Žiadne kopance v 36. týždni

julsh123
28. okt 2020

Ahojte, som prvorodička v 36tt,na poradniach je všetko v poriadku aj malička rastie ako má.
Prvé pohyby, resp. malé kopančeky som začala cítiť niekedy v 19tt, akokeby také ťukance 🙂
Všade väčšinou čítam ako vám malé nedá spat, ako ich malé kope, niektoré aj od rána do večera,ale moja princezná nič 😁🤷‍♀️ cítim stále do dňa pohyby, či štikutku, ale žeby nejaké bolestivé kopance to nie 😁 ja viem, mala by som byť rada, ale začínam stresovať, že či to je normálne, ak nemám také živé babo. Mate s týmto skúsenosti? 🙂 Može to byť aj tým, že ju mám stále priečne? Keď bola zadočkom dole, tak som cítila kopančeky do mechúra ale nič extra 🤷‍♀️

mima172
28. okt 2020

@julsh123 Nemáš náhodou placentu vpredu? Moja dcérka bola v brušku lenivček + placenta vpredu, čiže pohyby som cítila veľmi málo, tak sme sa smiali, že budeme mať malého leňocha. Opak je však pravdou, dcérka má 5 a pol mesiaca a je ako taká motorová myš. Plne ta chápem, mna to tiež veľmi znervozňovalo, len sem-tam malý ťuk, boli dni, keď som ju necítila niekoľko hodín, to boli nervy 😱
Každopádne, ak by si babo necítila dlho, tak šup na pohotovosť, no pokiaľ sem-tam cítiš, tak neboj, isto je všetko v poriadku 🙂

kittykat22
28. okt 2020

Ty mas ale stastie 🙂 Ja som sa od 22tt vobec nevyspala ako sa maly stale osival a nieco vymyslal. Mala som pocit ze nikdy nie je v klude. A lekarka mi povedala, ze tieto zive deti po porode nespia - som si myslela ze si robi srandu 😀 Nas syn teda po narodeni vobec nespal. Ak to vazne plati s tou povahou, tak sa ti narodi super dobre spave dieta 🙂

3petka
28. okt 2020

@julsh123 Mňa maly tiež nejak moc nekopal skôr sa tak prevaloval. Niekedy som ho aj cely deň necítila tak som ho stuchala aby sa pohol... 😁 a v noci mal taký pekný režim že pred spaním sa pováľala potom cca do jednej som nič necítila, potom má prebral šla som na wc a hocikedy som musela pól hodinku chodiť aby sa ukludnil a znova do nejakej šiestej som mala pokoj.

jana_eyre_2
28. okt 2020

Každé bábo je iné - cítiť to.uz v bruchu.. môj prvý syn kľudne bábo ktoré sa skôr mrvilo ako kopalo, jeho pohyby v bruchu bolo len lenivé prevaľovanie.. ako maličký bol kľudne dieťa čo sa radšej držal mojej nohy a nevzdialil sa odomna, teraz je to uz iné už má 8r.. moja dcéra sa občas z môjho brucha snažila doslova vykopať, mala som pocit že vážne raz vylezie pupkom a niekedy ma to tak bolelo až mi zaslzeli oci.. kope v spánku dodnes, spí veľmi nepokojné a kopance má presne.. má už 7rokov.. a tretí tiež veľmi rád kopal, vystieral sa a točil.. ten je tiež mrska dodnes(4r) hoci na dcéru nemá..

Vravíš, že ju počas dňa cítis ak som správne pochopila nikdy nekopala nejako výrazne že by sa to zmenilo až teraz.. lebo fakt každe dieťa je iné a tak to má byť.. ak bola taká celé tehotenstvo a dodnes cítiš pohyby len ako nejaké vlnenie, neboj sa, určite bude všetko ok..

jana_eyre_2
28. okt 2020

Ale teda musím podotknúť, že čo sa tyka plaču, kopance či prevaľovanie v mojom prípade s tým nesúviseli.. prvý syn mal silné koliky, druhá dcéra krásne pozerala bez plaču a tretí reval celé dni.. takže to ako kopali či nekonali v bruchu u nás bohužiaľ neplatilo..

julsh123
autor
28. okt 2020

@mima172 vieš čo, doteraz som mala písané ZS a od pondelka už ZS+E a netuším čo to znamená, zbadala som to až doma. Ú nás zase není problém, žeby som ju necítila, cítim ju stále, ale sú to také pomalšie pohyby, vlnenie bruška a bez kopancov 🤔 som prvorodička, tak to neviem porovnať, ale fakt som si to predstavovala ako všade baby píšu, že nemôžu spat a pod. Ja som sa na to nezobudila ešte ani raz, len keď potrebujem na wc tak sa zobudím a cítim malej pohyby ale fakt také lenivsie🤷‍♀️

julsh123
autor
28. okt 2020

@kittykat22 fuuha tak to by aj potešilo 😁😁 ale hlavne nech je zdravucka 🙂

julsh123
autor
28. okt 2020

@3petka presne, tiež cítim len také pomalé prevalovanie a žiadne dravé pohyby 😁🤔 ja zase zaspím v pohode, nenudím sa na to ani nič... A to sa dokážem zobudiť aj na muchu proste na všetko

julsh123
autor
28. okt 2020

@jana_eyre_2 ano, cítim ju skoro furt... Niekedy keď dlhšie asi hodinu nič tak po trasiem s bruškom a mala sa hneď prevali ale to je všetko 🤔 nič také silné

barus26
28. okt 2020

@julsh123 no napr. ja mám placentu vpredu a mala kope tak silno, že si hovorim, že keby ta placenta bola vzadu tak sa asi prekopne von alebo čo, že jedine ta placenta to brzdí 😂😂 takze toto u mna absolútne neplatí

adriannasvk
29. okt 2020

@julsh123 bud rada,moj starsi bol taky ohladuplny😍ten sa cely cas len prevaloval,cele brucho sa mi vlnilo,kamoske skoro oci vypasli,ze ci to neboli😄nebolelo nic,bol ku mne citlivy a aj mu to ostalo 😉

andreatytler
29. okt 2020

@julsh123 Moj bol taky isty v bruchu... ani jeden kopanec. len sa prvaloval a pretacal este aj tesne pred porodom a bolo to citit len trosku. Ja som pocula ze ak je kludny v bruchu, bude neposed po narodeni a u nas to 100% plati. To dieta sa nikdy nezastavi. Je ako na baterky.

julsh123
autor
29. okt 2020

@andreatytler no tak na toto som zvedavá 🙂 Ďakujem veľmi pekne, až som kľudnejšia 🙂

mima172
29. okt 2020

@julsh123 Určite sa neboj, ja som sa tiež ani raz nezobudila na kopanec. Dokonca aj na to vlnenie som musela doslova striehnuť, že som si ľahla a šťuchaka do bruška a čakala ☺️
Na kontrole sa vždy moja gynekologička smiala, že "zasa spiiiiii". A narodil sa nám malý živel, noci super, dni hrôza. Mame nejaké zdravotné problémy, no tie súvisia s tým, že slečna prišla o mesiac skôr, nie so slabými pohybmi 🙂
Pokiaľ je na UTZ všetko v poriadku, tak bud v kľude, ten veľmi potrebuješ 🙂

julsh123
autor
29. okt 2020

@mima172 Ďakujem veľmi veľmi pekne ❤️ veľa zdravíčka vám prajem 🙂

mima172
29. okt 2020

@julsh123 Ďakujem, i tebe a bábätku všetko dobré 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre