Nízko umiestnená placenta v 14 týždni

milka1978
17. máj 2012

Ahojte tehulky. Včera som bola v poradni a gynekologička mi povedala, že mám nízko položené dieťatko. Som v 14 tt a doteraz bolo všetko O.K. Upozornila ma aby som viacej oddychovala a to je všetko. Na nete som sa dočítala, že mám mať vyššie položený zadok, resp. nohy aby sa placenta posunula smerom hore. Má niektorá z Vás s týmto skúsenosti? Môže to byť nebezpečné pre bábo? Aké vitamíny by som mala jesť aby som posilnila placentu? Poraďte mi prosím. Ďakujem

aamanda
17. máj 2012

ahoj, aj ja som mala nizko placentu. chce to chodit co malo a co najviac lezat s nohami hore. ja som mala aj vypodlozenu postel na strane kde mam nohy a tak som celu noc spala s "nohami hore". v podstate som skoro cele tehotenstvo nerobila nic ani nechodila moc iba sedela a sem tam lezala. neskor som uz aj citila kedy mi treba vylozit nohy. neeeboj nic ked budes oddychovat vsetko bude dobre, ja uz babatko aj mam 😀 😀 😀 😀 😀

akova
17. máj 2012

ja som mala tiež nizko placentu, zistili mi to v 27tt, aj skráteny krčok maternice, ja som ležala v nemocnici ale kôli tomu krčku. Hlavne nedvihaj nič ťažké. Ona sa ti určite ešte zdvihne, ako ti bude rásť bruško, určite nie tym, že budeš mať vyvýšené nohy. Máš ju na zadnej či prednej strane maternice? ked je nizko a prekrýva krčok maternice môže dôjsť ku krvácaniu. Ja som ju mala tesne pri bránke krčka a nič sa zlého nestalo, akurát,že som pôrod mala cisárskym rezom, aby som nevykrvácala. Takže hlavu hore, určite sa ti ešte do toho 30tt zdvihe a všetko bude ok 😉

jana776
17. máj 2012

@milka1978 ahoj, aj ja som mala nizko placentu aj dieta polozene nizko. Babo je stale nizko a tlaci sa dole, ale krcok relativne drzi. Placenta sa sama vytiahla hore, uz je ok. Nelezala som ani nic podobne, len som sa snazila setrit, ale to sa pri malom dietati velmi neda.

anjelicek26
17. máj 2012

@milka1978 - pre babo to nebezpecne nie je, tomu je jedno, kde ta placenta je (aspon zatial). Si este len na zaciatku tehotenstva, ona sa moze ako bude maternica rast, este posuvat vyssie, väcsinou to tak je, takze nepanikar. A to z podlozenym zadkom je podla mna ulet, nejakym smerom lezania urcite neukazes placente, kam ma rast....

milka1978
autor
17. máj 2012

Ďakujem Vám bambulky, že ste ma upokojili. Pri prvom dieťatku som takéto problémy nemala. Narodil sa mi síce synček cisárskym rezom ale komplikácie neboli, dokonca som do nástupu na MD chodila do práce, ale čo mi včera povedala lekárka ma vystrašilo, ale ako čítam, tak sa nemusím báť, len musím viac oddychovať. 🙂

nescafe28
17. máj 2012

@milka1978 aj ja mam taky problem som v 17tt. Tiez sa mam setrit a 2 rocneho syna nebrat na ruky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre