Predpisal mi aj duphaston 3 tab denne, lebo som trosku spinila vcera tak vraj pre istotu. Inak asi pred 4 dnami mi zacalo byt zle, nechut k jedlu, musim sa premahat aby som nieco zjedla a boli ma obcas hlava. Mali ste aj vy take nieco ? dakujem , je to moje prve tehotenstvo a hrozne sa bojim aby vsetko dobre dopadlo

nivi
24. jún 2014

@janushka7 normalne tehotenske priznaky.
ja by som sa neplasila, naozaj si mohla mat posunutu ovulaciu.
inak ja nerozumiem tejto novodobej mode, testovat uz pred ocakavanou ms a hend po co i len slabom pozitivnom teste palit k doktorovi. hlavne ked sono este toho v 4tt moc neukaze.

janushka7
autor
24. jún 2014

no ale ved praveze som si aj ja myslela, ze by som mohla byt uz v 6tt a test som si robila 2 tyzdne dozadu

evitka83
24. jún 2014

@janushka7 mne bolo zle ako psovi prve tri mesiace, nechut do jedla, bolesti hlavy, palenie zahy a hnacky, ze som niekedy na zachode aj stanovala. 2tt hore dole byvaju v pohode, moja mala je pidla sona vacsia o 2 tt a podla PM o 8 dni.

eikenella
24. jún 2014

@janushka7 neboj sa, nestresuj, vela bab uz bolo v podobnej situacii. dr. ta objednal spravne o dva tyzdne, aby sa objavil emryonalny pol a srdiceko. zatial asi videl iba gestacny vacok, co je tiez pozitivne, lebo ti tym vylucil mimomaternicove tehotenstvo. a nic nezvycajne mat posunutu ovulaciu trebars na 20 cyklu a hned to skresli tehu tyzdne a na skorom sone nic nevidno - teda len gestacny vacok. drzim palce 🙂 a na dalsom sone uz budete mat mozno nejake 3 mm 🙂

simonkazga
24. jún 2014

nestresuj, len pekne oddychuj a ver svojej fazuľke. Kedysi prebehlo moje prvé sono presne takto ako opisuješ. Lekár ma vystrašil na smrť, že bábo je maličké a nevie či je životaschopné.... podľa PM som mala byť 6+0tt a podľa sona som bola ledva-ledva 4tt a o týždeň srdiečko ako zvon a nameraný rozdiel 6dní (PM 7+1, sono 6+2). V 20tt bola pre zmenu o týždeň väčšia. Tak asi toľko k presnosti ich meraní.

renca910
24. jún 2014

no budes musiet vydrzat nic ine ti neostava,zbytocne sa nestresuj a tes sa

janushka7
autor
24. jún 2014

@simonkazga dakujem, toto som potrebovala pocut 🙂 len keby sa ten cas tak nevliekol ☹

zuzanaa2010
24. jún 2014

Baby mam otazku,
Lekar potvrdil tehotetnstvo a povedal ze za mesiac budem cca v 9 tyzdni.je normalne ze mavam obcas bolesti v podbrusku?take tlaky,nic hrozne..ale sem tam to pride...

bahira1962012
24. jún 2014

@zuzanaa2010 je to normálne

amonda
25. jún 2014

@janushka7 bud v pohode, ja som tiez isla k lekarovi v cca tom 6tt a do papierov mi napisal 4tt a ked som prisla o mesiac, bolo vsetko ok a aj srdiecko bilo :D

natalushka
25. jún 2014

Hlavne pokoj🙂 tiez je toto moje prve tehotenstvo..tiez som mala byt uz v 6tt..podla menzes..dokonca som si myslela,ze presne viem,kedy sme pocali,preto mi to tak vsetko vychadzalo..test pozitivny..v praci uz mi bolo na nevydrzanie..tak som isla skor ku gyn (miesto vo stvrtok uz v utorok), stastna ako blcha..a zrazu nic..len nejaky flak,ziadny pohyb,nic..aj doktor povedal,ze asi bolo pocate neskor,ze vak je zalozeny,ale akciu nevidi..inak vsetko ok..a povedal,ze mam prist v ten riadny termin(stvrtok)..myslela som,ze umriem,bolo to to najhorsie cakanie v mojom zivote..a vo stvrtok som zasa myslela,ze umriem od stastia🙂 srdiecko ako zvon..zo zaciatku su tie merania velmi nepresne..ved ide o mikrometre a ten vyvin prebieha z minuty na minutu🙂a dnes,ked spatne pocitam..naozaj nam sedi aj den pocatia aj vsetko..co sa na zaciatku vylucovalo..takze klud,nemysli hned na to najhorsie..i ked sama viem,ze sa to neda..urcite vsetko dobre dopadne..len drobcek potrebuje trosku viac casu aby sa ukazal v plnej krase🙂drzimpalceky

janushka7
autor
25. jún 2014

@natalushka dakujem, ja viem, ale ten cas sa tak vlecie a odpocitavam dni ako do Vianoc 🙂 hej, mne tam videl tiez iba nejaky flak a ziadny pohyb, tak ma riadne vystrasil a domov som dosla ako inak, s placom.. musim byt trpezliva , ja viem 🙂

anuskaaprazko
25. jún 2014

@janushka7 kluuuud 🙂 ja som mala rozdiel 3 tyzdne a nas malicky sa narodil ako 4770 gramovy den pred (druhym) terminom (prvy bol podla MS 3 tyzdne predtym) a teraz ma 16 mesiacov 🙂

terezka1947
25. jún 2014

@janushka7 ja podla tehu kalkulacky tiez som cca v 6.tyzdni...ale musim k lekarovi...nechcem sa tesit dopredu...a mat istotu,ze je vsetko ok

AAAle....je mi uz dva tyzdne priserne zle...vkuse pocit na zvracanie...ale nezvraciam...iba ta blba pachut v ustach a rano,doobedu este ako tak...ale poobede na mna ide nejaka zimnica a z toho mi je potom zle este viac...
je to uz moje druhe tehu...ale prev som nic take nemala...taaaak dufam,ze to rychlo prejde...lebo musim nejako existovat pri synovi 😒

janushka7
autor
25. jún 2014

@terezka1947 ano presne, rano este ako tak ale poobede ma riadne natahuje a ked si spomeniem na jedlo tak mi je na grc .. a stale mi je zima aj ked je vonku teplo, ja chodim naobliekana lebo ma striasa. Ale lekar povedal, ze ked mi je zle, to je dobre .. takze by som sa mala tesit ked mi je zle 😒

lubka1983
25. jún 2014

@janushka7 ja som na tom rovnako ako ty posledma ms 16.maja.na sono tento pondelok gest val.podla ms 5+5 dnes a podla sono 4+5.a uvidime ako to bude dalej kontr 7.7

terezka1947
25. jún 2014

@janushka7 ano...mala by si sa tesit,lebo vraj ked ti je zle,stupa hcg ....takze by sme mali byt vlastne stastne 😀
jasne,ze aj sme....ale je to blba,velmi blba cast tehotenstva 😒

janushka7
autor
25. jún 2014

no keby som mala aspon istotu , ze je tam nejaky pohyb ale na to si este musim chvilu pockat ... a este sa musim aj tvarit v robote normalne akoby mi nic nebolo .. akurat sa cuduju, ze malo jem, co som predtym jedla vsetko a vela 🙂

terezka1947
25. jún 2014

@janushka7 mne sa kolegyne divili,ze som zredukovala kavu pocas prveho tehu 😀 a vies,ze kava v zenskom kolektive je"obrad"...nie potreba 😀
ale nejako sa to nepodarilo kamuflovat-jednoducho zeny vidia vsetko 😉

bambinkaa
25. jún 2014

@janushka7 uplna normalnka, mali sme to tak isto, aj s duphastonom, ako aj mnoho zien, tie 2 tyzdne clovek trpne to je pravda, ale skor ten plodik neuvidi na sone az cca v 6.tyzdni, neda sa to inak, iba pockat. Neboj sa budete v poriadku.

janushka7
autor
25. jún 2014

ano, aj duphaston mi dal, nakolko som zacala trosicku spinit tak ho poctivo jem 3x denne. Tesim sa, tesim, uz nech je buduci tyzden, to budem zase poriadne nervozna predtym ako tam pojdem 😀

salsa82
25. jún 2014

@janushka7 pri prvom tehotenstve som hned, ako som to zistila, utekala k lekarovi a ten poslal sklamanu domov, ze je este skoro. Mala som prist az o dva tyzdne..... najdlhsie v mojom zivote 🙂. V praci som sa na nic ine nevedela sustredit. Pri druhom som sa tam objavila az v 10 tyzdni a teraz ( posledna ms 5.5., podla kalkulacky 7+2) sa chystam zavolat buduci tyzden, ze kedy mam prist.
Treba len vydrzat a pozitivne mysliet .....a tak ako napisala @terezka1947 to, ze je nam zle, zima, smrdi nam kava a vsetko ine .....je vlastne dobre znamenie. Tak sa drzte 😉

terezka1947
25. jún 2014

@salsa82 takze ja ty si na zaciatku?? 🙂
jooj,ani ja som nechcela hned bezat....a tak cakam...ale ta neistota je zlaaaaa...este,ze mi je aspon zle...tak mam "istotu",ze zatial je to na dobrej ceste 🙂
aj ja drzim palce

janushka7
autor
25. jún 2014

@terezka1947 ja si tiez hovorim, super, ze mi je zle 🙂 este si musim kupit kyselinu listovu pre dobry pocit

salsa82
25. jún 2014

@terezka1947 ano, na zaciatku a dufam, ze tentoraz to dobre dopadne 🙂 . Mne posledne lekar povedal, ze pokial nemam spinenie, silne bolesti, abnormalne vracanie, mam sa ozvat az ked vynecha MS druhy krat. Tak sa toho drzim ... ale ta neistota je fakt nic moc 😉
Inak zima mi je brutalna, deti behaju v tricku a ja v hrubej bunde. Po obede na jedlo ani nepomyslim, zas zrejme na zaciatku riadne schudnem. Revem aj pri kriminalke 😀 , ked vidim Nelu v burlivom vine, hotove slzave udolie...... tie hormony mi davaju poriadne zabrat 😀 😀

soffi
28. jún 2014

baby otazka, ak vam vyjde hcg na 3tt pocita sa ten tyzden ako tyzden od oplodnenia? alebo od PM, podla kalkulacky osm v 5tt podla hcg v 3tt, neviem teraz co je sravne...

janushka7
autor
4. júl 2014

baby, dnes som bola u lekarky, videla akurat ze sa zvacsil plod ale nevidela ako bije srdiecko ☹ ale vraj v 6tt to este nemusi vidiet ☹ stalo sa vam to niektorej? tak mi zobrala krv a pondelok si mam zavolat, podla vysledkov bude vediet ci bije srdiecko a v ktorom som tyzdni. Uf, zase len cakat

siska765
4. júl 2014

@janushka7 tazko povedat ,zalezi kedy doslo k oplodneniu ,mne sa pri kazdom sone menili tyzdne este by som nerobila paniku, pokial plod rastie,je dobre,horsie by bolo keby sa scvrkaval alebo by vobec nepodrastol od poslednej kontroly to by bolo uz jasne.mozno si kludne este len v 5tt kedy este nie je srdiecko vidiet.ziaden stres ,drzim palce. 😉

zuzina1881
4. júl 2014

@janushka7 ahoj, neboj sa, srdiecko sa musi objavit do 8tt, takze este mas cas. Ja som ho videla prvy krat v 6+6tt. Drzim palce 🙂

zuzina1881
4. júl 2014

@soffi tehotenstvo sa vzdy rata od poslednej menstruacie. Ved kazdej zene hcg rastie inak, takze takto by sa to nedalo univerzalne ratat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre