Bolesti v podbrušku a tvrdnutie bruška v 23 týždni

alien2603
7. aug 2012

Ahojte, rada by som sa spytala, ci mate niektora podobne pocity...Som v 23 tt a obcas mavam take mierne bolesti v podbrusku (nie uplne ale podobne ako menstruacne), k tomu sa mi stava, ze mi zacina castejsie tvrdnut brusko (ako keby sa babo vytlacalo na vnutronu stenu brucha)...dokonca mam pocit, ze sa mi to vacsinou stava pri plnom mechure- teda aj ked lezim na gauci- ked idem na WC, tak mi to potom prejde... Neviem, do akej miery by som sa mala obavat. Mam zajst skor za svojou lekarkou, ked na poradnu idem az o dva tyzdne? Dakujem za vsetky rady, opatrenia a pod. 🙂

lypka
7. aug 2012

@alien2603 týchto tém tu je stráááášne veľa skús si poprečítavať tam, ale nejako extra by som to neriešila tehotenstvo je strašne zvláštne no zároven krásne obdobie, v ktorom sa s človekom robia divy 🙂 😉

pepusa1
7. aug 2012

tie bolesti su normalne ja som ich mavala skoro cele tehotenstvo uzivaj magne b6 dve denne je to volno predajne a pomaha to aj na tvrdnutie bruska 😉

rararak
6. sep 2012

@alien2603 Ahoj Alien, presne mam take pocity ake si opisala, tiez sa mi zda spojite s plnym moc. mechurom alebo so zastavenymi vetrami. Ja som teraz v 20t, zacalo to uz minuly tyzden. Ako to vtedy dopadlo u Teba, co na to povedal doktor a zacala si uzivat Magnezium?Dakujem.

purdulka
6. sep 2012

@alien2603 zdravim ta aj ja som v 23 a tiez mam take iste pocity ako ty dufam ze to je normalne uz som sa na to pytala dr a nepovedala mi na to nic to ma asi tak byt ,asi ako sa maternica zvacsuje mame take bolesti ako pri men...

alien2603
autor
9. sep 2012

@rararak Ahoj 🙂 ...tak ja som sa na to pytala lekarky a povedala, ze si mysli, ze su je to skor pretacanie babatka v brusku a ze jedna tabletka magnezia denne je ok... tak uz to nejako neriesim,... Taktiez sa vyjadrila, ze keby mi tvrdlo brucho, bolo by to celkove stvrdnutie a nie len na spodu prip. na boku bruska...

alien2603
autor
9. sep 2012

@purdulka Ahoj, odpisovala som teraz rararak, tak to mrkni... Co sa tyka tych bolesti ako pri menstruacii- poznam to, ale tiez si myslim, ze to suvisi so zvacsovanim maternice a so zmenami, ktore suvisia s tehotenstvom. Obavala by som sa, keby su bolesti velmi intenzivne a caste...inak to pripisujem k uz spominanym zmenam 🙂

blackcat8885
3. okt 2012

alien2603 ja som mala tiez take ako menstruacne bolesti krizov aj podbruska,lekar odporucal Magne B6 2x denne 1tableta vraj mam malo magnezia a sa mi stahuju ci roztahuju svaly

26lenka6
4. mar 2013

No konečne som naďabila na tému kde je opísané presne to čo cítim teraz ja. Tiež ma pobolieva v podbrušku a tiež keď mám plný mechúr a ked sa vycikám je dobre. len to kým prídem na wc tak sa ledva vyrovnám, bolia ma aj kríže. Neviem či som nachladnutá alebo čo lebo aj hrdlo mám chytené ale neviem či mám kvoli tomu ísť k dr. magnézium neberiem. dnes ma to už od rána pobolieva a to som bola už aj na wc, keď si stlačím bruško tak to cítim tiež. ale mrňo sa mrví tak dúfam že to je len tým rozťahovaním, posúvaním a neviem čím ešte. ale ak to neprejde, tak v piatok idem k dr. aj ked poradňu mám až v pondelok. nechcem zase stresovať a chodiť tam pri každom pichnutí 😔

ada510
5. máj 2013

Ahoj som v 26tt a často mi tvrdne bruško aj v klude občas mi aj opuchaju nohy posledné 3 dni cítim tlak v slabinach a pálenie pri močeni v utorok idem do poradne myslíte že ma nechá na pn?:/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre