Môžem cítiť prvé pohyby už v 16. týždni?

12. jún 2021

ahojte maminky
je mozne, aby som citila pohyby uz v 15+2tt, ked som prvorodicka a mam placentu vpredu? ..niesom si tym ista, dnes som uz asi 3x citila akoby bublinky v podbrusku, trosku podobne pohybu criev, neviem k comu to prirovnat a ako to opisat 😃neviem ci si to len nenamyslam, asi od 10tt sa sledujem ci na-ho-dou neucitim pohyb, ale cakala som to az v nejakom 20tt... som blazon? 😁

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
12. jún 2021

mozes 🙂 kazdy do ma individualne - ja som tiez postrehla cca. v 17tt (to som si uz bola ista) a som prvykrat tehotna

dominika_sk
12. jún 2021

S placentou vpredu skor nie. Myslim si že su to skor čreva ktore su prirodzene vytlačene babatkom. Jedine že by si bola extra chuda. V prvom tehotenstve som boal chuda velmi a placentu som mala vzadu. Pohyby som citila od 16+ niečo ak si dobre pamatam.

mmbudiakova
12. jún 2021

Ja som tiež prvorodička, a úplne prvé bublinky som cítila v 18tt. Mám placentu v predu. Potom okolo 21 - 22 týždeň začali byť intenzívnejšie tie pohyby a už som naisto vedela že sú to pohyby.

autor
12. jún 2021

@dominika_sk ved preto mi to nejde do hlavy, lebo viem ze prvorodicky citia neskor a ked je placenta vpredu tak este neskor! ja neviem, fakt sa mi zda ze je to ine ako pohyb criev, nechcem si nic namyslat 🙈

autor
12. jún 2021

@mmbudiakova aj ja si chcem byt ista.. a niesom😂 citala som v jednom clanku rozhovor s gynekologom, ze ked prvorodicka ucito pohyb, tak si je ista ze je to uz pohyb lebo nic take dovtedy necitila, takze ked ma niektora pochybnosti tak to nebudu pohyby 🙈 asi si len namyslam, strasne by som uz chcela citit tie pohyby

ckatka
12. jún 2021

Blbosť. Keď raz poznáš svoje telo, vieš čo sa deje.
Ja som.tiez prvé cítila nejak 15+2 a 15+3 už mi i bolo jasné že je to ono. Prirovnala by som to k takej rybičke v akvarku co ti zvnútra ďubka do maternice. Ja som mala strašne akčné dieťa a aj taky zostal 😂
Mala som placentu vpredu a takmer sto kíl. Zvonka na bruchu som necítila /nevidela dlho nič ale vnútri som cítila veľmi skoro.
Juj užívaj si krásne to je.

pininka1
13. jún 2021

@ckatka presne ako ja, citila som velmi skoro hlavne druhe a tretie dieta a to mam veru tych 100kg a vsetky deti lezali skor vzadu.

autor
13. jún 2021

neostava mi nic ine, len cakat 🙏 snad to o par tyzdnov bude silnejsie a budem si ista ze je to ono

domka222
13. jún 2021

Ja som mala placentu vpredu, tiež prvorodička a cítila som strešne skoro pohyby. Cca 15-16 týždeň. Potvrdil aj Dr, že to pohyby môžu byť, pretože som bola chudučká

martinaju
13. jún 2021

Ja som citila v 15 tt a tiež som prvorodička, každý tu ide podľa knižiek a nie je to možné a blbiny tak asi tá žena vie najlepšie. Ale teda ja mam placentu vzadu. Ak má žena placenu vpredu väčšinou cíti pohyby neskôr ale ty vieš co cítiš.

hennyinnsbruck
13. jún 2021

Ja som cítila v 18+1 bola som chuda. Tiež placenta v predu. A to bolo také tuknutie 😍

queen16
15. jún 2021

Ano ja som tiež začala prvé citit 15+3

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre