Väčšie bruško pri druhom tehotenstve

18. júl 2021

Ahojte žienky.
Je pravda, že pri ďalšom tehotenstve je bruško vidieť skôr?
Zatiaľ som len na začiatku tehu a radi by sme to udržali ako tajomstvo. Pri prvom som nemala bruško skoro do 6 mesiaca, no teraz sa mi zdá, že tam vidím nejakú vypuklinku a to som ešte len v 7t.
Je to vôbec možné?
Takisto ma zaujíma, či v druhom tehotenstve žena priberie viac, alebo má väčšie bruško.

Vďaka

tosomja
18. júl 2021

Pri prvej dcére pred 11r do 5 mesiaca nebolo vidno.
Po 11r tiež nebolo vidno dosť dlho. Jedine keď som ležala. Ale 4 mesiace po pôrode som zase otehotnela a to bolo vidno už hneď na začiatku, v 12t som bola ako v 5 mesiaci 😄
A tak isto som v prvých dvoch nepriberala veľa. Pri prvom 7kg, pri druhom 9...ale pri poslednom 15 😬
Ale všetko som "nechala" v pôrodnici.

martina1201
18. júl 2021

Ahoj. Gratulujem k tehotenstvu. Bruško môže v ďalších tehotenstva v rast skôr kvôli tomu, že maternica už bola roztiahnuté a zväčšuje sa rýchlejšie. Čo sa týka priberania, záleží od toho ako sa žena stravuje. Ak budeš jesť piate cez deviate môžeš pribrať viac. Ak budeš jesť zdravo priberie s menej.

hama007
18. júl 2021

Ja čakám 2. bejby a veru je vidieť. Končím 1. trimester. Vyzerám ako v prvom tehotenstve v 5. mesiaci. Aj manžel pozerá, že nejako rýchlo rastie 😀 mala som aj nevoľnosti, nechutenstvo. Nepribrala som. Dokonca som schudla. Len to brucho rastie raz tak rýchlo 😀

tosomja
18. júl 2021

@martina1201 ja som nejedla o nič viac ako pri prvých dvoch, dokonca ešte menej. A pribrala som najviac.

mia018
18. júl 2021

Ja som už po prvom mesiaci videla že mám akési väčšie bruško potom som už vedela z čoho 😂 mne začalo rýchlo rásť a na konci som bola ako balón 🙈

nikpa
18. júl 2021

Áno, je to pravda. Druhé tehu som mala brucho skoro hneď, zatial čo pri prvom až v 6 mesiaci.

jarnajar
18. júl 2021

Áno, pri prvom tiež až po 23 - 24 tt a len trošku viditeľné. Teraz som išla "tabuľkovo", postupne od prvého trimestra.

amelie2017
18. júl 2021

Ja uz som mala v 11. tyzdni tehotenske gate, co sa mi brusko zvacsilo. Ale ja som mala dost brucho aj pred tym. Mamicka dcerinej spoluziacky bola o mesiac pozadu s mojim tehotenstvom a u nej bolo vidno az v 6. mesiaci, a to je uplne chuducka. Nik si nic dovtedy nevsimol.

ecko80
18. júl 2021

Ahoj, u mna to tak bolo. Pri prvom brusko vykuklo az v 5. mesiaci a pred porodom som vyzerala ako v nejakom 6. mesiaci, male brusko. Pri druhom mi vykuklo tiez uz v tom 7. tt, tehotenske rifle sim musela nosit uz od nejakeho 15. tt. Brusko bolo pred porodom aj o nieco vacsie ako pri prvom. Deti sa narodili zhruba rovnako velke. Pri oboch som pribrala skoro rovnako, prve 6 kg, druhe 8 kg

diaalex
18. júl 2021

Som aktuálne v 6m a až teraz mi vykuklo bruško a aj to je také ako keby som bola prejedená, takze určite to tým nie je 😁

tulipanicek
18. júl 2021

Je to zvyčajne preto lebo tie svaly na bruchu sú už oslabené prvým tehotenstvom a skôr sa uvoľňujú. Je to normálne 🤷‍♀️ Aaaa tiež sa toho obávam

mikasz
18. júl 2021

Ano, u mna sa to potvrdilo. V prvom tehu mi brusko vykuklo tak v 6.-7.mes, teraz som take mala uz v 4. Ale zase som skoro nic nepribrala, stale idem zo zasob, tak uvidim pred porodom...

anjel411
18. júl 2021

Ja čakám teraz 2.babo. Na začiatku mi bruško vykuklo skôr, potom sa to nejak stabilizovalo a bolo približne rovnaké. Teraz som v 36tt a veru brucho mám už o dosť väčšie ako v prvom tehotenstve a pritom vahovo mám o 5kg menej ako v prvom

katkasmacka
18. júl 2021

Ahoj,ano, pri druhom tehotenstve bolo brusko vidiet ovela skor,hadam uz aj v 1.trimestri,to si myslim, ze je pri druhom tehotenstve normalne.Pribrala som plus minus rovnako no brucho som mala pri druhom obrovske,ale aj maly bol ovela vacsi (1.dieta 3610g a 2.dieta 4200g) to priberanie si myslim ze zalezi skor na strave,nemyslim ze pri druhom musi zena pribrat viac...a gratulujem🙂

mdek
18. júl 2021

Ja mám v druhom tehotenstve menšie brucho. Podľa mňa je to aj umiestnením babatka v brušku. Brucho mi začalo byť viditeľnejšie až okolo 20tt. Ako v obtiahnutých veciach aj skor, lebo som mala štíhle brucho, ale to bolo ako keď sa viac najem.
Cize je to rôzne, ale častejšie je väčšie.
A to som medzi tehotenstvami mala aj jeden potrat v druhom trimestri. To vôbec nebolo vidieť, že som bola tehotná.

dzejsik
18. júl 2021

pri prvom sa objavilo v 6tom, pri druhom v 5tom ... u kazdeho inak

krasolienka1
21. sep 2023

@tosomja aj u mňa to bolo tak pri chlapcovi 8kil pri dcére 14 a to som jedla veľmi malo

milanemila
21. sep 2023

Hovori sa, ze ano lebo brusne svaly su uz uvolnene, ale neviem ci je to pravidlo asi je to individualne a zalezi aj od toho aky je vekovy rozdiel, ci si cvicila, kolko priberas 🤷🏼‍♀️ v kazdom pripade pri druhom mi bolo vidno brusko skor a aj som ho mala pred porodom vacsie (ale babo bolo o kilo vacsie ako prve)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre