Kopance v 22. týždni

8. sep 2023

Baby, mám otázku som prvorodička. Už od 18 tt malého cítim niekedy to bolo intenzívnejšie niekedy nie. No už od toho 20 tt som začala cítiť tak pravidelných intervaloch nie každý deň rovnako ale každý deň som ho cítila. Ale posledný týždeň sa to strieda a nechápem či je to zle alebo čo, 2 dni ho cítim tak že mi ide rozkopat bruxho fakt ukážkové kopance pravidelne za cele 2 dni a od včera rana ako by utalo, musela som sa nadopovať sladkým a štuchať do brucha aby sa pohol cítila som ho ale nie tak intenzívne ako tie dni predtým, keď som vyskúšala angel sound keď som ho necítila vôbec tak som krásne našla srdiečko a počula som aj ako tam kope alebo sa hmiri no ja som nič necítila. Môžu ešte pohyby a kopance závisieť od toho ako je babo v polohe ? Včera mi dosť tlačil na podbruško a močový tak som vedela že je nejak dole tam ma aj kopal dosť do močového a tak. Striedajú sa dni kedy je to intenzívne a potom dni kedy ledva ho cítim. Je to ešte normale v mojom týždni či kedy sa chodí an pohotovosť keď dieťa necítite viac ako 12 hodin vôbec? Neukamenujte ma som prvorodička ako som spomínala po IVF takže sa o babo bojím a kontrolujem sa🙈😀 ale tie pohyby ma zaujímajú lebo neni možné že 2 dni krásne potom skoro zas nič a potom zas 2 dni poriadne a zas potom ledva

pribinak
8. sep 2023

Veľa závisí od polohy bábätka. Zas nemôžeš čakať že bude kopať non-stop. Aj babo v bruchu spi

autor
8. sep 2023

@pribinak ja to chápem ale človek so všimne že keď konečne kopal pravidelne a cítila ti a zrazu na ďalší deň je už poobede a ty si ho ešte ani necítila tak spozornieš to som chvela vedieť či ešte závisí od polohy babatka ako je

pribinak
8. sep 2023

Ešte je maličké a má relatívne veľa priestoru, tak áno, tá poloha robí svoje

autor
8. sep 2023

@pribinak a od ktorého tt sa majú sledovať tie pohyby? Alebo celkovo sledovať že keď sa nepohne celý deň ani trocha ísť na pohotovosť či?

pribinak
8. sep 2023

Konzultuj s tvojou gyn., pozná tvoj zdrav. stav

maryetta
8. sep 2023

Som tiez 22.tyzden a tiez citim kedy ako. V noci som postuchala brusko a zakopkalo. Ale mam pocit ze tam ma kolotoc lebo vzdy su tie kopance inde.

drm21
8. sep 2023

Ahoj Neboj Ja začínam 24 týždeň a teda presne toto isté mám Čo ty tiež som sa z toho vystrašila🙈 lekár povedal že je všetko v poriadku lebo tiež som po potrate a veľmi som sa hneď začala báť

mima1608
8. sep 2023

Ono veľa závisí aj kde máš uloženú placentu, ak vpredu, tak tlmí pohyby. Ja som tiež cítila tak sporadicky zo začiatku. Čím bola väčšia, tým boli tie pohyby ustálenejšie.

autor
8. sep 2023

@mima1608 placenta vzadu práveže 🙂

autor
8. sep 2023

@drm21 no veď Dr mi povedala že keby sa mi niečo nezdalo nech vyskúšam angel sound ale chvalabohu to bolo v poriadku všetko. A povedala že až keby vôbec necítim viac ako 12-24 hod potom treba ísť na pohotovosť, ale ja ho každý deň cítim len niekedy sú dni úplne že kopance veľké a potom dni kedy 2-3x kopne ale ako cítim že sa tam prevaluje ale jak keby ma viac spiace dni ako inokedy 😃😀 a až o 2 týždne poradňa

bm_
8. sep 2023

Aj ja som to takto citila, ze niektore dni nic a niektore silnejsie(ale teda strasne silne kopance ako ty opisujes nie:D ) mne sa zda ze take pravidelnejsie a stabilnejsie to zacalo byt az v 25 tt priblizne. Tiez ako ostatne baby si myslim ze to zalezalo od toho ako babo lezi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre