Jem nezdravo

anamorma
15. feb 2015

Ahoj tehulky a mamicky.
Od zaciatku tehotenstva som mala problemy ci uz zvracanim,bolestami alebo nedostatkom spanku.
1. 3mester som mala chut na slane,kysle jedla. Jedla som vsetko,zvacsa som mala chut na chypsy, kiwi,mandarinky,pomarance,jablka a hrozno,ale najvacsiu chut som mala na kapustu. Nikdy som si nevedela predstavit tyzden bez segedaku,ktory nam vydrzal dva dni,niekedy ani nie a to ho bolo plno 😀 . Casom chut na kysle ustupovala a prisla chut na nieco ine.
2. 3mester. 4 mesiaci som zacala mat chut na paradajky. Rano aj 5 velkych paradajok a jeden velky chleba so sunkou a zeleninku fajne osolit,chut na kysle ustupila a ja vsetko kysle zvracala,dokonca aj moje oblubene jojo zizalky za ktorymi by som vedela aj plakat 😀 :( .
Presiel 4 mesiac a ja uz (pomali koncim 5mesiac) nemam chut na nic zdrave,ovocie ktore som vyssie pisala uz nedam do ust a ked len tak,tak male mnozstvo a aj to viem,ze rano budem objimat misu a budem vediet z coho to je. Zjem vsetko co je nezdrave - od slanych chypsou cez vyprazany syr s hranolkami a tatarskou az po pizzu :D alebo cez cukriky az po naozaj sladke jedla,no zjem viac slaneho ako sladkeho. Bojim sa,ze ak to budem mat az do konca tehotenstva,tak sa mi narodi dievcatko,ktore bude mat tazke detstvo a bude stale chorucke,ze bude mat malu imunitu kvoli tomu co ja jem ☹ mate s tym niektora skusenosti a po izbe Vam beha uzlicek stastia zdrave a vesele? Prosim o rady,skusenosti ako ste to prezivali vy. Dakujem.

zuzana1291
15. feb 2015

Ja som doslova zrala ako diva svina...sladke som prekladala slanym a potom hned naopak...a okrem mojej vahy sa to na detoch nastastie neodzrkadlilo 😊 len teraz mam problem jest normalne, nakolko som si zvykla ze nemusim riesit....a hop, zrazu musim ked nechcem mat 100 kil.

anamorma
autor
15. feb 2015

@h2 naozaj velke dakujem za povzbudenie aj za radu 🙂

anamorma
autor
15. feb 2015

@zuzana1291 a priberali ste hned alebo az potom? Zatial som pribrala 3kg a som v piatom mesiaci,brusko mam take vraj akurat a,ze by mohlo byt aj vacsie mi vraveli 🙂

adrika1704
15. feb 2015

@anamorma ja som pocula ze za kazdou vyraznejsou chutou na nieco je potreba tela za nejakym vitaminom, ktory si pyta chutou..poviem priklad na kysele - chyba c-cko, na slane- chipsy - chyba zas nieco..z vlastnej skusenosti mi bola tato info zbytocna bo som papkala rovnake nezmysli ako ty a mam 4 zdrave deticky 🙂

anamorma
autor
15. feb 2015

@adrika1704 to som pocula aj ja,ale nejde mi do hlavy co by mohlo byt z chypsou :D tak to som rada a nech su nadalej len zdrave ,vy takisto 🙂

adrika1704
15. feb 2015

@anamorma 😀 taky vitamin este nenasli 😀

elanor1
19. feb 2015

caute, nuz z cipsov by to mohli byt jedine sol a tuky, nie? :D

anamorma, co sa tyka toho priberania je to skor individualne. Ja som otehotnela v auguste... do decembra som pribrala 2-3 kila. A potom za mesiac, od polky januara do polky februara 6 kil! Skoro ma piclo 🙂 naraz to je strasne vela. Inak, nejako neriesim, ze kolko priberam a ani neviem kde sa mi to uklada lebo na nohaviciach necitim nic tesnejsie.... hoci mam pocit, ze nieco sa predsa len ulozilo do chrbta.
Avsak snazim sa tiez jest vyvazenu stravu, aj take tie vymyslance ako sa spominali v predoslych komentoch... ale neobmedzujem sa. Dam si aj nezdrave. Moje stastie je to, ze napr. jedla ako vyprazane rezne mi stacia len raz za cas :D. No a napr. si rada doma peciem spaldovo-jogurtovy Irsky chlebik. Hotovy je do hodinky a s medom chuti famozne. 😝 A obmedzim tym aj klasicky chlieb, z ktoreho ma pali zaha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre