Intenzita pohybov v 19. týždni

12. apr 2021

Ahojte po akej dobe ste pocítili silnejšie pohyby ? Ja už týždeň cítim take jemne kopanceky a nie veľa krát za deň / len pár krát.
Čo čítam, tak veľa báb po pár dňoch cítili silnejšie kopanceky, kde si boli iste, že sú to naozaj pohyby lebo to silnelo
Lenže mne stále po týždni / týždni a pól tie kopance nesilneju
Moja otázka znie: koľko trvalo kým ste cítili naozaj kopacne napr aj počas sedenia a tak naozaj zreteľne ? Lebo ja len v polohe keď ležím to cítim a stále jemne.
Som v 19tt
Ďakujem ☺️

deti95060810
12. apr 2021

v 19tt som ja ešte ani nič necítila...
tie kopančeky ani nezosilnejú za týždeň...

autor
12. apr 2021

@deti95060810 Tak u každého sú tie pohyby individuálne. Mám kamarátku ktorá pohyby ako prvorodička tiet začala cítiť až v 21tt a ja už na konci 17tt 🤗

diaalex
12. apr 2021

Ja som ako prvorodička začala cítiť v 20tt a aj to len jemne 🙂 kľudne tomu daj čas 😉

zanetakovacsova
12. apr 2021

Tiež som začala cítiť kopančeky na prelome 19-20TT..prvé dva dni boli celkom také ako dáky tanček na tretí deň skoro celý deň nič až večerom začalo šantiť už skoro týždeň to ide takto nesilnejú len sú o čosi častejšie. Hlavne keď ležím v kľude alebo po nejakej tej čokoláde 😃😃.. Neboj sa je to úplne normálne ešte má veľa miesta v brušku tak to tak necítiš a môže byť aj zlé otočené a kope dozadu 🙂 a hlavne ak by si mala na ceste dievčatko tak tie sú jemnejšie 🙂 nestresuj užívaj 🙏

marianarem
12. apr 2021

Ja to ani neviem datovat lebo to silnelo postupne, plynulo, tak ako maly plynulo rastol. Pohyby som citila od 18tt, ale kazdy den az od 20tt a mozno od vtedy som citila aj postupny narast na sile. Ale trvalo este tyzdne, neviem presne kolko, kym to boli ozaj vyrazne pohyby.

zuzadielko4
12. apr 2021

Ahojte ja som 22tt a necítim nic ani kopančeky ani bublinky😔

autor
12. apr 2021

@zuzadielko4 a kedy máš poradňu ?

zuzadielko4
12. apr 2021

Mala som 1.4 srdiečko mu bilo ukazkovo a dalsiu mam 28.4 +budu mi robit test na cukor

zanetakovacsova
12. apr 2021

@zuzadielko4 ak si aktívnejšia tak možno ich neregistruješ možno sa bábo hýbe keď niečo robíš tak to nemusíš zachytiť alebo je otočené a kope dozadu bublinky aj ja cítim iba keď sa veľmi sústredím. A pohyby to prvé cítiš naozaj iba málo potom sa rozhýbe 🙂 ale každopádne držím palčeky 🙏

zuzadielko4
12. apr 2021

@zanetakovacsova posledne dni som malo aktvna vacsinu dna prespim na gauči.

autor
12. apr 2021

@zuzadielko4 možno skus tak, že keď si v klude a ležíš, tak si prilož ruku na brucho ( väčšinou sú tie pohyby v podbrušku) a skus vnímať.

zuzadielko4
12. apr 2021

Skusim snad sa spachtosko trošku rozhýbe

zanetakovacsova
12. apr 2021

@zuzadielko4 tak môže byť že je aktívne keď spíš keďže tie pohyby nie sú také silné nato aby ťa zobudili 🙂

niki_9
22. júl 2021

@zanetakovacsova Ja som v 21tt a cítim vždy skoro úplne dole tie pohyby a hlavne keď ležím že sa najem to sa malá nevie ukludnit 😃 ale chcela. By som vedieť kedy ste začali tie prve pohyby aj vidieť na brušku, takzvané vlnky? Priateľ sa už toho nevie dočkať 😲

zanetakovacsova
22. júl 2021

@niki_9 tie úplne prvé to môj necítil aj keď ruku si priložil to až časom alebo keď kopla naozaj takú väčšiu. Nebojte sa ešte si užijete obaja kopance keď bude väčšie 😃naša sa aj veľmi rada vypúčala tak sme sledovali a smiali sa čo robí okolo pupka 😃

niki_9
22. júl 2021

A chcem sa opýtať. Ako často ste ležali na chrbte v tehu? Počula som, že bábätku sa môže obmotat pupocna šnúra okolo krku, je niečo na tom pravdy alebo je to tak veľmi nebezpečné?

zanetakovacsova
22. júl 2021

@niki_9 ja napríklad som milovala spať na bruchu keďže mi to stav neumožňuje správam na chrbte odvtedy ale už mi je nepohodlne a keď sa dám na bok malá sa nesprace do kože 😛neviem mňa dáko ani nenapadlo že by sa niečo mohlo stať keď ležím na chrbte ja ležím ako mi je pohodlne a ako mi to malá schváli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre