Je normálne necítiť každý deň pohyby?

denisel
10. dec 2014

Ahojte, chcem sa opýtať, som prvorodicka a dnes sa moje babo nepohlo.... Hladkala som si brusko Jemne stlacala.... Je to normalne?? Mam strach, som v 24 tt a doteraz som, da sa povedat, citila pohyby kazdy den

darina1952
10. dec 2014

@denisel ahoj, v tomto štádiu tehu je to OK - bábo je ešte maličké a jeho nepatrné pohyby nemusíš zachytiť a je možné že práve dnes má bábo "spací" deň 😉 . Ak máš ale ako prvorodička obavy, tak ti odporúčam zjesť cukríky z hroznového cukru alebo vypiť Glukopur - hroznový cukor rozpustený vo vode a do 20-30min budeš mať v bruchu "futbalový zápas". Hroznový cukor je veľmi jednoduchý a rýchlo sa v tele mení na energiu a tak by to malo naštartovať aj bábo. 🙂

sense
10. dec 2014

ak ho nebudes citit 24h tak skoc k lekarovi, pre istotu....inak pomoze zjest niekedy nieco sladke, alebo poskakat alebo jemne potriast bruskom....ono pohyby tlmi aj to ak mas placentuu vpredu....

katy1979
10. dec 2014

aj ja som mala take dni. Ale vecer ked som si vzdy lahla sa krpci ozvali.

mysiatko01
10. dec 2014

@denisel ja som niekedy tiez necitila pohyby, ale pomohla zmrzlina, to sa malinky hned rozhybal 🙂 ale keby to bolo dlhsie, zasla by som k dr - aj keby zbytocne, ale radsej mat istotu

denisel
autor
11. dec 2014

Ďakujem vam, no ku koncu dna sa rozhybal a dnes uz od rana kopcuje 🙂 ja som sa aj preto zlakla lebo som chorá prvykrat ako som tehotná ci sa nieco nestalo .... Este raz ďakujem 🙂

katka0905
11. dec 2014

ano, je 🙂 ale tiez ma tieto veci vedeli znervoznit 😉 aj v neskorsom stadiu tehu sa niekedy aj pol dna nepohla a ja v strese 🙂 a nic to neznamenalo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre