Išli by ste v 5. mesiaci na pohreb?

27. jan 2022

Ahojte, šli by ste v 5. Mesiaci tehotenstva na pohreb ? Švagrinej zomrel brat, chcem ísť na pohreb, aj sa rozlúčiť,no aj ako opora prenu. No mamka mi vraví,že tehotné na pohreb nesmú(nejaká povera). Váš názor ?

bajka16
27. jan 2022

Je to iba povera. Ak vydržíš tam stáť na nohách a nemáš nejaké problémy choď. Patrí sa rozlúčiť, najmä ak to tak cítiš ty.

alanko20
27. jan 2022

Počas tehotenstva som bola, žiaľ, na 2 pohreboch. Stála som ďalej a veľmi som si to nepripúšťala, aby som zostala čo najviac v kľude. Normálne tam choď.

jenisjenis
27. jan 2022

Ano je taka povera a mnoho dalsich..ako by ani kocik nemal ist na cintorin ani male deti..Tak je to na tebe ale zvaz to ..este k tomu v takej zime a covid situácii.Ine by to asi bolo keby to bola priama tvoja rodina.Ak by si nesla urcite to pochopia.

janinah
27. jan 2022

Je to povera,ale ozaj ťa tam netreba omicron chytiť,pomodliť či posmútiť môžeš aj doma.

didi2102
27. jan 2022

Poveru by som neriešila, riešila by som to na úrovni ako sa cítim, ako blízko mi bol ten človek a ako bude celý pohreb prebiehať, mojej kolegyni tragicky zomrel syn počas môjho druhého tehotenstva , aj keď sme boli veľmi dobré kamarátky a sme , na pohrebe som nebola lebo by som to psychicky nezvládla

pribinak
27. jan 2022

Povera. Moja kolegyňa bola tehotná svojmu otcovi na pohreb

Pokial nemáš nejaké zdrav.obtiaze, nirmalne chod

lenuska9999
27. jan 2022

Ja som v 4. mesiaci a bola som teraz na pohrebe mojej babke. Ak ste mali s daným človekom blízky vzťah, patrí sa ísť rozlúčiť. Mne je ešte teraz v tehu dosť zle, vraciam atď, ale neviem si predstaviť neísť na pohreb blízkemu človeku

nikasmile
27. jan 2022

Ak sa cítiš dobre a chceš ísť, kľudne choď.

aurorastone
27. jan 2022

Ak to psychicky zvládneš že nebudú musieť ratovat ešte aj teba a babo tak chod, ale zase teraz keď tu máme omicron by som sa riadne chránila keďže sa fakt šíri dosť rýchlo, len v mojom okolí to je teraz tak ze to schytali aj ľudia ktori doteraz koronu nemali, a ja som si covidom v tehu prešla a ďakujem nikdy viac (2 balenia antibiotík, 39 teploty niekoľko dní....)

jaass
27. jan 2022

Ja viem, že tehotné by nemali ísť na pohreb kvôli psychike. Ale zas, každá sme iná, čiže ako to cítiš a ak sa cítiš na to tak chod

vanda323
27. jan 2022

Teraz v Pondelok mi zomrela kolegyňa , nešla som na pohreb . Myslela som na ňu doma.
Je to taká povera....mne napríklad aj moja mamka vravela že keď zomrel ocko že nemám nosiť čierne všetko....ale ja som to cítila že musím že mi nejde si dať na seba inú veselšiu farbu ak duša smúti

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikonica
28. jan 2022

Mne umrela nahle velmi dobra kolegyna/sefka v lete... Par dni predtym mi potvrdili tehotenstvo a zacali aj nevolnosti... Velmi som zvazovala ci ist (bola som vtedy na RD) .. Nakoniec som nesla, nech nenarusam pietnu atmosferu utekanim do krickov kvoli vracaniu, kvoli tomu, ze by som to nedala psychicky a tiez kvoli korone (na pohreb prislo kvantum ludi, kedze bola dost oblubena)... Je mi luto, ze som tam nebola, no po mojej potratovej historii som to radsej neriskovala ...

sashka22
28. jan 2022

Si tehotná, nie chorá. Mohla by si stať pri nej. Aj tak zachviľu budú hovoriť, že jeho stratu nahradí nový človiečik a Ty budeš len rozmýšľať, že si nemala ani toľko chochmesu ísť na poslednú rozlúčku s nim. Prosím Ťa, nerob zo seba padavku. Cítiš, že tam máš byť, tak chod. Čakáš dieťa tak si asi dospelá a svojpravna...

cecilia29
28. jan 2022

Bola som normálne tehotná na pohrebe, mrzelo by ma ak by som nesla. Bola to dobrá kamarátka a spolužiačka :(

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pininka1
28. jan 2022

Bola som ako tehotna viackrat na pohrebe, aj ked mi mama vravela ze tehotne nemaju chodit. Viac ako ta povera ma zaujimalo dostojne sa s danym clovekom rozlucit.

zontik
28. jan 2022

@evamarek77 ako si ju prispôsobíš.u nás sa hovorí iba, že sa nemáš na mŕtveho pozerať, lebo bude dieťa svetlé v tvári.ja som bola v oboch tehotenstvách na 4 pohreboch z blízkej rodiny, a žijeme všetci

renirv
28. jan 2022

poveram clovek veri ked chce, je to absolutne na tebe ci tam pojdes alebo nie, pripadne tam mozes ist ale stoj o nieco dalej.

asia83
28. jan 2022

Nie.

solange7
28. jan 2022

Ja sa ani necudujem, ze je nasa krajina v takej prdeli v akej je, ked ludia veria poveram a povedackam.

mikadooo
28. jan 2022

Áno, šla by som. Na povery neverím.

rora
28. jan 2022

Ja som bola v 5.mesiaci na pohrebe po vianociach, zomrela mi 90r babicka. Jedine nepriaznivy zdrav.stav by ma odradil od poslednej rozlucky. Nie kadejake babske keci

maribell
28. jan 2022

Povera... mne keď zomrela babka mala som malé bábätko a mne povedali príbuzní, že ho nemáme brať, lebo deti sa nemajú brať na pohreb, že mi to prinesie nešťastie... a že keď ho nemám kam dať tak mi ho tam bude nejaký človek z pohrebu (ktorého som nikdy nevidela 🙈) pred cintorínom kočíkovať 👀 ... Malého som si uviazala do šatky na seba, zapla do bundy a išli sme sa spolu rozlúčiť s babkou... Malý má už 7 rokov, je úplne zdravý a nič sa jeho návštevou cintorína nezmenilo..
Poslednú spomienku s babkou mám, ako malého držala na rukách a bola hrozne šťastná ❤️ .. nevidela som dôvod, ho tam nezobrať

janinah
28. jan 2022

@solange7 ja sa zas nečudujem.ze sme v keli.ked každý musí ísť všade...stačilo by mesiac sedieť doma na zadku.len práca.skola a potraviny a bolo by to podstatne lepšie čo sa covidu čísel týka

ailiba
28. jan 2022

Ja som bola tehotná na pohrebe... Bol to môj blízky príbuzný.... Prečo nie? Drz sa ďalej od druhých, nech sa náhodou nenakazis, ale ak to tak cítiš, chod.

lenka2710
28. jan 2022

Ja som bola v 7.mesiaci na pohrebe otca, nebudem klamať, bola som už aj zbalena do pôrodnice, lebo predsa len strata rodiča, ale vďaka mužovi som to ustala (nemyslím fyzicky ale psychicky

ibrunova
28. jan 2022

Povery som nikdy neriešila.. Blízkemu by som isto šla, švagrinej brat no neviem, ak cítiš, že chceš, choď, ale ak nemáš ten pocit, musia to ostatní rešpektovať.

cherry_cherry
28. jan 2022

Tak podla toho ako ti bol ten clovek blizky. Z hladiska tehotenstva je telu uplne jedno kde sa nachadza, ci stoji v obchode alebo na pohrebe. Jedine, co ta moze ovplyvnit je napriklad nadmerny stres z pohrebu, pripadne Covid, ktory tam mozes chytit.

gabika4
28. jan 2022

Dobre, že povery nesledujem...mne zomrel otec v decembri na rakovinu pankreasu...nemusím asi písať, že to bola hrozna smrť ...v tom čase som bola v cca 12 tt...a bola som sa s ním rozlúčiť na smrteľnej posteli aj na pohrebe ....ak ste zdravá a nie je to pre vás zdravotné či psychické ohrozenie, tak choďte ...mne akurát veľmi vybehol tlak keď som videla ako nám umiera pred očami, chcel ale nedokázal hovoriť 😢 a na pohrebe som sa trošku nachladila ...no najviac ma dostalo keď som ho videla v truhle a došlo mi, že sa už vidíme poslednýkrát ...ak by to bol niekto iný, tak už by som na pohreb nešla aj z toho hľadiska, že teraz je covid dosť rozšírený ...

ankare
28. jan 2022

Je to iba povera. Ak sa na to cítiš a chceš tam ísť, chod. Ja som asi 2 týždne pred pôrodom bola na pohrebe starkej. Držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre